abc.lv skaitļos

Lietotāji online36
Aktīvie uzņēmumi22601
Nozares raksti1028
Ekspertu atbildes2576
“Preses Nama Kvartāla” attīstības otrajā kārtā taps izglītības iestāde un biroju ēka : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

“Preses Nama Kvartāla” attīstības otrajā kārtā taps izglītības iestāde un biroju ēka

“Preses Nama Kvartāla” attīstības otrajā kārtā taps izglītības iestāde un biroju ēka

Nekustamo īpašumu attīstītājs “Lords LB Special Fund V” šī gada jūnijā uzsāka projekta “Preses Nama Kvartāls” otrās kārtas projektēšanu. “ARHIS ARHITEKTI” būs atbildīgi par izglītības iestādes būvprojekta izstrādi, savukārt biroju ēkas projekts uzticēts dāņu arhitektu birojam “PLH Arhitekter”. “Preses Nama Kvartāla” būvniecības otro kārtu plānots uzsākt 2022. gada beigās.

Noslēgtās vienošanās paredz būvprojektu izstrādi pusotra gada laikā no līguma parakstīšanas dienas.

“Pārdaugava ir nopietnu pārmaiņu priekšā. Akadēmiski svarīgu vietu Daugavas kreisajā krastā, kur apvienoti RTU, RISEBA un LU studentu centri, papildinās vēl viena izglītības iestāde. Tas ir nozīmīgs atskaites punkts projekta attīstībā, jo topošās skolas audzēkņiem būs pieejamas labiekārtotas kvartāla atpūtas zonas un sporta infrastruktūra uz multifunkcionālā centra ēkas jumta. Projekta unikālā lokācija Zināšanu jūdzē ar plašām brīvā laika pavadīšanas iespējām gājiena attālumā kļūs par akadēmiskās pilsētvides sirdi,” pauž projekta “Preses Nama Kvartāls” attīstītāja pārstāvis Giedrius Bernotas.

Projekta attīstītājs atklāj, ka patlaban notiek sarunas ar vairākām izglītības iestādēm par potenciālo sadarbību, tomēr konkrēti pretendenti pagaidām netiek minēti. Projekta pārstāvji norāda, ka vēlas redzēt uzticamu ilgtermiņa partneri, ar ko sakrīt vērtības, izpratne par ilgtspējīgu darbību, kā arī kam ir skaidras nākotnes attīstības vīzijas mūsdienīgas izglītības nodrošināšanā un vēlme iesaistīties tuvās Pārdaugavas sabiedriskās dzīves pilnveidē.

Saskaņā ar parakstīto līgumu “ARHIS ARHITEKTI” projekta attīstības otrajā posmā izstrādās būvprojektu modernai izglītības iestādei, kas atradīsies iepretim Rīgas vēsturiskajam centram revitalizētajā Zunda kanāla apkārtnē. Paredzēts, ka skolu izbūvēs piecu stāvu ēkā ar kopējo platību 5 500 kvadrātmetru. Izglītības iestādes celtniecību plānots pabeigt līdz 2024. gada sākumam.

“Modernas skolas izbūve būs nākamais jaunās arhitektūras pienesums sinerģijā ar vēsturisko mantojumu. Projekta idejas praktiskā īstenošana turpinās radīt longitudinālo Rīgas centru, kā saturisko pildījumu veidos gan izglītības, kultūras, darījumu un dzīvojamās, gan publiskās funkcijas. Mūsdienīga izglītības iestāde ar labiekārtotu apkaimi piešķirs Pārdaugavas nākotnei vēl vairāk cilvēcības un dinamikas, lai šo vietu iecienītu un aktīvi izmantotu,” akcentē “ARHIS ARHITEKTI” vadītājs Andris Kronbergs.

Paralēli dāņu arhitektu birojs “PLH Arhitekter” projektēs A klases biroju centru. Ēkas izveide notiks saskaņā ar ilgtspējīgas būvniecības principiem un atbilstoši “Near Zero Energy” standartiem, kas nozīmē zemu enerģijas patēriņu. Biroju ēka ar 25 000 kvadrātmetru kopējo platību atradīsies pie paša Zunda kanāla.

Domājot par ārtelpu risinājumiem pilsētvidē, nekustamo īpašumu attīstītājs “Lords LB Special Fund V” veiks apjomīgus labiekārtošanas un sakopšanas darbus Zunda kanāla apkaimē. Teritorijas revitalizācija padarīs Daugavas kreiso krastu pievilcīgu pastaigām un radīs gandarījumu iedzīvotājiem, kā arī pilsētas viesiem.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Energoefektīvas koka karkasa mājas

Energoefektīvas koka karkasa mājas

JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.