abc.lv skaitļos

Lietotāji online10
Aktīvie uzņēmumi25011
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Rīgas pašvaldība piešķirs vairāk nekā 32 000 eiro apgaismojuma projektēšanai Nordeķu un Ēbelmuižas parkos : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Rīgas pašvaldība piešķirs vairāk nekā 32 000 eiro apgaismojuma projektēšanai Nordeķu un Ēbelmuižas parkos

Rīgas pašvaldība piešķirs vairāk nekā 32 000 eiro apgaismojuma projektēšanai Nordeķu un Ēbelmuižas parkos

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja ceturtdien, 24. novembrī, nolēma piešķirt vairāk nekā 32 000 eiro apgaismojuma projektēšanai Nordeķu un Ēbelmuižas parkos. Pēc projektu izstrādes varēs lemt par finansējuma piešķiršanu apgaismojuma izbūvei.

Nordeķu parka apgaismojuma projektēšanai piešķirti 14 241 eiro, bet Ēbelmuižas parka apgaismojuma izstrādei – 18 307 eiro. Līdzekļus atvēlēs no budžeta programmas investīciju programmas realizācijai. Projektēšanu plānots pabeigt 2023. gada februārī.

Nordeķu muižas parks atrodas starp Buļļu, Dagmāras, Lielezeres un Dzirciema ielām. Parka kopēja platība ir 3,6 ha. Jau vēstīts, ka Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Nordeķu parkā šoruden ierīkoja jaunu bērnu rotaļu laukumu, kā arī atjaunoja vairākus celiņus. Parkā iecerēts ierīkot arī suņu pastaigu laukumu.

Banner 280x280

Aptuveni deviņus hektārus plašais Ēbelmuižas parks ir viens no senākajiem muižu parkiem, ko sāka ierīkot 18. gs. beigās. No tiem laikiem parkā aug ozoli, t.sk –  valsts nozīmes dižkoki un citi lieli, ainaviski koki. Parkā ir atjaunoti un papildināti koku stādījumi ar Serbijas eglēm, sarkanlapu kļavām, grieķu valriekstiem u.c., kā arī  ir ierīkoti divi bērnu rotaļu laukumi, visā teritorijā uzstādīti daži soliņi un atkritumu urnas. Ir izstrādāts projekts parka celiņu atjaunošanai, bet projekta realizācija būs atkarīga no pieejamā finansējuma.

Abos parkos trūkst apgaismojuma, tāpēc pašvaldība tagad plāno sākt apgaismojuma projektēšanu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu