abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
Precizē nekustamā īpašuma darījumu starpnieka kvalifikācijas celšanas nosacījumus : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Precizē nekustamā īpašuma darījumu starpnieka kvalifikācijas celšanas nosacījumus

Precizē nekustamā īpašuma darījumu starpnieka kvalifikācijas celšanas nosacījumus
Foto: Freepik.com/ xb100

Apstiprinot grozījumus Ministru kabineta 2020. gada 17. decembra noteikumos Nr. 805 “Noteikumi par nekustamā īpašuma darījumu starpnieka kvalifikācijas celšanas pasākumiem”, Ministru kabinets šā gada 17. maijā precizēja kvalifikācijas celšanas nosacījumus nekustamā īpašuma darījumu starpniekiem.

Kā zināms, šie MK noteikumi nosaka nekustamā īpašuma darījumu starpnieka minimālo kvalifikācijas celšanas pasākumu apjomu un saturu. Nolūkā nodrošināt pastāvīgu kvalifikācijas celšanu starpniekam viena kalendārā gada laikā jānodrošina ne mazāk kā 40 akadēmisko stundu kvalifikācijas celšanai apgūšanu. Nereti starpnieki kvalifikācijas celšanai apguvuši vairāk kā noteikto stundu apjomu, tāpēc līdz ar grozījumiem MK noteikumi papildināti ar nosacījumu, ja starpnieks kalendārā gadā ir apguvis vairāk kā 40 akadēmiskās stundas, šīs stundas var tikt pārnestas un ieskaitītas kā kvalifikācijas celšana nākamajiem trim gadiem.

Tāpat līdz ar grozījumiem MK noteikumos precizēta norma, nosakot, ka apmācību piedāvātājs turpmāk var būt arī valsts pārvaldes iestāde un kredītiestāde (banka), kura sniedz aktuālo informāciju, kas saistīta ar nekustamā īpašuma darījumu starpniecības pakalpojuma jomu. Vienlaikus precizēta arī norma par starpnieka kvalifikācijas celšanas pasākumu saturā ietverto tēmu apjomu, proti, tēmu iedalījumā - darījuma sagatavošana, noformēšana un darbs ar klientu, kvalifikāciju paredzēts celt ne vairāk kā 10% no kopējā apmācību stundu skaita.

Līdz šā gada 13. maijam nekustamā īpašuma darījumu starpnieka reģistrā ir reģistrēti 695 starpnieki. Ekonomikas ministrija atgādina, ka no 2021. gada 1. jūlija nekustamā īpašuma darījumu starpniecības pakalpojumus drīkst sniegt tikai tās personas, kuras ir reģistrētas nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā. Lai reģistrētos nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā, nepieciešams vien Ekonomikas ministrijā iesniegt iesniegumu. Papildu informācija par reģistrēšanos ir atrodama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnēNekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likums arī paredz, ka nekustamā īpašuma darījumu starpniekam, neatkarīgi no tā, vai šī persona ir fiziska persona, juridiska persona vai personālsabiedrība, ir jāapdrošina savas profesionālās darbības civiltiesiskā atbildība.

Detalizēti ar grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 17. decembra noteikumos Nr. 805 “Noteikumi par nekustamā īpašuma darījumu starpnieka kvalifikācijas celšanas pasākumiem” var iepazīties vienotājā Tiesību aktu portālā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betonam.lv piedāvā tirdzniecībā ārējo, iekšējo, betona kāpņu un terases pārklājumus / hidroizolācijas materiālus ar neslīdošu, dekoratīvu virsmu. Ir pieejami dažādi kvarca akmentiņu toņi.

Aktualitātes

LBA raidieraksts Nr. 14: Ja gribi taupīt siltumu ziemā, atjauno māju vasarā!

LBA raidieraksts Nr. 14: Ja gribi taupīt siltumu ziemā, atjauno māju vasarā!

Mājas atjaunošanā svarīgākais ir labs projekts, piemērotāko materiālu izvēle un rūpīga būvdarbu uzraudzība, tā Latvijas Būvnieku asociācijas raidieraksta "Celtnis 3D" 14. laidienā apliecina Ineta Ventniece, daudzdzīvokļu māju renovācijas projektu vadītāja no Piņķiem, un SIA "Rockwool" vadītājs Latvijā Māris Želvis.

Pielaiko telpu, māju, dārzu