abc.lv skaitļos

Lietotāji online63
Aktīvie uzņēmumi28051
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Sagruvušā Dženovas tilta projektētājs jau 1979.gadā brīdinājis par korozijas risku : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Sagruvušā Dženovas tilta projektētājs jau 1979.gadā brīdinājis par korozijas risku

Sagruvušā Dženovas tilta projektētājs jau 1979.gadā brīdinājis par  korozijas risku

Roma, 20.aug., LETA--AP. Pazīstamais itāliešu inženieris Rikardo Morandi, kas pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados projektējis pagājušajā nedēļā sagruvušo Dženovas autostrādes tiltu, jau pirms četriem gadu desmitiem brīdinājis, ka tas jāuzmana no korozijas.

Telekanāls RAI publiskojis fragmentus no ziņojuma, ko Morandi izstrādājis 1979.gadā - 12 gadus pēc šā tilta atklāšanas.

Ziņojumā viņš uzsvēris, ka tiltam nepieciešama pastāvīga apkope, un norādījis, ka tam jau novērojams "labi pazīstamais betona virsmas ķīmiskās izturības zudums", ko izraisījis jūras gaiss un tuvējās metalurģiskās rūpnīcas radītais piesārņojums.

Banner 280x280

"Agri vai vēlu, iespējams, jau tuvāko gadu laikā, būs nepieciešama apkope, lai noņemtu visas korozijas pēdas," rakstījis Morandi (1902-1989), kura vārdā nosaukts tilts.

Kā ziņots, Itālijas Iekšlietu ministrijas Dženovas pārvalde svētdien oficiāli apstiprināja, ka 14,augustā notikušajā katastrofa prasījusi 43 cilvēku dzīvības.

Lai gan apzinātas visas personas, kas pēc traģēdijas tika reģistrētas kā pazudušas, Itālijas Ugunsdzēsības dienests turpinās pārmeklēt gruvešus,lai pārliecinātos, ka zem tiem nav aprakti vēl kādi cilvēki, par kuru pazušanu neviens nav ziņojis.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Rudens jau klāt, un arī ziema vairs nav aiz kalniem. Tomēr tiem, kas plāno vai jau ir uzsākuši mājas būvniecību, vēl ir gana daudz iespēju paveikt svarīgus darbus, pirms iestājas pastāvīgs sals. Maldīgs ir uzskats, ka būvniecībai piemērots gadalaiks ir tikai vasara – daudz kas ir atkarīgs no laika apstākļiem konkrētajā gadā.

Aktuālie piedāvājumi

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Strauji attīstoties viedajām tehnoloģijām, elektroniskā piekļuve kļuvusi ne tikai par drošības garantu, bet arī par ērtu ikdienas sastāvdaļu gan mājās, gan sabiedriskajās ēkās. Viens no jaunākajiem risinājumiem šajā jomā ir portugāļu ražotāja JNF izstrādātā piekļuves sistēma VOYAGER, kas apvieno elegantu dizainu, drošu tehnoloģiju un vienkāršu attālināto vadību.

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai