abc.lv skaitļos

Lietotāji online99
Aktīvie uzņēmumi27973
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
"Saskaņa" Daugavpilī domes ārkārtas sēdē aicina izvērtēt amatpersonu atbildību par ieceri būvēt atkritumu dedzinātavu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

"Saskaņa" Daugavpilī domes ārkārtas sēdē aicina izvērtēt amatpersonu atbildību par ieceri būvēt atkritumu dedzinātavu

Rīga, 10.janv., LETA. Šodien plkst.13.30 pēc "Saskaņas" deputātu pieprasījuma sasaukta Daugavpils domes ārkārtas sēde, lai izvērtētu amatpersonu atbildību saistībā ar ieceri pilsētā būvēt atkritumu dedzinātavu, aģentūru LETA informēja domes preses sekretāre Līga Korsaka.

Pieprasījumu par ārkārtas domes sasaukšanu parakstījuši no partijas "Saskaņa" domē ievēlētie deputāti Andrejs Elksniņš, Anatolijs Gržibovskis, Valērijs Kononovs, Mihails Lavrenovs un Nataļja Kožanova.

Ārkārtas sēdes darba kārtībā ir viens jautājums - par Daugavpils domes atbildīgo amatpersonu rīcības un pieņemto lēmumu likumības izvērtējumu saistībā ar sadzīves atkritumu sadedzināšanas Daugavpils administratīvajā teritorijā Mendeļejeva ielā 13a projekta ieceri un virzību.

Jau vēstīts, ka Daugavpilī SIA "Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija" paredzējusi izbūvēt katlu māju siltuma ražošanai no atkritumiem, pret to savākti apmēram 2000 iedzīvotāju paraksti. Reģenerācijas iekārtas būvniecība paredzēta Daugavpils ziemeļu, ziemeļaustrumu daļā, rūpniecības apbūves zonā, pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" apsaimniekotās katlu mājas pieguļošajā teritorijā Mendeļejeva ielā 13a, liecina ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums. Līdz pilsētas centram no iecerētās katlumājas ir apmēram trīsarpus kilometru attālums.

Banner 280x280

Saražoto siltumenerģiju plānots pārdot siltumapgādes sistēmas operatoram Daugavpilī - "Daugavpils siltumtīkliem".

No atkritumiem iegūto kurināmo jau sagatavotā veidā plānots piegādāt no sadzīves atkritumu poligona "Cinīši", Daugavpils novada Demenes pagastā un poligona "Križevņiki" Rēzeknes novada Ozolaines pagastā. Kopējais plānotais kurināmā apjoms - līdz 20 000 tonnu gadā.

Cietā reģenerētā kurināmā reģenerācijas iekārtu uzstādīšanai nepieciešamās iepirkuma dokumentācijas sagatavošana paredzēta 2018./2019.gadā, savukārt 2019.gadā tiks sākta būvprojekta izstrāde un iekārtu piegāde. Būvdarbus paredzēts sākt 2019.gadā, savukārt katlu mājas nodošana ekspluatācijā un tās darbības sākšana paredzēta 2020.gada otrajā pusē.

"Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija pieder" deviņām Latgales pašvaldībām, bet lielākais akcionārs ir Daugavpils pašvaldība. Uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 2,038 miljoni eiro, bet peļņa 45 306 eiro, liecina "Firmas.lv" dati.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Rudens jau klāt, un arī ziema vairs nav aiz kalniem. Tomēr tiem, kas plāno vai jau ir uzsākuši mājas būvniecību, vēl ir gana daudz iespēju paveikt svarīgus darbus, pirms iestājas pastāvīgs sals. Maldīgs ir uzskats, ka būvniecībai piemērots gadalaiks ir tikai vasara – daudz kas ir atkarīgs no laika apstākļiem konkrētajā gadā.

Aktuālie piedāvājumi

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Strauji attīstoties viedajām tehnoloģijām, elektroniskā piekļuve kļuvusi ne tikai par drošības garantu, bet arī par ērtu ikdienas sastāvdaļu gan mājās, gan sabiedriskajās ēkās. Viens no jaunākajiem risinājumiem šajā jomā ir portugāļu ražotāja JNF izstrādātā piekļuves sistēma VOYAGER, kas apvieno elegantu dizainu, drošu tehnoloģiju un vienkāršu attālināto vadību.

Aktualitātes

VNĪ: par dalību privātās – publiskās partnerības programmā “Īres mājokļi Latvijas speciālistiem” lēmušas 7 pašvaldības 

VNĪ: par dalību privātās – publiskās partnerības programmā “Īres mājokļi Latvijas speciālistiem” lēmušas 7 pašvaldības 

Ar pozitīviem pašvaldību lēmumiem noslēgušies balsojumi par dalību Finanšu ministrijas virzītajā privātās–publiskās partnerības programmā “Īres mājokļi Latvijas speciālistiem” 7 pašvaldībās – Gulbenē (48), Tukumā (150), Jēkabpilī (140), Liepājā (192), Daugavpilī (120), Cēsīs (100) un Rīgā (174 +558), kas paredz līdz 2030. gadam izbūvēt vismaz 924 pieejamas cenas īres mājokļus speciālistiem Latvijas valstij un pašvaldībām nozīmīgās nozarēs

Izstāsti Latvijai