abc.lv skaitļos

Lietotāji online130
Aktīvie uzņēmumi28120
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
RTU arhitektūras un būvniecības studentiem pasniegs mecenātu apbalvojumus : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

RTU arhitektūras un būvniecības studentiem pasniegs mecenātu apbalvojumus

RTU arhitektūras un būvniecības studentiem pasniegs mecenātu apbalvojumus

Rīga, 18.janv., LETA. Šodien plkst.15 labākie Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras un būvniecības studenti saņems latviešu izcelsmes ASV dzīvojošā būvinženiera Gunta Boles balvu, aģentūru LETA informēja augstskolā.

Vienlaikus ar Boles balvu tiks pasniegta arī profesora Ivara Strautmaņa prēmija.

RTU Goda doktora un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliera Gunta Boles balvu piešķir reizi gadā vienam RTU Arhitektūras fakultātes (AF) un vienam Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studentam, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādātā studiju darba profesionālo kvalitāti.

Banner 280x280

Bole ir pirmais arhitektūras un būvniecības izglītības mecenāts Latvijā, viņa balva šogad tiks pasniegta jau 26.reizi, un tā ir 2500 ASV dolāru. Lēmumu par balvas piešķiršanu pieņem žūrija, kuras sastāvā ir arī Boles pārstāvis Latvijā - arhitekts Juris Skalbergs. Līdz 2016.gadam balvu saņēmuši jau 50 studenti.

Profesora Ivara Strautmaņa (1932-2017) Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija kopš 2013.gada tiek piešķirta reizi gadā vienam AF diplomandam. Šogad prēmijas apjoms ir 1200 eiro. Prēmijas mērķis ir veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt topošos arhitektus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai.

Strautmanis ir pirmais Latvijas arhitekts, kurš aizstāvējis arhitektūras zinātņu doktora disertāciju. Bijis ilggadīgs RTU mācībspēks, vairāku pilsētbūvniecisku projektu, dzīvojamo un sabiedrisko ēku autors, Salaspils memoriālā ansambļa līdzautors. 2012.gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Samazini apkures rēķinus ar NIBE  

Samazini apkures rēķinus ar NIBE  

Apkures sezona ir oficiāli atklāta, ik ziemu tieši apkures izmaksas ir tās, kas parasti satrauc māju īpašniekus, jo veido būtisku daļu no ikmēneša izdevumiem. Tomēr mēs vēlamies atgādināt, ka nekad nav par vēlu sākt domāt par energoefektīvāku risinājumu savas mājas apkurei!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai