abc.lv skaitļos

Lietotāji online7
Aktīvie uzņēmumi24922
Nozares raksti1136
Ekspertu atbildes3041
RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu
Foto: Freepik.com/ freepik

Šajā nedēļā notikušais negadījums, kas saistīts ar nepilnīgu lifta darbību, kas notika vienā no Kurzemes prospekta deviņu stāvu ēkām, nekavējoties piesaistīja ne tikai operatīvo dienestu tūlītēju reakciju, bet arī ēkas apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) uzmanību. Notikuma vietā ieradās gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki.

RNP nekavējoties pēc notikušā iesaistījās, lai noskaidrotu lietas apstākļus. Atgādinām, ka tieši lifti daudzdzīvokļu ēkās ir īpaši paaugstinātas bīstamības iekārtas. Par lielu nožēlu jāatzīst, ka joprojām (trešajā dienā pēc notikuma) nav saņemti paskaidrojumi no uzņēmuma, kas atbild par konkrētā lifta ikdienas regulāru apkopi un remontdarbu veikšanu. Kas vēl būtiskāk, jāsniedz arī iespējamā incidenta cēloņu analīze, īpaši tāpēc, ka pēdējā lifta apsekošana bija notikusi tikai divas dienas iepriekš – 27. jūnijā.

RNP ļoti rūpīgi izvērtē katru gadījumu, kur saskatāms jebkāda veida apdraudējums klientiem. Liftu tehniskais stāvoklis tiek uzraudzīts atbilstoši 2020. gada MK noteikumiem Nr. 679 “Liftu un vertikālo cēlējplatformu drošības un tehniskās uzraudzību” prasībām, regulāri veicot gan uzraudzību, gan nepieciešamos remontdarbus. Ņemot vērā, ka RNP apsaimniekotajās mājās ir 1400 lifti un šādi negadījumi ir neordināri un nepieņemami, tiem tiek pievērsta īpaša uzmanība un plānots veikt ārpuskārtas pārbaudes.

Kopš notikuma, RNP ir saņēmis atskaiti no uzņēmuma “LRTDEA – TUV Rheinland Grupa”, kas veic liftu drošības ārpuskārtas pārbaudes. Saskaņā ar uzņēmuma pārstāvju pausto, negadījums noticis “nekorektas ātruma ierobežotāja darbības dēļ”. Pārbaudes veiktas ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) sniegto atļauju.

Banner 280x280 Banner 280x280

Kā jau ziņots iepriekš 29.jūnijā - Kurzemes prospektā - deviņu stāvu ēkā notika negadījums liftā. Lifts, kurā atradās viens cilvēks, atrodoties devītajā stāvā patvaļīgi paātrinājās. Lifta avārijas bremžu sistēma liftu apstādināja ceturtajā stāvā, cilvēks, kurš tajā brīdī atradās liftā nav cietis.

Atbilstoši darbu žurnālam, pēdējās apkopes ēkas liftiem uzņēmums SIA “Recept- Holding Lifts” veica 09.06.2022. un 27.06.2022. Liftu tehniskā uzraudzība, ko ārpakalpojumā veic uzņēmums SIA “TUV Rheinland grupa”, notika 28.07.2021., savukārt nākamā pārbaude paredzēta 28.07.2022.

Šajā zonā SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) ēku liftus pēc uzvaras iepirkuma procedūrā, apkalpo uzņēmums SIA “Recept- Holding Lifts”, kuram RNP jau šā gada jūnija sākumā izteica oficiālu pretenziju par “liftu tehnisko apkalpošanu, plānoto un avārijas remontdarbu veikšanas saistību neizpildi”, saistībā ar līgumā noteikto liftu remontdarbu izpildes termiņu neievērošanu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima ceturtdien, 29. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu jaunu likumu, kas atvieglo kārtību energoapgādes būvju, tostarp vēja elektrostaciju, būvniecībai. Likums izstrādāts, lai sekmētu atjaunīgās enerģijas ražošanu, veicinātu enerģētisko drošību un neatkarību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.