Publiskās apspriešanas būvtāfele Rīgā
1. Būvtāfelei ir jābūt pamanāmai, skaidri izlasāmai un novietotai labi redzamā vietā, kur ir vislielākā
blakus esošo māju iedzīvotāju kustība, minimālais būvtāfeles izmērs – 1,2 m × 1,2 m (skatīt 3. pielikumu). Būvtāfeli var izvietot pie citām ēkām, kas atrodas gruntsgabala robežās, pie žoga, vai kā atsevišķi stāvošu objektu, neparedzot rakšanas darbus.
2. Būvtāfeles izvietošana un uz tās norādītais teksts ir jāsaskaņo ar Būvvaldes Pilsētvides dizaina nodaļu un Valsts Valodas komisiju (pirmdienās un ceturtdienās Departamentā apmeklētāju pieņemšanas laikā no plkst.14:00 līdz 18:00).
Būvniecības ierosinātājam, saskaņojot būvtāfeli, nepieciešama sekojoša dokumentācija divos eksemplāros:
1) būvtāfeles makets (A4 vai A3 formātā);
2) īpašumtiesības apliecinoša dokumentācija (zemesgrāmatu apliecību noraksta kopija, zemes gabala robežu plāna kopija ar atzīmētu vietu, kur paredzēts izvietot būvtāfeli un zemes gabala īpašnieka saskaņojums par būvtāfeles izvietošanu konkrētā vietā un konkrētā laikā (paraksts, tā atšifrējums un datums);
3) vietas fotogrāfija, kur paredzēts izvietot būvtāfeli;
4) fotomontāža, kas atspoguļo, kā būvtāfele izskatīsies dabā.
3. Viens saskaņotais dokumentācijas eksemplārs glabājas Būvvaldes Pilsētvides dizaina nodaļā, otrs – pie būvniecības ierosinātāja.
Publiskās apspriešanas process Rīgā
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
Apzīmējumi Būvvalde – Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Rīgas pilsētas būvvalde Departaments – Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments Izpilddirekcija – konkrētā Rīgas rajona / priekšpilsētas izpilddirekcija Noteikumi – Ministru kabineta 22.05.2007. noteikumi Nr.331 "Paredzētās būves publiskās apspriešanas kārtība" SAVN – Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētplānošanas pārvaldes Sabiedrisko apspriešanu vadības nodaļa Sekretāre – par publisko apspriešanu atbildīgā sekretāre Informācija sagatavota sadarbībā ar Rīgas domi