Rīgas pils telpas sagatavo apdares darbiem
Ziemas periodā aktīvākais rekonstrukcijas-restaurācijas posms norisinās iekštelpās. Proti, turpinās Baltās zāles, Svētku zāles un Sūtņu zāles atjaunošana. Baltajā zālē top griestu dekoratīvie veidojumi, turpinās sienu atsāļošana, kā arī tiek veikta balkonu koka detaļu, dekoratīvo ģipša veidojumu restaurācija un sienu profilu nostiprināšana. Svētku zālē ir pabeigta griestu izveide virs zāles pārseguma, atjaunots griestu apmetums un gleznas. Sūtņu zālē pēc izpētes darbiem ir sākti mākslinieciskie sienu un griestu gleznojumu atjaunošanas darbi. Savukārt Ģerboņu zāle ir sagatavota noslēguma apdarei. Ar Rīgas pils atjaunošanas padomi tiek saskaņoti pēdējie apdares un krāsojuma veidi, informēja Laukšteina.
Tāpat virzās uz priekšu Rīgas pils Priekšpils reprezentācijas mēbeļu un vēsturisko gaismas ķermeņu restaurācija.
Kopumā Rīgas pils rekonstrukcijā-restaurācijā vidēji tiek nodarbināti 250 strādnieku, un vēl 60-70 restauratoru strādā dažādās darbnīcās. 2015.gada 1.janvārī izpildīti kopējie darbi aptuveni 60% apjomā, kas kopumā notiek aptuveni 10 000 kvadrātmetru platībā.
Rīgas pils Priekšpils un Austrumu piebūves rekonstrukcijas-restaurācijas darbus paredzēts izpildīt un objektu nodot ekspluatācijā 2015.gada 1.novembrī. Pēc tam šī pils daļa pilnībā tiks nodota Valsts prezidenta kancelejas vajadzībām. Darbu faktiskās izmaksas tiek prognozētas 34,45 miljoni eiro.
Saskaņā ar noslēgto līgumu par rekonstrukciju un restaurāciju Rīgas pils pirmās kārtas atjaunošanas darbus veic pilnsabiedrība "SBRE". Tehniskā projekta autors ir pilnsabiedrība "Pils projekts", bet galvenais arhitekts - Artūrs Lapiņš. Būvuzraudzību veic SIA "Būvalts".
Foto: Ieva Lūka/LETA.