abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25167
Nozares raksti1178
Ekspertu atbildes3041
Riepas ziemai – pareiza izvēle un droša braukšana : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Riepas ziemai – pareiza izvēle un droša braukšana

Riepas ziemai – pareiza izvēle un droša braukšana

Lai braukšana ar auto būtu droša un patīkama, ir svarīgi izvēlēties sezonai atbilstošas, labas kvalitātes riepas. Visiem ir zināms, ka ar ziemas riepām automašīnai jābūt aprīkotai no 1. decembra  līdz 1. martam. Bieži vien, pienākot šim laikam, cilvēki apmulst, tāpēc, ja arī jums ir nepieciešamas jaunas riepas, iepazīstieties ar piedāvājumu un pievērsiet uzmanību dažiem būtiskiem faktoriem. 

Riepu veids 

Vispirms jāizvērtē plānotie braukšanas apstākļi, lai saprastu, kurš no pieejamiem riepu veidiem būs piemērotākais. 

  • Vissezonas riepas ir universāls risinājums, jo, kā jau vēstī pats nosaukums, tās ir piemērotas braukšanai visa gada garumā. Tomēr jārēķinās, ka pat labākās vissezonas riepas veiktspējas ziņā nevar konkurēt ar specializētām ziemas riepām.
  • Riepas ar radzēm paredzētas drošai un stabilai braukšanai pa apledojušām un piesnigušām ceļa virsmām. Jārēķinās, ka pilsētā radžotas ziemas riepas radīs lielāku trokšņu līmeni, turklāt daļā Eiropas valstu šāda tipa riepas ir aizliegtas.
  • Cietā sastāva riepas ir piemērotas salīdzinoši siltām ziemām, jo labus rezultātus parāda uz slapja un sausa ceļa, nevis sniega un ledus apstākļos.
  • Mīkstā sastāva riepas, sauktas arī par skandināvu tipa riepām, ir laba izvēle bargajos ziemas apstākļos.

Izvērtējot braukšanas apstākļus, var izvēlēties atbilstošākās ziemas riepas. Bet, ja joprojām ir jautājumi riepu izvēlē, palīdzēt varēs labs riepu serviss, kur profesionāli darbinieki sniegs konsultācijas un ļaus veikt pareizo izvēli.

Riepu izmērs 

Svarīgi ir arī izvēlēties atbilstoša izmēra auto riepas. Informāciju par to uzzināsiet auto īpašnieka rokasgrāmatā. Ja rodas kādas neskaidrības, jautājiet speciālistam! 

Ražotājs 

Lai arī riepu piedāvājums ir visnotaļ daudzveidīgs, priekšroku labāk dot labi zināmu ražotāju riepām. Tas gan nenozīmē, ka noteikti jāizvēlas vadošo zīmolu Premium klases riepas. Jo labus variantus iespējams atrast dažādās kategorijās. 

Kvalitāte

Mazlietotu riepu iegāde var samazināt izmaksas, taču, no kvalitātes viedokļa raugoties, labāka izvēle ir jaunas riepas. Lietotu riepu iegāde vienmēr ir risks, jo nav skaidri zināmi ne to lietošanas, ne uzglabāšanas apstākļi. 

Iegādes vieta 

Drošākā vieta riepu iegādei ir uzticama riepu garāža vai serviss. Kvalitatīvas riepas Rīgā piedāvā serviss "Riepu Garāža". Šeit ir tiešām plašs riepu klāsts, turklāt ir pieejami arī lietie diski. 

Tā kā riepu maiņa paredz arī tādas lietas kā riepu montāža un riepu balansēšana, arī šeit "Riepu Garāža" nodrošinās profesionālu palīdzību. Ieskatieties www.riepugaraza.lv un izvēlieties savam transportlīdzeklim piemērotākās riepas! 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Jaunums! Pirmā BIM rokasgrāmata latviešu valodā

Jaunums! Pirmā BIM rokasgrāmata latviešu valodā

Ir iznākusi pirmā BIM rokasgrāmata latviešu valodā. Grāmatas autori ir Lietuvā labi zināmi BIM speciālisti/praktiķi, grāmatas galvenais redaktors – Kirils Pogodins (InfoEra Latvia vadītājs un BIM konsultants).

Aktualitātes

"Rail Baltica" Latvijas ieviesējs un būvnieks ar RTU sadarbosies jauno inženieru sagatavošanā

Lai veicinātu sadarbību inženiertehnisko speciālistu teorētiskā un praktiskā sagatavošanā un pētniecībā, "Rail Baltica" ieviesējs Latvijā "Eiropas Dzelzceļa līnijas" (EDZL), "Rail Baltica" Rīgas Centrālā mezgla būvnieks BERERIX un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ceturtdien, 2. februārī, parakstīja sadarbības līgumu. Tā mērķis ir kalpot par platformu zināšanu un kompetenču apmaiņai.

Pielaiko telpu, māju, dārzu