abc.lv skaitļos

Lietotāji online24
Aktīvie uzņēmumi22986
Nozares raksti1050
Ekspertu atbildes2584
Praktiski padomi, kā izvēlēties vislabāko un piemērotāko ledusskapi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Praktiski padomi, kā izvēlēties vislabāko un piemērotāko ledusskapi

Praktiski padomi, kā izvēlēties vislabāko un piemērotāko ledusskapi

Sadzīves tehnika, piemēram, ledusskapis, ir lieta, bez kā nav iedomājama mūsdienu cilvēka ikdienas sadzīve. It sevišķi šobrīd, kad visi ir aizņemti un ievilkti steigas virpulī. Cilvēkiem nepieciešamas pēc iespējas uzticamākas un drošākas, kā arī gudrākas ierīces, lai tās neuzliktu papildus slogu jau tā aizņemtajā dienas ritmā. Protams, viedoklis par to, kas ir drošs, uzticams un gudrs, atšķiras, tādēļ izvēles sortiments ir dažāds – sākot ar iebūvētām tehnoloģijām un beidzot ar diezgan primitīvām lietām, kā krāsa, forma utt. Tad kā lai izvēlas vislabāko un sev piemērotāko no milzīgā piedāvājuma? 

Kā izvēlēties piemērotāko ledusskapja izmēru
Izmēru var diezgan vienkārši izvēlēties, galvenais faktors ir cilvēku skaits mājsaimniecībā. Pēc aptauju datiem, ir izveidota tāda kā tabula, cik liels ledusskapis piemērots attiecīgam skaitam cilvēku vienā mājsaimniecībā, t. i., piemēram:

 • 1–2 cilvēki – piemērots 250l līdz 380l,
 • 3–4 cilvēki – piemērots 350l līdz 530l,
 • 5+ cilvēki – piemērots 440l +.

Šis noder praktiskiem cilvēkiem, kuriem svarīgākais ir maksimāli ieekonomēt un objektīvi izvērtēt savas vajadzības.

Svarīgi atrast arī īsto vietu ledusskapim, ņemot vērā, ka tas, motoram darbojoties, izdala siltumu, tad ir nepieciešams no malām un sienas, aizmugurē atstāt brīvus pāris cm, pretējā gadījumā tam būs papildu slodze, kas nozīmē arī papildu izmaksas elektrības rēķinos un īsāku kalpošanas laiku. Parasti lietošanas instrukcijā, ražotājs ir ieteicis vēlamos attālumus.

Jāatceras arī nomērīt durvju ailes platumu un garumu, lai, iegādājoties ledusskapi, nenākas vilties, jo to nevar ienest virtuvē vai vispār mājoklī.

Kā izvēlēties piemērotāko ledusskapja veidu

 • Saldētava augšdaļā – plašs preces sortiments, milzīga izvēle, lētākais no visiem ledusskapja veidiem. Standarta izvēle cilvēkiem, kuriem svarīga ir efektivitāte un cena. Ir trūkums, kas varētu traucēt – tā kā saldētava ir augšpusē un ledusskapis apakšpusē, tad nāksies bieži vien saliekties, lai tiktu klāt nepieciešamajiem produktiem, tas ilgtermiņā varētu radīt neērtības.
 • Saldētava apakšdaļā – diezgan ērts lietošanā, jo visbiežāk izmantojamā sekcija ir acu līmenī, kas nozīmē, ka neērtības pieliecoties izpaliks. Kā arī ir salīdzinoši plašs klāsts, kas tikai pieaug. Bet kā trūkums varētu būt nedaudz augstāka cena nekā pirmajam ledusskapja veidam, un arī tas lēnāk atdziest.
 • Ledusskapis blakus saldētavai – lieliska izvēle lielām ģimenēm. Ietilpīgs, viegli izmantot cilvēkiem ar kustību traucējumiem, mēdz būt tādas noderīgas funkcijas kā ūdens izsmidzinātāji un ledus izgatavotāji. Bet šo funkciju – ūdens izsmidzinātāji un ledus izgatavotāji – izvietojums samazinās ledusskapja izmantojamo platību, kas varētu būt kā trūkums. Aizņems plašāku vietu virtuvē, salīdzinot ar iepriekšējiem  ledusskapja veidiem. Un arī  temperatūra iekšienē var būt nevienmērīga.
 • Franču durvis (apakšdaļā – saldētava, augšpusē – divu durvju ledusskapis) – līdzīgi kā iepriekšējais veids, lieliski piemērots lielākām ģimenēm, laba ietilpība, liela saldētava, plaša izmantojamā platība ledusskapī, ja vien nav iebūvēti ledus izgatavotāji un ūdens dzesēšanas un smidzināšanas iekārtas, kas samazinātu izmantojamo platību.  Kā trūkums jāpiemin cena – noteikti dārgāks nekā iepriekšējie veidi – un arī aizņems ievērojamu vietu virtuvē.
 • Dvīņu pāris (saldētava un ledusskapis kā divas atsevišķas daļas) – piemērots nelielām virtuvēm, liela ietilpība un elastīga izvēle, kur izvietot, jo, pateicoties tam, ka daļas ir atsevišķas, tad saldētavu var izvietot citā telpā, kur tas netraucēs. Telpu platības ziņā loģiski, ka divas atsevišķas daļas, kas ir vienādi lielas, aizņems vairāk vietas. 

Kādas ledusskapja funkcijas ir nepieciešamas

 • Temperatūras kontrole – pareizāk būtu izvēlēties 2 atsevišķus regulatorus saldētavai un ledusskapim, jo ar 1 regulatoru tiek regulēta vienlaicīgi temperatūra gan saldētavai, gan svaigu produktu nodalījumam, liedz variēt ar temperatūru.
  Tā, kā tehnoloģijas ir diezgan attīstīstītas, tad ledusskapjos var būt iebūvēta 24h atmiņa, kas nozīmē, ka pirms aktīvas lietošanas tas tiek pietiekami atdzesēts.
 • Automātiskā atkausēšana.
 • Trauksmes signāls, kas brīdina par atstātām atvērtām durvīm, pasargā no neefektīvas enerģijas patērēšanas un produktu bojāšanās.
 • Atsevišķs nodalījums / trauks dārzeņu un augļu uzglabāšanai – tam jābūt labi noslēgtam, lai augļi un dārzeņi ātri neizžūtu, kā arī viegli izņemamam vieglai uzkopšanai.
 • Inovatīvs un LED apgaismojums – uztur augļus un dārzeņus ilgāk svaigus.
 • Samazināts trokšņu līmenis – efektīvi kompresori un optimizēta skaņas izolācija, izmantots gaisa konvekcijas princips.
 • Piena nodalījums – nedaudz siltāks nodalījums, kas paredzēts tādiem pārtikas produktiem kā sieriem, sviestiem, margarīniem, kas uzturēs pareizo temperatūru, lai produkts nepaliek pārlieku ciets no aukstuma.
 • Ātrā atdzesēšana – lietderīga funkcija, lai maksimāli ātri atdzesētu produktu, piemēram, dzērienu.
 • Bērnu drošība – aizslēdzams zāļu nodalījums, temperatūras kontrole, bērniem droši iestatījumi ledus un ūdens izsmidzinātājiem.
 • Energoefektivitāte – pēc iespējas lielāka.

Vislielākās bažas rodas par to, vai paša iegādātais ledusskapis uzturēs produktus svaigus, droši lietojamus, bez bojājumiem. Protams, ka katra ledusskapja uzdevums ir maksimāli ilgāk uzturēt produktus svaigus un ilgāk lietojamus uzturā, bet ne vienmēr tas tā notiek, tieši tādēļ ir vērts pievērst uzmanību temperatūras stabilitātei un vienmērīgumam. Kā arī jāsaprot paša vajadzības, objektīvi vērtējot, cik svarīgas ir ledusskapja funkcijas, izskats, izmērs un efektivitāte.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

SIA Kompozītmateriāli piedāvājumā ir liešanas epoksīda sveķi, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu, tostarp galda virsmu un koka laivu pārklāšanai, līmēšanai ar stikla šķiedru, koka, metāla, akmens un dažādu plastikātu salīmēšanai, rotaslietu un dažādu interjera dekoru un izstrādājumu ražošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.