Prokuratūras vajadzībām par 6,8 miljoniem latu plāno pārbūvēt bijušo policijas ēku Aspazijas bulvārī
Aspazijas bulvārī savulaik atradās Rīgas Galvenā policijas pārvalde, taču, kopš policijai ir uzcelts jaunais ēku komplekss Gaujas ielā, šīs telpas stāv tukšas. Lai šīs telpas būtu piemērotas prokuratūras vajadzībām, ēku plānots pamatīgi pārbūvēt. Rekonstrukcijas darbu provizoriskās izmaksas tiek plānotas 6,8 miljonu latu apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).
Ministru kabinets (MK) konceptuāli atbalstīja ziņojumā piedāvāto risinājumu par prokuratūras iestāžu izvietošanu šajā īpašumā. Tā rekonstrukcijas darbu izdevumi tiks segti no VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) finanšu resursiem un pēc objekta nodošanas ekspluatācijā iekļauti nomas maksā.
Optimālai prokuratūras iestāžu izvietošanai darbam piemērotās telpās Rīgā iecerēts, ka Ģenerālprokuratūra paliks administratīvajā ēkā Kalpaka bulvārī 6, savukārt ēka Aspazijas bulvārī 7 tiks rekonstruēta atbilstoši prokuratūras iestāžu vajadzībām. Uz šo ēku tiks pārvietotas septiņas rajona prokuratūras iestādes jeb 150 darbinieki no administratīvās ēkas Dzirnavu ielā 113 un pārējās Rīgas pilsētā izvietotās prokuratūras iestādes. Tāpat turp tiks pārvietota Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra - 38 darbinieki, kuri strādā Kalpaka bulvārī 6.
Plānots, ka visas administratīvās ēkas telpas ar plānoto platību aptuveni 7000 kvadrātmetri pilnībā tiks izmantotas tikai prokuratūras iestāžu vajadzībām.
Lai ēka būtu izmantojama, tiks veikta tās rekonstrukcija - veikta pamatu hidroizolācija, koka logu nomaiņa, izbūvēts bēniņu stāvs, ierīkots ugunsdzēsības ūdensvads, nomainīti dīzeļģenerators, veikta strāvas un vājstrāvas tīklu rekonstrukcija, apkures un ūdensnesošo komunikāciju rekonstrukcija, turklāt ēka tiks pārplānota atbilstoši prokuratūras iestāžu vajadzībām.
Kā norādīts informatīvajā ziņojumā, lai sāktu turpmākos darbus administratīvās ēkas pielāgošanai prokuratūras iestāžu vajadzībām, ir nepieciešams MK lēmums par prokuratūras iestāžu pārvietošanu uz nekustamo īpašumu un finansējums nomas maksas, pārcelšanās un aprīkojumu iegādes izdevumu segšanai.
Savukārt, lai iespējami īsākā laika posmā nodrošinātu ar nepieciešamo finansējumu attiecīgo rekonstrukcijas darbu uzsākšanai, optimāls risinājums būtu nekustamā īpašuma ieguldīšana VNĪ pamatkapitālā, kas nodrošinātu, ka būvniecības darbu kapitālieguldījumi tiek finansēti no VNĪ finanšu resursiem.
Jauno telpu provizoriskās nomas maksas apmērs, kas prokuratūrai būs jāmaksā VNĪ, vidēji gadā tiek plānots 819 500 latu apmērā ar PVN.
LETA.
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors USACE Europe District