abc.lv skaitļos

Lietotāji online28
Aktīvie uzņēmumi25004
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Rīgas komunālo pakalpojumu sniedzēji neaprēķinās līgumsodus par kavētiem maksājumiem : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Rīgas komunālo pakalpojumu sniedzēji neaprēķinās līgumsodus par kavētiem maksājumiem

Rīgas komunālo pakalpojumu sniedzēji neaprēķinās līgumsodus par kavētiem maksājumiem
Foto: Freepik.com/ freepik

Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas siltums”, “Rīgas ūdens” un “Rīgas namu pārvaldnieks”, atsaucoties Rīgas pašvaldības aicinājumam, no 1. septembra neaprēķinās soda naudas un kavējuma procentus klientiem par kavētu rēķinu apmaksu, kā arī nepārtrauks pakalpojumu sniegšanu.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange aicinājis pašvaldības kapitālsabiedrības, kuras rīdziniekiem nodrošina komunālos un apsaimniekošanas pakalpojumus, energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma un krīzes situācijā īstenot sociāli atbildīgu komercdarbību un atbalstīt iedzīvotājus. Kapitālsabiedrības piekritušas, nepārtraucot komunālo pakalpojumu sniegšanu, neturpināt soda naudu un kavējuma procentu aprēķinu un pēc iespējas vienoties par vēlāku pakalpojumu apmaksu, ja klienti nonākuši apstākļos, kas liedz veikt savlaicīgus maksājumus.

SIA “Rīgas ūdens” valde 22. septembrī pieņēma lēmumu, ka neveiks soda naudas aprēķināšanu par kavētiem maksājumiem no 1. septembra līdz šī lēmuma atcelšanai vai grozīšanai.

Banner 280x280

Par savlaicīgi nesamaksātiem rēķiniem nokavējuma procentus, kā arī līgumsodu saviem klientiem no 1. septembra nepiemēros arī SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”.

SIA “Rīgas siltums” soda naudas neaprēķinās par piegādāto siltumu jaunajā apkures sezonā, kā arī neatslēgs apkuri klientiem, kuri nebūs laicīgi norēķinājušies par pakalpojumiem. Uzņēmums informē, ka vairumam klientu pašlaik nav kavētu maksājumu vai parādu - vasaras laikā, gatavojoties nākamajai sezonai,  klienti ir centušies tos nomaksāt.

Šādā veidā atbalsts iedzīvotājiem un uzņēmējiem tika sniegts arī Covid-19 pandēmijas laikā 2020. gada pavasarī un 2021. gada rudenī. Kā liecina Rīgas kapitālsabiedrību pieredze, arī iepriekš, atceļot soda naudas aprēķinu par kavētiem maksājumiem, nav būtiski pieaudzis to klientu skaits, kuri atliek rēķinu apmaksu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu