Plāno lemt par Ķemeru sanatorijas otrās izsoles datumu
Kā aģentūru informēja Latvijas Sertificēto maksātnespējas administratoru asociācijas pārstāve Justīne Plūmiņa, administrators gan vēl nav saņēmis oficiālu nodrošinātā kreditora SIA "Arhiidea" vēstuli par iespējamu sanatorijas iegādi.
Tāpat, kā pastāstīja Plūmiņa, tuvākajā laikā tiks mēģināts aprēķināt nepieciešamos izdevumus sanatorijas uzturēšanai ziemas apstākļos.
SIA "Arhiidea" valdes priekšsēdētājs Ēriks Grūbe biznesa apstiprināja, ka arhitektu birojs ir nolēmis neiegādāties Ķemeru sanatoriju par izsoles sākumcenu - 3,9 miljoniem latu.
Kā ziņots, Privatizācijas aģentūra (PA) - otrais nodrošinātais kreditors - neiegādāsies Ķemeru sanatoriju. PA, kas pieteikusi prasījumu 16 979 latu apmērā, maksātnespējas procesa administratoru informējusi, ka neizmantos iespēju paturēt "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu, kustamo mantu un kultūras priekšmetus kā lietu kopību par izsoles sākumcenu - 3,9 miljoniem latu.
Ķemeru sanatorijas pirmā izsole nenotika, jo uz to nebija ieradies neviens pretendents. Sanatorijas un citu maksātnespējīgās "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu un kustamās mantas novērtējums un izsoles sākumcena bija noteikta 3 905 901 lats.
Vienlaikus Kreics gan toreiz izteica cerību, ka īpašumu iegādāsies Jūrmalas pašvaldība, ja tai izdosies saņemt finansējumu no Valsts kases. Jūrmalas dome izsolē piedalīties nebija gatava, līdz ar to, visticamāk, nepiedalīsies arī otrajā, tomēr pašvaldība var īpašumu iegādāties līdz izsolei, norādīja administrators.
Tāpat Kreics pauda, ka gadījumā, ja neizdosies pārdot līdz ziemas sākumam, tiks meklēti risinājumi, kā īpašumu uzturēt ziemas laikā. "Tiek domāts, kādi varētu būt veicamie pasākumi, lai tiktu saglabāta īpašuma vērtība. Ir minimālā un maksimālā programma, katra ar attiecīgu budžetu," toreiz sacīja Kreics.
Viņš norādīja, ka minimālā programma paredz tikai pašus nepieciešamākos pasākumus un tai būtu nepieciešami daži desmiti tūkstoši latu. Tos administrators būtu gatavs segt no saviem līdzekļiem. Savukārt maksimālā programma paredz apkures nodrošināšanu, un tai būtu nepieciešami aptuveni 300 000 latu. Šādu līdzekļu Kreicam neesot, tāpēc vienīgais iespējamais risinājums esot aizņēmums.
Kā ziņots, "Ominasis" kreditoru sapulce 17.jūlijā vienbalsīgi nolēma piekrist pārdot Ķemeru sanatorijas kompleksu bez izsoles Jūrmalas domei vai pašvaldības dibinātam uzņēmumam par 4,6 miljoniem latu.
Jūrmalas dome vēlējās sanatorijas iegādei finansējumu aizņemties no Valsts kases, taču Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome prasīja pašvaldībai izpildīt vairumu priekšnosacījumu, kas netika izdarīts.
Pēc tam administrators izsludināja īpašumu pirmo izsoli.
Kā ziņots, 1.martā Jūrmalas pilsētas tiesa pasludināja "Ominasis" par maksātnespējīgu.
Rīga, 14.okt., LETA.
Foto: LETA