Rantiņš: EM rosinātā elektrības rēķinu samazināšana cels uzņēmumu konkurētspēju
Ja konkurentiem Polijā, Igaunijā, Somijā un, piemēram, Zviedrijā ir zemākas resursu ieguves cenas, "dabīgi, ka zaudējam konkurencē", sacīja Rantiņš. "Man ļoti patīk, ka Ekonomikas minisitrijai ir savs redzējums, kā celt uzņēmumu konkurētspēju. Vērtēju to ļoti pozitīvi."
Tāpat Rantiņš nedomā, ka ārpus iespējamo 60 uzņēmumu loka palikušie, uz kuriem neattieksies atlaide, izvirzīs kādas pretenzijas. "Nedomāju, jo ir vēl vairāki soļi ejami, un viss saregulēsies," sacīja Rantiņš.
Kā ziņots, šodien valdībā atbalstīts Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotais noteikumu projekts "Kārtība, kādā energoietilpīgi apstrādes rūpniecības uzņēmumi iegūst tiesības uz samazinātu līdzdalību obligātā elektroenerģijas iepirkuma un garantētas maksas ietvaros radīto izdevumu publiskajam tirgotājam kompensēšanai", kura rezultātā elektrības rēķinu samazinājums var skart 60 energoietilpīgus uzņēmumus.
Minētā elektrības atlaide varētu attiekties uz tādiem uzņēmumiem kā AS "KVV Liepājas metalurgs", AS "Valmieras stikla šķiedra", AS "Cemex" un AS "Latvijas Finieris".
Vidēja termiņa budžeta ietvarā patlaban ir paredzēts, ka AS "Latvenergo" valsts budžetā ieskaita 70% no peļņas, tad, lai segtu izdevumus par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) samazināto līdzdalības maksājumu, būs nepieciešams palielināt "Latvenergo" dividenžu iemaksu no plānotajiem 70% līdz 90%.
LETA
Foto: Flickr.com