Pozitīvas enerģijas piesaistīšana mājoklim, ievērojot fen-šui principus
Mājokļa izvēles procesu, tāpat kā jebkuru citu procesu, kas var ietekmēt dzīvi, jāuztver nopietni un atbildīgi. Lai mājoklim piesaistītu pozitīvu enerģiju, nepieciešams zināt dažus fen-šui zinātnes likumus.
Būvniecības portāls abc.lv jau rakstīja, ka fen-šui ir Ķīnā radusies zinātne, kas paredz - ņemot vērā vienkāršus padomus, kā pareizi izvietot dzīvoklī mēbeles, kādiem priekšmetiem jābūt katrā mājas telpā, ikviens savam mājoklim spēs piesaistīt mīlestību, veselību, labklājību un veiksmi.
Liela nozīme skaitļiem
Pirms iegādāties dzīvokli vai māju jāpievērš uzmanība apkārt izvietotajiem objektiem. Saskaņā ar fen-šui zinātni apkārt nedrīkst atrasties kapi, krematoriji, cietumi, slimnīcas, policijas iecirkņi un atkritumu izgāztuves. Tāpat maz ticams, ka sabrukušas vai ne līdz galam izbūvētas ēkas nesīs pozitīvu enerģiju.
Fen-šui zinātnē liela nozīme ir skaitļiem, te ir jāņem vērā. Saskaitot visus ciparus kopā, piemēram, mājas, ielas un dzīvokļa numurus, iegūstam nepieciešamo skaitli.
Piemērs: mājas numurs – 32, korpuss – 1, dzīvoklis 11. Saskaitot ciparus kopā: 3+2+1+1+1, ir 8. Rezultātā jābūt viencipara skaitlim.
Fen-šui meistari apgalvo, ka 8 ir lielisks skaitlis, kas mājoklim piesaista pārticību. Ģimeni, kas dzīvo mājoklī ar šādu ciparu, noteikti gaida veiksme visās jomās.
Piedāvājam apskatīt citus skaitļus:
Viens – dzīve mājoklī ar šādu ciparu būs ļoti pozitīva un piesātināta ar dažādiem notikumiem. Īsāk sakot, enerģijas būs ļoti daudz. Cilvēkiem, kas dod priekšroku mieram, labāk pievērst uzmanību mājokļiem ar citiem skaitļiem. Šādā mājoklī jādzīvo brīvību mīlošiem un dzīvespriecīgiem cilvēkiem.
Divi – šis variants noder cilvēkiem, kas izvēlas klusu un mierīgu ģimenes dzīvi. Mājā vienmēr valdīs harmonija un sapratne.
Trīs – šādos mājokļos jādzīvo darbaholiķiem. Tajos ir viegli strādāt.
Četri – mājokļos ar šādu ciparu var dzīvot ikviens. Dzīve tajā ir stabila un droša.
Pieci – piemērota vieta, kur uzturēties īslaicīgi. Noder cilvēkiem, kas lielāko savas dzīves daļu pavada ceļojot.
Seši – šāda mājokļa fen-šui ir ļoti labvēlīgs. Skaitlis ir mīlestības, labsirdības un kaisles simbols. Vietas vienaldzībai un ļaunumam nav.
Septiņi – askētiska un vientuļa dzīvesveida piekritējiem noteikti jāizvēlas mājoklis ar šādu ciparu. Garīgās bagātības būs ļoti daudz, bet par materiālo var aizmirst.
Deviņi – šajos mājokļos jādzīvo cilvēkiem, kas netiecas uz karjeras izaugsmi un lielu bagātību. Cilvēks būs laimīgs, viņa mājā valdīs harmonija.
Fen-šui interjerā
Lai priekšnamā uzkrātos pozitīvā enerģija, virs ieejas durvīm nepieciešams piekarināt apaļu vai astoņstūru spoguli. Priekšnamam ir jābūt labi apgaismotam un atbrīvotam no nevajadzīgām mantām. Atvērtā telpā cilvēks jutīsies daudz brīvāk un ērtāk.
Sienas labāk krāsot gaišos pasteļtoņos. Saskaņā ar fen-šui zinātni šādi toņi ir prieka un citu pozitīvu emociju avots. Blakus ieejas durvīm vēlams piekarināt spoguli, kurā cilvēks sevi redz visā augumā. Ja šādas iespējas nav, noderēs arī augsts telpaugs, kuru nepieciešams izvietot pa diagonāli durvīm.
Tāpat priekšnamam ir jābūt maksimāli izgaismotam. Var izmantot dabīgo gaismu, papildinot to ar griestu lampām. Labs apgaismojums piesaista veiksmi.
Ieejas durvīm nav jābūt izvietotām pretim vannasistabai, tualetei vai guļamistabai. Ieejai šajās telpās jābūt noslēptai no svešu cilvēku acīm. Uzmanību no tām var novērst, izmantojot gleznas vai fotogrāfijas metāla rāmjos.
Veicot mājokļa zonējumu jāatceras, ka viesistabu labāk iekārtot kvadrāta formas telpā, kur logi izvietoti dienvidrietumu, ziemeļrietumu, ziemeļaustrumu vai rietumu pusē vai arī taisnstūra formas telpā ar logiem, kas izvietoti visos pārējos virzienos.
Apgaismojumam tāpat kā priekšnamā jābūt maksimāli labam, taču tam nav jākairina acis. Noteikti jāizceļ atpūtas zona, to var darīt izmantojot klubkrēslus un stāvlampu. Dienvidpusē izvietots apgaismes elements nesīs veiksmi.
Ja, izstrādājot mājokļa projektu, paredzēts, ka būs grīdas pacēlumi, nepieciešams, lai virtuve būtu zemāk nekā viesistaba. Viesistabas durvīm nevajadzētu atrasties pretim logam, jo mājoklī ienākošā enerģija aizplūdīs projām pa logu. Lai no tā izvairītos, uz palodzes var izvietot telpaugus puķupodos.
Viesistabā nevajadzētu izvietot mēbeles ar asiem stūriem.
Guļamistabā svarīgākais objekts ir gulta. Tai jābūt izvietotai ar galvgali pret sienu. Nedrīkst gulēt ar kājām uz durvju pusi. Rodas nepatīkamas asociācijas un pilnvērtīgi atpūsties šādā gultā neizdosies. Vairāk par guļamistabas fen-šui var lasīt šeit.
Foto: remontbp.com