abc.lv skaitļos

Lietotāji online18
Aktīvie uzņēmumi24951
Nozares raksti1122
Ekspertu atbildes3041
Rīgas zaļākā biroju kompleksa VERDE būvniecība sasniegusi jau pusi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Rīgas zaļākā biroju kompleksa VERDE būvniecība sasniegusi jau pusi

Rīgas zaļākā biroju kompleksa VERDE būvniecība sasniegusi jau pusi

Rīgas zaļākā biroju kompleksa VERDE, kas atrodas Skanstes un Hanzas ielas krustojumā, pirmās ēkas būvniecība norit pēc plāna un noslēgsies 2022. gada jūnijā. Būvniecības process sasniedzis pusi – izbūvēta pazemes autostāvvieta, karkass pieciem no 11 pirmās ēkas stāviem, kā arī uzsākti pirmā stāva fasādes darbi un inženiertehniskie darbi, kas norit paralēli pārējā apjoma izbūvei. Vienlaikus norit aktīvs darbs ar potenciālajiem nomniekiem, ļaujot tiem iepazīt būvniecības aizkulises.

“VERDE pirmās ēkas būvniecība norit strauji pēc plāna un atsevišķi darbi pat apsteidz jau tā ļoti saspringto būvniecības grafiku par spīti apgrūtinātai būvniecības materiālu piegādes ķēdei un pieaugošajām būvniecības materiālu cenām, kas ir šī brīža tirgus realitāte. Plānojam darbus pie VERDE pirmās ēkas noslēgt jau nākamā gada jūnijā. VERDE projekta būvnieks “Velve” vienlaikus veic gan lielizmēra konstrukciju un plātņu betonēšanas darbus, gan nultā un pirmā stāva fasādes montāžu un inženiertehniskos darbus, objektā lielu uzmanību vēršot gan darba drošībai un veselībai, gan objekta tīrībai un kārtībai,” tā par VERDE attīstību informē uzņēmuma komercdirektore Iveta Lāce.

Pānots, ka divu gadu laikā, investējot vairāk nekā 65 miljonus eiro, jaunajos birojos 30 000 kvadrātmetru platībā (kopējā platība ar pazemes autostāvvietām – 45 000 kvadrātmetri) strādās vairāk nekā 3000 cilvēku. Tiek prognozēts, ka vairāk nekā puse no nomniekiem būs starptautiski uzņēmumi, kuri aktīvi meklē ilgtspējīgus, videi nekaitīgus, enerģētiski efektīvus birojus, kas ir pielāgoti jaunās paaudzes darbinieku vajadzībām.

“Vienlaikus intensīvai VERDE pirmās ēkas būvniecībai norit aktīvs darbs ar potenciālajiem nomniekiem. Lai laicīgi dotu iespēju sajust VERDE priekšrocības, esam izveidojuši mini “oāzi” jeb īpašu tikšanās vietu turpat blakus būvlaukumam – VERDE POP-UP TERRACE, kurā jau uzņemti pirmie viesi. Viņiem tiek dota iespēja pašiem aplūkot un izzināt projekta tapšanas procesu ekskursijā uz būvlaukumu kopā ar celtniecības ekspertiem, kā arī individuāli apspriest sava uzņēmuma vajadzības kopīgi ar “Colliers International” un VERDE pārstāvjiem. Jau pirmajās nomnieku vizītēs novērojama nepieciešamība pret biroja telpām, kas atklāj jaunas klātienes darba priekšrocības. Tās lielākoties saistītas ar vidi, kura atbalsta gan kopradi, gan individuālu produktīvu darbu, un atbilst augstākiem labklājības standartiem, kā arī vietu, kura atrodas tuvu nomnieku dzīvesvietām un aktīvajam pilsētas centram,” papildina Iveta Lāce.

Starptautiskie ilgtspējības eksperti, izvērtējot VERDE biroju kompleksu projektēšanas posmā, piešķīruši tam BREEAM “Excellent” sertifikātu, kas apliecina, ka VERDE biroji tiks būvēti, ievērojot visaugstākos ilgtspējības standartus. Ēkā tiks izmantota augstākā standarta apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas (HVAC) sistēma, ko vada iekštelpu klimata pārvaldības pieeja, izmantojot BMS (ēku vadības sistēma) un telpas termostatus. Turklāt, lai radītu pēc iespējas tīrāku gaisu, tiks uzstādītas tādas funkcijas kā gaisa mitrināšanas sistēmas, dzesējamās sijas (chilled beams) un CO2 sensori. Komplekss atbildīs gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB (nearly Zero Energy Building) standartam. Katrā VERDE biroju kompleksa ēku piektajā stāvā tiks ierīkotas 600 kvadrātmetru plašas zaļās terases ar simtiem augu un pat vairākiem piecus metrus augstiem kokiem. Terasēs un zaļajā pagalmā, kas būs teju no auto brīvs, būs ierīkotas desmitiem āra darba vietas. VERDE kompleksā automašīnām, elektroauto un videi draudzīgiem transporta līdzekļiem – velosipēdiem un skrejriteņiem – paredzēta plaša pazemes stāvvieta ar piekļūšanu no Roberta Hirša ielas.

VERDE biroju kompleksa būvniecībā tiks investēti vairāk nekā 65 miljoni eiro, no kuriem 22 miljonus eiro kredītu piešķīra Eiropas Investīciju banka (EIB), kas apstiprināja finansējumu no cīņai ar klimata pārmaiņām paredzēto investīciju paketes. Projekta attīstītājs un investors ir uzņēmums "Capitalica Asset Management", kas ietilpst Lietuvas lielākajā daudznozaru uzņēmumu grupā "SBA Group". 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.