abc.lv skaitļos

Lietotāji online15
Aktīvie uzņēmumi25011
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Šodien piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus. Katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šajā reizē apskatīsim vienu margu elementu – PVC uzlikas, kas ir bijušas diezgan plaši izplatītas daudzdzīvokļu namos jau vairākus gadu desmitus. Varētu teikt, ka gandrīz katrs no mums ir uzlicis roku uz plastmasīgas margu virsmas, kāpjot pa kāpnēm kādā no daudzstāvu mājām dzīvojamā sektorā vai kādā biroju, rūpniecības telpā. 

PVC uzlikas

Arī mūsdienās plaši tiek izmantoti šādi margu segumi gan dzīvojamās, gan sabiedriskās ēkās. Protams, lai šādas uzlikas izmantotu, jābūt uzstādītām pašām margām, kas parasti ir metāla konstrukcijas, kur virspusē ir piemetināts plakandzelzis, plaši izplatīts ir 40 mm platums, ar biezumu 4 vai 6 mm. Piedāvājums neaprobežojas tikai ar šiem izmēriem – ir 30, 35 un 50 mm platas uzlikas ar dažādiem biezumiem. 

Uzlikas padara šādas metāla margas patīkamas roku  pieskārieniem. Bez uzlikām metāla virsma būtu diezgan raupja, arī vietām asa, ja apstrāde nav bijusi  pietiekami kvalitatīva, kā arī saķere ar šādu margas virsmu nebūtu patīkama.

PVC uzlikas ir viegli montējamas

Galvenais instruments šeit ir celtniecības fēns, ar kuru uzlikas ir jāsakarsē, lai tās kļūst plastiskas. Pirms uzlikšanas ir jāpārliecinās, ka uzlikas ir pietiekami uzsildītas, citādi, mēģinot mainīt uzlikas formu (pagriezienos), var rasties "izstiepumi". Kā arī jāņem vērā, ka fēna attālums līdz uzliku virsmai nedrīkst būt tuvāk par 7–10 cm. Vecu dzīvojamo māju gadījumā, kur vecās uzlikas ir jānomaina uz jaunām, jāņem vērā arī esošo metāla margu plakandzelža stāvoklis. Nereti tas gadu gaitā ir deformēts, vietām metinājumi ir atnākuši vaļā, kas var prasīt pat nopietnus sagatavošanas darbus, pirms uzlikas tiek uzmontētas.  

Uzlikas ir viegli tīrīt 

... un viegli apstrādāt ar mazgāšanas līdzekļiem, tas nozīmē, ka to uzstādīšana ir ideāls risinājums sabiedriskām vietām – slimnīcām, aprūpes centriem, birojiem, viesnīcām, tirdzniecības centriem un citām daudzstāvu ēkām.

Ekonomija 

Jaunajām daudzdzīvokļu mājām šī ir iespēja tieši uz margām samazināt projekta izmaksas. PVC uzlikas ir arī pietiekami ilglaicīgas, apkope neprasa lielus līdzekļus, tās palaikam vienīgi jānoslauka vai arī jānotīra, ja nu ir kas vairāk nosmērēts.

Dažādība

Vēl viena pozitīva īpašība ir iespēja izvēlēties uzliku krāsu, tādējādi izveidojot individuālu toni kopējā krāsu gammā. Pašas populārākās krāsas ir tumši pelēka un brūna, taču piedāvājumā ir daudz citu krāsu: balta, zila, sarkana, sudraba u.c. 

Noslēgumā varam teikt, ka šis ir:  

  • mūsdienīgs risinājums kāpņu margu uzstādīšanā vai to uzlabošanā,
  • ar pieejamu cenu,
  • lielu krāsu izvēli,
  • vienkāršu uzstādīšana un apkopi,
  • pietiekamu izturību.

 

Eirobūve Rīga, SIA

Mob. tel. +371 28330880 
E-pasts: sales@eirobuve.lv
Adrese: Rankas 13, Rīga, LV-1005
margupasaule.lv

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu