abc.lv skaitļos

Lietotāji online62
Aktīvie uzņēmumi27935
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Krēsli no RKF : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Krēsli no RKF

Krēsli no RKF
Rīgas krēslu fabrika (RKF)jau kopš 1999. gada ražo speciāli konstruētus, ergonomiskus darba krēslus. Uzņēmuma pārliecība ir tāda, ka pats svarīgākais ir krēslu lietotāju pašsajūta un veselība. Vairāk par RKF stāsta ražošanas vadītājs Miks Dzelde.
Kas raksturīgs RKF krēslu dizainam? Jauns krēsla dizains rodas no apsvēruma, ka krēslam jābūt ergonomiskam un ērtam. Mūsu uzņēmums ražo galvenokārt klasiskus biroja krēslus ar samērā vienkāršām un nepretenciozām formām, kas diezgan viegli iekļaujas jebkurā biroja interjerā. Ir daži modeļi ar interesantāku dizainu – ar tīkla atzveltni, apaļāku vai garenāku atzveltnes formu. Tomēr joprojām lielāka piekrišana ir klasiskajiem modeļiem. Aktuālas ir samērā neitrālas krāsas – melna vai pelēka, košākas krāsas pasūtītāji izvēlas samērā reti. Tas gan saistīts ar vēlmi iegādāties universālus krēslus, kas iekļautos jebkurā interjerā. Priecē, tas, ka klienti sāk pievērst uzmanību auduma kvalitātei, biežāk sāk izvēlēties labas kvalitātes ādas aizvietotāju, kas ne tuvu nelīdzinās dermatīnam, bet ir elpojošs materiāls uz kokvilnas un poliuretāna bāzes. Biroja krēslos vairāk dominē plastmasas un metāla detaļas, bet krēslos, kurus izvēlas apmeklētāju un konferenču zālēm – koks.
Kuri ir interesantākie jūsu krēslu modeļi? Viens no labākajiem krēsliem, ko šobrīd piedāvājam, ir Net. Tam ir tīkla atzveltne - melnā, pelēkā vai oranžā krāsā, tā ir elpojoša un ērti pieguļ lietotāja mugurai; sinhro mehānisms - maina sēdekļa un atzveltnes leņķi saskaņā ar ķermeņa stāvokli; regulējami roku balsti. Krēsls Target ir ergonomisks un ar klasisku dizainu; tam arī ir sinhro mehānisms; iespējams ar auduma vai ādas apdari. Krēsls Mikro tiek saukts par universālu krēslu, jo tiek daudz kur izmantots, bet nav paredzēts ilgai strādāšanai pie darba galda. Pieejami četri dažādi modeļi. Krēslam ir koka sēdvirsma ar polsterētu sēdekli un atzveltni; regulējams augstums; hromēta pamatne. Par krēslu dizainu rūpējas mūsu pašu arhitekti un dizaineri, kas ir izstrādājuši dažus krēslu modeļus. Patlaban strādājam pie jauna modeļa ražošanas. Kā radās ideja veidot krēslu ražotni? Tā radās diviem arhitektiem – Aldim Circenim un Gatim Gavaram, kuriem pieder arī mēbeļu tirdzniecības un dizaina uzņēmums Coppa. Šis uzņēmums iepriekš importēja biroja krēslus Latvijas tirgū līdz brīdim, kad atdūrās pret trim iemesliem, kāpēc krēslu ražotni būtu jāatver Latvijā. Pirmkārt, krēslu pieprasījums ir kļuvis pietiekami liels. Otrkārt, importējot krēslus, nevarēja ievērot tik labi pasūtījuma termiņus. Treškārt, importējot nevarēja piedāvāt krēslu garantijas un pēcgarantijas apkopi vai remontu. Šobrīd ražotne kopā ar noliktavu aizņem 1500 m2. Uzņēmumā darbojas 15 cilvēku, bet uz lielākiem pasūtījumiem tiek piesaistīts papildu darbaspēks.
Ar ko uzņēmums ir ievērības cienīgs? Mēs varam salīdzinoši īsā laikā saražot kvalitatīvus krēslus ar klienta vēlmēm atbilstošu apdari un komplektāciju; nodrošinām trīs gadu garantiju un pēcgarantijas servisu. Krēslu ražošanā izmantojam tikai augstas kvalitātes detaļas un mehānismus.
Kādi ir RKF sadarbības partneri? Mums ir diezgan daudz sadarbības partneru - gan ārvalstu, gan vietējie ražotāji, no kuriem pērkam krēslu detaļas. RKF savā ražotnē nodarbojas ar krēslu komplektēšanu, šajā procesā tiek veiktas līmēšanas, skavošanas, šūšanas operācijas. Katrs ražotājs ir specializējies atsevišķu krēslu detaļu izgatavošanā, piemēram, krēslu ritentiņu, plastmasas detaļu vai krēslu mehānismu ražošanā. Detaļas tiek pasūtītas speciāli RKF vajadzībām vai arī izvēlētas jau no izstrādātiem modeļiem. Arvien vairāk cenšamies iegādāties Latvijā ražotas detaļas,piemēram, liektilīmēta saplākšņa detaļas, poliuretāna spilvenus, metāla detaļas. Kāds ir ražošanas apjoms? 2006.gadā uzņēmumam bija 600 tūkstoši latu liels apgrozījums, bet šogad ceram, ka tas palielināsies par 10-20%. Uzņēmumā iezīmējusies apgrozījuma pieaugšanas tendence, bet pieaugums nav stabils. Tas svārstās aptuveni 15-25% robežās. Katru gadu tiek saražoti aptuveni 6-7 tūkstoši krēslu. Krēsli pagaidām netiek eksportēti, bet gan piegādāti Latvijas tirgū, daži pasūtījumi ir no Lietuvas. Raugoties nākotnē, iespējams, ka kādreiz arī eksportēsim uz citām zemēm.
Autore: Vera Zajeca Foto: no RKF arhīva {ABC_GALLERY ID=galerija_rkf}
Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Dārza darbi rudenī

Dārza darbi rudenī

Septembris ir pirmais rudens mēnesis, tādēļ aktuāls kļūst jautājums – kādi dārza darbi ir jāpaveic šajā mēnesī? Rudenī svarīgi sakopt dobes, sagatavot augus un zālienu ziemai, iestādīt pavasara sīpolpuķes, kā arī parūpēties par koku un krūmu veselību.

Aktuālie piedāvājumi

Logu augstākā klase no REHAU – ARTEVO  

Logu augstākā klase no REHAU – ARTEVO  

Profilu sistēma ARTEVO nodrošina logam visu labāko īpašību kopumu. REHAU zināšanas polimēru materiālos un tehnoloģijās nodrošina izgatavoto logu profilu un attiecīgi tālāk arī logu maksimālu veiktspēju, vienlaikus ļaujot vēl racionālāk izmantot resursus.

Aktualitātes

Melnis: Pašvaldībām būs plašākas tiesības sava reģiona attīstības noteikšanā  

Melnis: Pašvaldībām būs plašākas tiesības sava reģiona attīstības noteikšanā  

Vides prasību regulējuma reformas ietvaros Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) ir iesniegusi priekšlikumu Saeimā likumprojektam “Par ietekmes uz vidi novērtējumu”. Pašvaldībām tiks piešķirtas jaunas tiesības nepieņemt akcepta lēmumu par vēja projektu attīstību, ja konkrētās pašvaldības teritorijā jau tiek īstenoti vēja parki vismaz 150 MW apmērā vai ja plānošanas reģionā kopējā vēja projektu jauda ir 500 MW.

Izstāsti Latvijai