abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24984
Nozares raksti1125
Ekspertu atbildes3041
Pirms un pēc: Kā kafejnīcu padarīt mājīgāku un viesmīlīgāku? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Pirms un pēc: Kā kafejnīcu padarīt mājīgāku un viesmīlīgāku?

Pirms un pēc: Kā kafejnīcu padarīt mājīgāku un viesmīlīgāku?
Foto: Kafejnīca PĒC pārvērtībām

Kafejnīcām un restorāniem pēdējie gadi bijuši izaicinājumu pilni. Daudzas kafejnīcas pacietīgi gaidīja ierobežojumu mazināšanu, kas ļautu atkal pilnvērtīgi uzņemt savus iecienītos klientus iekštelpās. Iespējams, daži no viesmīlības industrijas pārstāvjiem  izmantoja šo periodu, lai veiktu nepieciešamās izmaiņas interjerā. Profesionāla interjera dizainere palīdzēja atjaunot senu un iemīļotu ģimenes kafejnīcu Dobeles novadā, kas mantojumā saņemta no tēva. Dizainere dalās ar padomiem, ko būtu lietderīgi ņemt vērā citiem uzņēmumu īpašniekiem – ar ko sākt un kas jāpatur prātā, atjaunojot īpašumu un vienlaikus saglabājot cieņu arī pret tā vēsturisko veidotāju.

Foto: Kafejnīca PIRMS pārvērtībām

Kafejnīca "Kaprīze" dibināta 1994. gadā visai zīmīgā datumā – 18. novembrī, kad tiek svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas diena. Sākotnējais kafejnīcas saimnieks pārdeva savu žiguli un nopelnītā nauda kalpoja kā starta kapitāls. Viņš iegādājās vietu, kas vēlāk tika pārveidota par kafejnīcu. Iepriekš te atradās frizētava un šūšanas salons. Diemžēl nesenā pagātnē īpašnieks devās mūžībā un tagad biznesu pārņēmusi viņa ģimene. Viņi ir gatavi turpināt to, kas bija tik svarīgs viņu tēvam, un šādā veidā saglabāt piemiņu par viņu. Vadīt kafejnīcu pēdējos gados ir bijis gana sarežģīti, tomēr ģimene dara visu iespējamo, lai sekmīgi turpinātu iesākto.  Viens no jaunā sākuma soļiem, ko viņi bija gatavi darīt, bija kafejnīcas interjera atjaunošana. Dažas telpas viņi nolēma atstāt tādas, kādas tās ir, lai atgādinātu par vecajiem laikiem un viņu tēvu.

Foto: Kafejnīca PIRMS pārvērtībām

IKEA interjera dizaineres Lindas Ribakas-Orlovas uzdevums bija atjaunot kafejnīcas telpu, kura tiek izmantota arī dažādām viesībām. Tās interjers bija novecojis, telpa izskatījās tumša. Īpašnieku vēlme bija izveidot gaišu, mājīgu un viesmīlīgu telpu, kas atspoguļotu jaunos saimniekus, vienlaikus stāstot arī par šīs vietas seno vēsturi.

Ar ko sākt pārvērtības?

Foto: Kafejnīca PĒC pārvērtībām

Pirms sākt plānot, svarīgākā lieta, kas jāņem vērā, ir budžets. Budžeta aplēses ļaus saprast, cik lielas izmaiņas un apjomīgs renovācijas process var būt. Arī vēlamais laika grafiks ir nozīmīgs – cik ilgi uzņēmums var būt slēgts vai ierobežota to pakalpojumu sniegšana, lai īstenotu visas plānotās pārmaiņas. Tas palīdzēs ne tikai saplānot pārējās lietas – izveidot jauno plānojumu, piesaistīt darbaspēku remontam, pasūtīt mēbeles un plānot piegādes, visu aprīkot un uzstādīt, bet arī savlaicīgi informēt klientus par gaidāmajām izmaiņām.

Banner 280x280

Kad laika grafiks un budžeta rāmis izveidots, var pāriet pie plānošanas procesa un veidot arī vēlmju sarakstu un noskaņu kolāžu. Vizualizē, kādas pārmaiņas vēlies ieviest telpā, ko pārveidosi – telpas stils, krāsas, materiāli, kā arī tās galvenie elementi un dekori. Meklē iedvesmu dažādos tiešsaistes resursos, kā arī izzini jaunākajās dizaina tendences. Viens no svarīgākajiem aspektiem – funkcionalitāte. Piemēram, šajā kafejnīcā diezgan bieži tika organizētas privātas svinības un pasākumi, tāpēc mēbelēm bija jābūt ērti pārvietojamām, lai telpas izvietojumu īpašnieki varētu pielāgot atbilstoši situācijai un vajadzībām.

“Ja šajā posmā ir vairāk šaubu nekā atbilžu – meklē profesionāļu padomus un palīdzību," iesaka dizainere.

Foto: Kafejnīca PIRMS pārvērtībām

Saimnieki bija atvērti dizaineres risinājumiem, kā aizstāt leti, saglabājot norobežojumu. Jau sākumā paši bija teikuši, ka tik liela un masīva lete telpai nav vajadzīga. Vēl viens būtisks faktors – saimniekiem bija nepieciešamas ērtas un funkcionālas mēbeles, kuras būtu viegli pielāgot dažādām izklaides vajadzībām. Zona, kur iepriekš atradās bāra lete, tika paplašināta, parocīgi nomainot to pret virtuves darba virsmu ar skapīti. Tas ļāva ierīkot vēl divas papildu vietas, kur apmeklētājiem apsēsties un baudīt maltīti. Pasākumu laikā šī vieta var kalpot, lai izvietotu ēdienu. Telpā pārsvarā dominē koka mēbeles, jo kafejnīca atrodas lauku reģionā un īpašnieki vēlējās interjeru, kas tur visatbilstošāk iederētos. Īpaši moderns interjers kafejnīcā neiekļautos, tāpēc tika izvēlētas dabiskākas mēbeles no koka.

Ja nepieciešams tikai atsvaidzināt interjeru

Foto: Kafejnīca PĒC pārvērtībām

Interjera dizainere stāsta, ka reizēm telpas interjeru atsvaidzināt palīdz ātras un vienkāršas pārvērtības. Tās var sākt, nomainot sienas krāsas – pats vienkāršākais veids, kas uzreiz var radīt pavisam citu sajūtu. Tas pats ir ar apgaismojumu – tam ir milzīga ietekme uz atmosfēru un mājīgumu, tāpēc vērts padomāt par pilnīgi jauniem vai papildus apgaismojuma risinājumiem. Izvērtējiet, vai esošās mēbeles joprojām labi iederas telpas interjerā vai arī dažas no tām nepieciešams nomainīt. Tāpat uzmanību pievērsiet jauniem aizkariem, spilveniem krēsliem, galda tekstilam un piederumiem, traukiem, vāzēm un citiem dekoriem. Augi – gan īstie, gan mākslīgie, atdzīvinās jebkuru telpu.

Foto: Kafejnīca PĒC pārvērtībām

“Izmantojiet brīvās sienas – tās ir lieliski piemērotas dekorācijām. Pie tām novietojiet dažādus plauktus – tas radīs mājas sajūtu. Kafejnīcā saglabāju dažas detaļas no vecā interjera un kombinēju tās ar jaunām,  izvietojot pie sienām – tas piešķir telpai autentisku izskatu un turpina stāstu par šīs vietas seno vēsturi. Vēl viena oriģināla ideja – koka krēsli tika izvietoti pie sienām un kļuva par aksesuāru, kas arī palīdz justies kā mājās,” stāsta dizainere. Lai telpas vienmēr izskatītos stilīgas un modernas, dizainere iesaka mainīt dekorus un tekstilizstrādājumus divas reizes sezonā – vasarā un ziemā. Tas ļaus radīt pilnīgi atšķirīgu un patīkamu atmosfēru gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.