Sanāksmē pārrunās Aldara parka rekonstrukcijas projektu
Diskusija notiks trešdien, 9.septembrī, no plkst.17.00 līdz 20.00 AS "Aldaris" muzeja zālē Rīgā, Tvaika ielā 44.
Sanāksmes gaitā Rīgas domes pārstāvji sniegs ieskatu par Aldara parka rekonstrukcijas projektu un plānotajām aktivitātēm, bet pilsētsociologa Viestura Celmiņa vadībā notiks diskusija un darba grupas par vietējo iedzīvotāju vajadzībām un iespējamiem parka attīstības scenārijiem, kurās aicināti piedalīties Rīgas domes institūciju, nevalstisko organizāciju pārstāvji un iedzīvotāji.
"Sanāksmju organizēšanai ir vairāki mērķi. Pirmkārt, aktīvs, atvērts dialogs starp iedzīvotājiem, politikas veidotājiem un iesaistītajām pusēm, kas sekmē zināšanu veidošanu, iedzīvotāju mobilizēšanu un integrēšanu plānošanas attīstībā. Otrkārt, sanāksmes norise kalpo sabiedrības informēšanas nolūkiem, treškārt, tā nodrošina pilsētas iedzīvotāju, apkaimju pārstāvju un nevalstisko organizāciju iesaisti projekta apspriešanā. Es aicinu iedzīvotājus aktīvi iesaistīties diskusijās, kā arī nākt klajā ar izsvērtiem ieteikumiem Aldara parka attīstībai," skaidro Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadītājs Dzintars Balodis.
Aldara parka teritorijas rekonstrukcijas gaitā plānots izveidot pieejamu, dažādām vietējo iedzīvotāju grupām piemērotu un daudzveidīgu publisko ārtelpu atpūtai, fiziskām aktivitātēm, kā arī kultūras pasākumu norisei. Parka attīstību pašvaldība vēlas gan tematiski, gan fiziski saistīt ar blakus esošajiem objektiem un veidot kā apkaimes identitātes vietzīmi, saglabājot vietējo dabas mantojumu, labiekārtojot apzaļumotās teritorijas, uzlabojot pārvietošanās iespējas un vides kvalitāti.
Pērn Latvijas Lauksaimniecības universitātes ainavu arhitektu studentu veiktajā pētījumā secināts, ka ainaviski parkā ir relatīvi izteiksmīgs reljefs, bet nepieciešams to padarīt redzamāku, attīstot skatu perspektīvas, kā arī atklāt skatus uz atbalsta sienu ap Dauderu muzeju.
Aldara parks ir nozīmīga apzaļumota teritorija Sarkandaugavas apkaimē, kuram papildus ainaviskajai un kultūrvēsturiskajai nozīmei būtu jāpilda atpūtas, pārvietošanās, kā arī fizisko aktivitāšu funkcijas, nodrošinot pilsētas iedzīvotājiem iespēju izbaudīt kvalitatīvu, daudzveidīgu un vizuāli pievilcīgu publisko ārtelpu, tomēr parka teritorijas labiekārtošanā jau ilgstoši nav veikti ieguldījumi. Šī iemesla dēļ parks patlaban ir neapmierinošā stāvoklī un neattaisnojot savu daudzpusīgo potenciālu un funkcijas.
Arī Rīgas pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2030.gadam iezīmē Sarkandaugavu kā vienu no prioritārajām apkaimēm, kurās nepieciešami uzlabojumi vides kvalitātes un publiskās ārtelpas attīstības nodrošināšanai.
LETA
Foto: Ieva Lūka/LETA