abc.lv skaitļos

Lietotāji online34
Aktīvie uzņēmumi24941
Nozares raksti1122
Ekspertu atbildes3041
Rīgas pašvaldība plāno uzlabot ūdens resursu iznomāšanu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Rīgas pašvaldība plāno uzlabot ūdens resursu iznomāšanu

Rīgas pašvaldība plāno uzlabot ūdens resursu iznomāšanu

Rīgas pašvaldība decembra vidū rīkos publisku sanāksmi, kurā spriedīs par galvaspilsētā esošo ūdens resursu efektīvāku izmantošanu un iznomāšanu, par to otrdien, 30. novembrī, vienojās Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputāti.

“Šajā sanāksmē meklēsim labākās idejas, kā sakārtot publisko ūdeņu iznomāšanu. Vēlamies nākt pretī uzņēmējiem, kas vēlas attīstīt savas biznesa ieceres sadarbībā ar pašvaldību, vienlaikus padarot Rīgas ūdeņus atvērtākus iedzīvotājiem,” uzsver komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Komitejas deputāti atzina, ka publisko ūdeņu uzraudzība un apsaimniekošana patlaban ir sadrumstalota starp dažādām pašvaldības struktūrām, tāpat būtu nepieciešami saistošie noteikumi par atsevišķu teritoriju apsaimniekošanu un nomu.

Patlaban normatīvajos aktos par publisko ūdeņu izmantošanu faktiski nav noteikta atbildība negodprātīgiem izmantotājiem un nav noteikta atbildība par patvaļīgu ūdensobjekta aizņemšanu. Tāpēc nepieciešams izstrādāt normatīvo aktu, ar kuru tiktu definētas pieļaujamās darbības, veidi pašvaldības ūdensobjektos, noteikta kārtība lēmumu pieņemšanai par nomu, atbildīgās institūcijas kontrolei un atbildība par noteikumu neievērošanu. Šobrīd nomas process kopumā ir birokrātiski sarežģīts, kompetence starp institūcijām ir sadalīta.

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments arī patlaban sācis divu 2009. gadā publiskā ūdens akvatorijas nomas līgumu nosacījumu pārskatīšanu -  par Juglas ezera akvatorijas daļu nomu un Āgenskalna līča iznomāšanu. Attiecībā par kuģošanas līdzekļu piestātņu Pilsētas kanālā nomu, departaments ir sagatavojis izsoles nolikuma projektu un pasūtījis nomas akvatorijas izsoles sākumcenas novērtējumu pie sertificēta vērtētāja.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.