EM: Piešķir papildu finansējumu privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanai un saules paneļu uzstādīšanai

EM: Piešķir papildu finansējumu privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanai un saules paneļu uzstādīšanai

Ņemot vērā privātmāju īpašnieku lielo interesi par atbalsta iespējām viena dzīvokļa un divu dzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanai un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai, šā gada 21. maija sēdē Ministru kabinets lēma novirzīt papildu finanšu līdzekļus 237 000 EUR apmērā no valsts energoefektivitātes fonda līdzekļiem. Attiecīgi programmas kopējais finansējums palielināts līdz  5 370 000 EUR.

Pieteikumu pieņemšanu Attīstības finanšu institūcija ALTUM (Altum) sāks š.g. maija beigās; precīzu pieteikumu pieņemšanas datumu Altum izziņos atsevišķi. Ar papildu finansējumu tiks atbalstītas aptuveni 40-45 privātmājas, kurās varēs veikt energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus vai uzstādīt jaunas mikroģenerācijas elektroenerģijas ražošanas tehnoloģiskās iekārtas. 

Uz šo brīdi atbalsta programmā paredzētais finansējums ir izsmelts, attiecīgi Ekonomikas ministrija sadarbībā ar AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” ir radusi risinājumu, lai programmu pagarinātu vēl uz aptuveni diviem mēnešiem, novirzot programmai Latvijas un Šveices sadarbības programmas individuālā projekta "Mikrokreditēšanas programma" ietvaros saņemtās klientu atmaksas 237 000 EUR apmērā.

Viena dzīvokļa dzīvojamo māju un divu dzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanas un energoefektivitātes atbalsta programmā kopš 2021. gada 27. maija kopumā ir apstiprināti 1 180 pieteikumi. Analizējot atbalsta programmas reģionālo griezumu, secināms, ka būtiska koncentrācija vērojama Rīgas un Pierīgas reģionā, gandrīz pusi no Atbalsta programmā apstiprinātiem projektiem realizējot tieši šajā reģionā, savukārt mazāka intensitāte saskatāma Latgalē. 

Banner 280x280

Analizējot atbalsta programmas ietvaros īstenotos energoefektivitātes projektus, secināms, ka vērojams būtisks uzlabojums ēku energoefektivitātes klasē pēc projekta īstenošanas. Proti, pirms projekta īstenošanas visbiežāk sākotnējā mājas energoklase ir D energoklase (42% gadījumu) vai F klase (26% gadījumu). Savukārt pēc projekta īstenošanas visbiežāk tiek sasniegta C energoklase (71% gadījumu) vai B energoklase (20% gadījumu). Vienlaikus 9% no pabeigtajiem projektiem ir sasniegta arī A energoklase. Vidēji projektos panākts 34% kopējais siltumenerģijas patēriņa ietaupījums, kā arī vidējais apkures patēriņš projektos samazinājies par 43%.

Tāpat atbalsta programmas ietvaros līdz šim apstiprināti 724 pieteikumi saules paneļu projektiem. Visbiežāk atbalsta saņēmēji uzstādīja saules paneļus ar invertora iestatīto jaudu 10-11.1 kW.

Papildu informācija par valdības apstiprinātajiem grozījumiem atbalsta programmā, t.i. grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 11. februāra noteikumos Nr. 103 "Noteikumi par atbalsta programmu viena dzīvokļa dzīvojamo māju atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai" publicēti Vienotajā tiesību aktu projektu portālā

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Individuāli pielāgoti metāla risinājumi – Dzintars Workshop

Individuāli pielāgoti metāla risinājumi – Dzintars Workshop

Dzintars Workshop ražo dažādus metāla priekšmetus, kas pielāgoti klientu vajadzībām – pirts krāsnis, kazana krāsnis, ugunskura vietas, mēbeles un citus individuālus pasūtījumus. Uzzināsim, kā izvēlēties ugunskura vietu vai grilu, lai tas kalpotu ilgi? Ko svarīgi ņemt vērā, izvēloties pirts krāsni? 

Aktuālie piedāvājumi

ARTEVO – māksla padarīt labus logus vēl labākus

ARTEVO – māksla padarīt labus logus vēl labākus

2008. gadā REHAU prezentēja kompozītu materiālu logu profiliem RAU-FIPRO X. Lieliskās sistēmas GENEO logi un durvis atraduši vietu Latvijā daudzās ēkās, renovācijas projektos. Arī tagad REHAU turpina šo tradīciju. ARTEVO – māksla nepārtraukti attīstīt lieliskos risinājumus tālāk!

Aktualitātes

CSP: 2023. gadā saules un vēja elektrostacijās saražots par 92 % vairāk elektroenerģijas nekā 2022. gadā

CSP: 2023. gadā saules un vēja elektrostacijās saražots par 92 % vairāk elektroenerģijas nekā 2022. gadā

2023. gadā Latvijā saražoja 6 388 GWh elektroenerģijas (par 27,0 % vairāk nekā 2022. gadā), no tā 4 963 GWh no atjaunīgajiem energoresursiem (AER), liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Salīdzinājumā ar 2022. gadu saražotais apjoms no AER palielinājās par 30,0 % (par 1146 GWh). VES (vēja elektrostacijās) un SES (saules elektrostacijās) 2023. gadā saražots par 92,5 % vairāk elektroenerģijas nekā 2022. gadā.

Izstāsti Latvijai