abc.lv skaitļos

Lietotāji online13
Aktīvie uzņēmumi23428
Nozares raksti1105
Ekspertu atbildes3041
Rīgā plānots ieviest energopārvaldības sistēmu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Rīgā plānots ieviest energopārvaldības sistēmu

Rīgā plānots ieviest energopārvaldības sistēmu

Lai samazinātu energoresursu patēriņu un kaitīgo izmešu apjomu galvaspilsētā, Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien, 14. decembrī, atbalstīja energopārvaldības sistēmas ieviešanu. Galīgais lēmums vēl būs jāpieņem domes sēdē.

Paredzēts, ka energopārvaldības sistēmu vispirms ieviesīs 355 Rīgas izglītības iestādēs, kuru kopīgā lietderīgā platība pārsniedz miljonu kvadrātmetru un gada izdevumi par enerģiju un ūdeni ir gandrīz 12 miljoni eiro. Iesaistīto objektu skaitu plānots paplašināt, iekļaujot arī pārējos pašvaldības objektus.

“Vides aizsardzībā pašvaldībai jārāda piemērs. Šis ir viens no lieliem soļiem efektīvākai resursu izmantošanai Rīgā, jo plānojam būtiski samazināt nelietderīgu enerģiju patēriņu skolās,” norāda Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Pēc energopārvaldības sistēmas ieviešanas Rīgas enerģētikas aģentūra plāno triju gadu laikā panākt 0,5 līdz 2,5 miljonu eiro ietaupījumu gadā. Sistēmas ieviešanu Rīgas pašvaldībā, tajā skaitā tās sertificēšanu, ir plānots finansēt, izmantojot iestādēs ietaupītos finanšu līdzekļus.

Energoefektivitātes likums nosaka prasību visās Latvijas valstspilsētās ir jābūt ieviestai energopārvaldības sistēmai. Atbilstoši šai prasībai Rīgas enerģētikas aģentūra ir sagatavojusi dokumentu paketi, kur tiek aprakstīta energopārvaldības sistēmas norise, tās mērķi un uzdevumi, ziņošanas un kontroles kārtība, tās tvērums un atbildības jomas.

Energopārvaldības sistēmas uzdevums ir optimizēt un samazināt energoresursu un ūdens patēriņu pašvaldības objektos.

Energopārvaldības sistēmas dokumentācija un tās norise tiek plānota atbilstoši standartam LVS EN ISO 50 001. Standarts nosaka augstas prasības visu aktivitāšu dokumentēšanas jomā, kuru izpilde tiks kontrolēta ārējo ekspertu auditos. Energopārvaldības sistēmas ieviešanu pašvaldībā apstiprinās auditoru izsniegts sertifikāts par ieviestās sistēmas atbilstību standartam.

Tāpat komitejā tika atbalstīts energopārvaldības sistēmas vadības grupas nolikums. Vadības grupā būs pārstāvēti visu energopārvaldības sistēmā iesaistīto departamentu pārstāvji – finanšu, izglītības iestādes un ēku apsaimniekošanas. Plānots, ka vadības grupas priekšsēdētājs būs Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu