abc.lv skaitļos

Lietotāji online28
Aktīvie uzņēmumi19852
Nozares raksti835
Ekspertu atbildes2480
Riepas tavam auto: ko iesākt ar vecajām, kur pirkt jaunas un kā atrast īstās? : abc.lv

Riepas tavam auto: ko iesākt ar vecajām, kur pirkt jaunas un kā atrast īstās?

Riepas tavam auto: ko iesākt ar vecajām, kur pirkt jaunas un kā atrast īstās?

Ikvienam autovadītājam aktuāli ir trīs jautājumi, kas saistīti ar riepām – kur likt savu mūžu nokalpojušās, kur iegādāties jaunas un kā zināt, ka noskatītās riepas ir tā labākā izvēle? Ja arī Tu uz šiem jautājumiem meklē atbildes, esi nonācis pie pareizā raksta!

Ko darīt ar nokalpojušajām riepām?
Riepas ir vienīgā auto komponente, kas rada saķeri ar ceļu, un tas savukārt nozīmē, ka tās nodilst un ir regulāri jāmaina. Kad šāds brīdis pienācis, laiks no vecajām riepām atbrīvoties un, lai tās nemētātos garāžā un lieki neaizņemtu vietu, pareizākais risinājums būtu riepas nogādāt uz kādu no atkritumu šķirošanas punktiem vai laukumiem – no tiem riepas pēcāk tiks nogādātas uz pārstrādi un iegūs otro dzīvi. Turklāt katram iedzīvotājam ir tiesības reizi gadā vienu riepu komplektu nodot pilnīgi bez maksas!


Svarīgs aspekts: ja vēlies, lai nolietotās riepas būtu derīgas pārstrādei, nodod tās pēc iespējas operatīvāk, pretējā gadījumā gumija sāks izžūt, un tās vairs nevarēs pārstrādāt.

Kur meklēt jaunas riepas?
Kad vecās riepas nodotas, laiks lūkoties jaunu virzienā, un opcijas ir dažādas – vari tās pirkt servisā, no oficiāla dīlera, ielūkoties lietotu riepu sludinājumos, taču par arvien izplatītāku praksi kļūst riepu iegāde internetveikalā. Priekšrocības šādam solim ir vairākas:
• internetā veikt pirkumu vari 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā;
• ietaupīsi savu laiku, jo nevajadzēs doties uz kādu noteiktu lokāciju;
• iztērēsi mazāk naudu, jo varēsi salīdzināt piedāvājumus un izvēlēties lētāko pārdevēju (vērā gan jāņem arī veikala uzticamība – nepaļaujies tā sauktajiem internetveikaliem-viendienīšiem, par kuriem ir ļoti skopa informācija un kas preces piedāvā par aizdomīgi zemām cenām);
• internetveikalos riepu klāsts parasti ir plašāks, jo riepas nav jāuzglabā savā noliktavā.

Par to, kā plašajā riepu klāstā neapmaldīties un atrast Tavam auto piemērotākos "apavus" – nākamajā paragrāfā!

Kā izvēlēties riepas tieši manam auto?
Ja Tavam auto ir oriģinālie diski, ielūkojies uzlīmē, ko atradīsi vai nu durvju ailē, vai uz degvielas tvertnes vāciņa – tur tad arī būs norādīts, kāda izmēra riepas nepieciešamas, un šis ir pats galvenais aspekts, kam jāpievērš uzmanība. Savukārt, ja automašīnai uzmontēti citi diski, jāizvēlas riepu komplekts, kas piemērots konkrētajiem diskiem. 


Ar to gan viss nebeidzas, tāpēc ņem vērā arī riepu:
• ātruma un kravnesības indeksu;
• degvielas patēriņa efektivitāti;
• protektora tipu;
• transportlīdzekļa veidu (komerctransports, sporta auto, vieglie auto u.c.);
• trokšņa emisiju līmeni;
• saķeri uz mitra ceļa.

Šādu informāciju vari atrast gan riepu sānos, gan uz jaunu riepu uzlīmes, savukārt, iepērkoties kvalitatīvā internetveikalā, šāda informācija būs norādīta pie preces apraksta.

Vasaras, vissezonas un ziemas riepas ikvienam transportlīdzeklim piedāvā viedveikals 1a.lv, turklāt īpaši jāizceļ tur atrodamais preču filtrs – ar tā palīdzību nepieciešamās riepas atradīsi pāris minūšu laikā!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja - šis jautājums nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju. SIA REIZ piedāvā izvērtēt lēmumu, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Kā uzbūvēt māju, ja pietrūkst naudas?

neuromarketing

Vai ir cerības kļūt par mājas īpašnieku ar vidējiem vai pat zemiem ienākumiem? SIA REIZ jums var piedāvāt ne tikai apbūves gabalus, bet arī palīdzēt atrast ceļu pie jūsu sapņu īpašuma.