Riepas tavam auto: ko iesākt ar vecajām, kur pirkt jaunas un kā atrast īstās?

Riepas tavam auto: ko iesākt ar vecajām, kur pirkt jaunas un kā atrast īstās?

Ikvienam autovadītājam aktuāli ir trīs jautājumi, kas saistīti ar riepām – kur likt savu mūžu nokalpojušās, kur iegādāties jaunas un kā zināt, ka noskatītās riepas ir tā labākā izvēle? Ja arī Tu uz šiem jautājumiem meklē atbildes, esi nonācis pie pareizā raksta!

Ko darīt ar nokalpojušajām riepām?
Riepas ir vienīgā auto komponente, kas rada saķeri ar ceļu, un tas savukārt nozīmē, ka tās nodilst un ir regulāri jāmaina. Kad šāds brīdis pienācis, laiks no vecajām riepām atbrīvoties un, lai tās nemētātos garāžā un lieki neaizņemtu vietu, pareizākais risinājums būtu riepas nogādāt uz kādu no atkritumu šķirošanas punktiem vai laukumiem – no tiem riepas pēcāk tiks nogādātas uz pārstrādi un iegūs otro dzīvi. Turklāt katram iedzīvotājam ir tiesības reizi gadā vienu riepu komplektu nodot pilnīgi bez maksas!


Svarīgs aspekts: ja vēlies, lai nolietotās riepas būtu derīgas pārstrādei, nodod tās pēc iespējas operatīvāk, pretējā gadījumā gumija sāks izžūt, un tās vairs nevarēs pārstrādāt.

Kur meklēt jaunas riepas?
Kad vecās riepas nodotas, laiks lūkoties jaunu virzienā, un opcijas ir dažādas – vari tās pirkt servisā, no oficiāla dīlera, ielūkoties lietotu riepu sludinājumos, taču par arvien izplatītāku praksi kļūst riepu iegāde internetveikalā. Priekšrocības šādam solim ir vairākas:
• internetā veikt pirkumu vari 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā;
• ietaupīsi savu laiku, jo nevajadzēs doties uz kādu noteiktu lokāciju;
• iztērēsi mazāk naudu, jo varēsi salīdzināt piedāvājumus un izvēlēties lētāko pārdevēju (vērā gan jāņem arī veikala uzticamība – nepaļaujies tā sauktajiem internetveikaliem-viendienīšiem, par kuriem ir ļoti skopa informācija un kas preces piedāvā par aizdomīgi zemām cenām);
• internetveikalos riepu klāsts parasti ir plašāks, jo riepas nav jāuzglabā savā noliktavā.

Par to, kā plašajā riepu klāstā neapmaldīties un atrast Tavam auto piemērotākos "apavus" – nākamajā paragrāfā!

Kā izvēlēties riepas tieši manam auto?
Ja Tavam auto ir oriģinālie diski, ielūkojies uzlīmē, ko atradīsi vai nu durvju ailē, vai uz degvielas tvertnes vāciņa – tur tad arī būs norādīts, kāda izmēra riepas nepieciešamas, un šis ir pats galvenais aspekts, kam jāpievērš uzmanība. Savukārt, ja automašīnai uzmontēti citi diski, jāizvēlas riepu komplekts, kas piemērots konkrētajiem diskiem. 


Ar to gan viss nebeidzas, tāpēc ņem vērā arī riepu:
• ātruma un kravnesības indeksu;
• degvielas patēriņa efektivitāti;
• protektora tipu;
• transportlīdzekļa veidu (komerctransports, sporta auto, vieglie auto u.c.);
• trokšņa emisiju līmeni;
• saķeri uz mitra ceļa.

Šādu informāciju vari atrast gan riepu sānos, gan uz jaunu riepu uzlīmes, savukārt, iepērkoties kvalitatīvā internetveikalā, šāda informācija būs norādīta pie preces apraksta.

Vasaras, vissezonas un ziemas riepas ikvienam transportlīdzeklim piedāvā viedveikals 1a.lv, turklāt īpaši jāizceļ tur atrodamais preču filtrs – ar tā palīdzību nepieciešamās riepas atradīsi pāris minūšu laikā!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

Dzīvot komfortablā, energoefektīvā un veselībai labvēlīgā mājoklī, kurā viss ir harmonijā ar cilvēka dzīvesstilu, ir daudzu sapnis. Ja agrāk gudrā māja daudziem šķita kā kaut kas fantastisks, tad šodien tā jau ir teju ikvienam pieejama opcija. Pateicoties iespējai pieslēgt lielāko daļu ikdienā izmantoto elektroiekārtu interneta tīklam, varam pilnībā kontrolēt mājā notiekošos procesus ar vienkāršas viedtālruņa aplikācijas palīdzību.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Industriālie drupinātāji un sijātāji no Terex Finlay

terex_finlay

Alfis ir oficiālais Terex Finlay industriālās tehnikas izplatītājs Baltijā. Terex Finlay ir starptautiski atzīts pārvietojamās drupināšanas, sijāšanas, mazgāšanas un pārstrādes iekārtu ražotājs. Uzņēmums piedāvā tehnisko nodrošinājumu karjeru izstrādei, celtniecībai un nojaukšanai, kā arī ieguves nozarei.

SIA "EK Sistēmas" – apgaismojums, elektromateriāli, vadības sistēmas

apgaismojums_elektromateriali_vadibas_sistemas_EK_Sistemas_SIA

Tāpat kā dienas gaismai ir milzīga nozīme mūsu spējā uztvert apkārtējo pasauli, arī mākslīgais apgaismojums spēlē fundamentālu lomu ne tikai tajā, kā uztveram vidi, bet arī kā šajā vidē uzvedamies. Apgaismojums var iedarboties kā uz cilvēka emocionālo dabu, ietekmējot garastāvokli, tā uz praktisko, veicinot vai tieši pretēji – pazeminot mūsu darba spējas un veicamo uzdevumu kvalitāti.