Plakanais jumts mājas dizainā
Slīpie jumti ir visbiežāk izmantotais veids privātmāju būvniecībā, taču pēdējo gadu tendence liecina par biežāku plakano jumtu izmantošanu jaunajos projektos. Šāda veida jumts mudina rūpīgi pārdomāt katru detaļu ar mērķi māju un tās teritoriju izveidot vienā stilā.
Pastāv vairākas plakano jumtu priekšrocības:
* samērā lētas būvniecības izmaksas;
* pārdomāta un droša sniega un ūdens novākšanas sistēma;
* dizaina daudzveidība;
* iespēja izmantot plaša spektra materiālus.
Daudzi noteikti šaubīsies, vai plakanais jumts spēcīgu nokrišņu laikā ir drošs, taču uztraukumam nav pamata. Veicot pareizu jumta montāžu, tiek izslēgta lielu sniega blāķu krišana. Parasti sniegs visu ziemu atrodas uz jumta, pēcāk kušanas ūdens nonāk jumta notekā.
Pareizi aprēķināti parametri nodrošina jumta nepieciešamo kravnesību jeb izturību, novēršot sabrukuma risku. Uz dažu būvju plakanajiem jumtiem iespējams pat uzstādīt baseinu.
Tāpat šādu papildus "teritoriju" var izmantot vairākos nolūkos. To var pārvērst par terasi, dārzu, sportošanas zonu un daudz ko citu. Tāpat var izveidot mājīgu stūrīti ar pītām mēbelēm un nojumi.
Plakanā jumta būvniecībā vislabāk izmantot gabalmateriālu un lokšņu materiālu. Starp tiem:
* polimēri;
* bitumens;
* bitumena polimēra materiāli;
* mastika.
Tie nodrošina iespēju radīt vienlaidu paklāju.
Apvienojumā ar siltumizolāciju, savilktņiem un nesošajām plātnēm šie materiāli var radīt oriģinālus dizaina risinājumus jumta noformējumā.
Ja piemājas teritorijā ir citas būves, piemēram, pirts, garāža, saimniecības telpa, tās nepieciešams veidot tieši tādā paša stilā, tādā veida sasniedzot visa ansambļa harmoniju. Lieliski kopainā iederēsies dīķis vai baseins. Apgaismes elementi var būt noslēpti, vislabāk izmantot punktveida apgaismes elementus, kas iebūvēti tieši celtnes sienās, taciņās un citās konstrukcijās.
Foto: remontbp.com