Poliuretāna putu izmantošana siltināšanā
Poliuretāna putām ir virkne unikālu un neatkārtojamu īpašību:
* ūdensizturīgs materiāls, to nav iespējams saslapināt;
* zema siltumvadītspēja;
* elastīgs;
* ieklāšanas laikā neveido šuves;
* ekoloģiski drošs;
* labi līp pie citiem materiāliem, piemīt lieliska adhēzija jeb saķere.
Pirmo reizi poliuretāna putas kā siltinātāju izmantoja Amerikas Savienotajās Valstīs un Kanādā. Poliuretāna putas var izmantot grūti sasniedzamo vietu siltināšanai. Gadījumā, ja mājas jumts ir vecs un noklāts ar ruberoīdu, to var savest kārtībā, izmantojot izsmidzināmās poliuretāna putas. Putu struktūra nodrošina augsta līmeņa hidroizolācijas īpašības. Tieši šā iemesla dēļ tās izmanto arī hidroizolācijas darbiem bēniņos vai pagrabā.
Materiālam ir viendabīga struktūra, kas nodrošina to, ka neveidosies šuves, spraugas un salaides. Izmantojot to siltināšanā, neveidojas kondensāts, kas ir svarīga uzbūvētās konstrukcijas īpatnība.
Kā jau iepriekš minēts, poliuretāna putas ir materiāls ar paaugstinātu elastību, kas nepakļaujas deformācijai. Turklāt ir izturīgs pret vibrācijām.
Parasti pirms šī materiāla pielietošanas, tiek veiktas pārbaudes, lai noteiktu toksisko vielu daudzumu. Vairākkārtēji pierādīts, ka materiāls attiecināms pie ekoloģiski tīriem un nekaitīgiem materiāliem, tamdēļ to var izmantot apdzīvotā telpā.
Tāpat poliuretānam ir zema blīvuma pakāpe, kas nodrošina to, ka materiālam ir neliels svars.
Foto: www.diy.ru