abc.lv skaitļos

Lietotāji online183
Aktīvie uzņēmumi28103
Nozares raksti2373
Ekspertu atbildes3041
"Rīgas ūdens" sāk ūdensvadu skalošanas programmu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

"Rīgas ūdens" sāk ūdensvadu skalošanas programmu

Foto: pixabay.com

Šonedēļ ar vairāku maģistrālo ūdensvada posmu pie Zaķumuižas sūkņu stacijas skalošanu sākusies sistemātiskā Rīgas ūdensvadu skalošanas programma, kas turpināsies līdz 2020.gadam un aptvers visu galvaspilsētu.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldības SIA "Rīgas ūdens" pārstāvis Artūrs Mucenieks, tās realizācijas rezultātā uzlabosies ūdens kvalitāte un līdz minimumam tiks samazinātas padotā ūdens uzduļķošanās iespējas.

Zaķumuižas apkaimē ūdensvadu skalošana notiks trīs dienas, pēc tam līdzīgi darbi uzsāksies Remberģos. Pirmais skalošanas darbu posms Baltezera apkaimē noslēgsies novembra vidū. Minētie darbi skars maģistrālos ūdensvadus no sūkņu stacijām līdz sadales punktiem Rīgā. Kopējais ūdensvada posmu garums, kuros tiks veikta skalošana, ir 27,8 kilometri.

Mucenieks norādīja, ka "Rīgas ūdens" klientiem jārēķinās, ka skalošanas darbu laikā ir iespējamas ūdens spiediena maiņas un īslaicīgs uzduļķojums. Brauktuvju segums šo darbu laikā netiks bojāts.

Banner 280x280

Ūdensvadu skalošanu veic vācu uzņēmums "Hammann". Tā izmantotā tehnoloģija paredz ar ūdens un gaisa maisījuma palīdzību no ūdensvada sieniņām nodabūt nogulsnes, kas tur uzkrājušās daudzu gadu garumā un rada ūdens uzduļķojuma, tā saucamā rūsainā ūdens, draudus.

Mucenieks skaidroja, ka šī tehnoloģija darbojas ar impulsa metodi - tiek radīti hidrauliski triecieni, ar kuru palīdzību tiek noņemts cauruļvadu aplikums. Šī metode ir saudzīga pret tīklu tehnisko stāvokli, kā arī dod labākus rezultātus nekā līdz šim izmantotās tehnoloģijas.

"Rīgas ūdens" kopumā apkalpo ap 1500 kilometru ūdensvada. Sākumā tiks skaloti maģistrālie vadi un tīkli Daugavas labajā krastā, bet pēc tam pakāpeniski notiks virzība uz labo krastu un aizvien tuvāk patērētājam.

LETA

2016.gada 11.oktobrī

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2026” pieteikta 41 ēka

Konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2026” pieteikta 41 ēka

Konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2026” šogad saņemts 41 pieteikums. Vislielākā konkurence gaidāma nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2026”, kurā uz uzvaru pretendē vairāk nekā puse no visiem dalībniekiem – kopskaitā 21 ēka. 

Izstāsti Latvijai

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus tirdzniecības un montāžas vadītājs Sandis Ainārs ir apkures, alternatīvās enerģijas un kondicionēšanas eksperts. Sandim svarīgākais ir izcili padarīts darbs. Viņš ir pārliecināts par savu ieteikto, pārdoto un uzmontēto iekārtu kvalitāti un atbilstību klienta vajadzībām.