abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19868
Nozares raksti903
Ekspertu atbildes2515
Sašķidrinātās gāzes apkure ar baloniem – kam tā piemērota? : abc.lv

Sašķidrinātās gāzes apkure ar baloniem – kam tā piemērota?

Sašķidrinātās gāzes apkure ar baloniem – kam tā piemērota?

Sašķidrinātās gāzes apkure ar baloniem – ērts un viegli pieejams veids, kā apkurināt vasarnīcu vai ārpilsētas kotedžu un nodrošināt gāzi ēdiena gatavošanai.

Uzņēmums Intergaz saviem klientiem piedāvā ne vien autonomās sašķidrinātās gāzes apkures ierīkošanu ar gāzes tvertni, bet arī gāzes balonu apkures sistēmu – par to vairāk arī šajā rakstā. Sašķidrinātās gāzes apkure jebkurā no gadījumiem ir gan ekonomiski izdevīgs, gan videi draudzīgs risinājums, turklāt sev vēlamo sašķidrinātās gāzes apkures veidu iespējams izvēlēties atkarībā no īpašuma tipa, lieluma un vajadzībām. Sašķidrinātās gāzes apkure ar gāzes baloniem ir īpaši piemērota ārpilsētu kotedžām un vasarnīcām, taču būs lielisks risinājums arī privātmājās, kurām nav piekļuves centrālās dabasgāzes maģistrālei un kurās kāda iemesla dēļ nav iespējams ierīkot gāzes apkuri ar gāzes tvertni.

Kā jau minēts, gāzes balonu apkures sistēma parasti vispiemērotākā ir tieši ārpilsētas kotedžām un vasarnīcām. Tāpat kā gāzes tvertnes apkures sistēmas gadījumā, arī uzstādot gāzes balonu apkures sistēmu, Intergaz nodrošina visus apkures sistemai nepieciešamos pakalpojumus un pieejamās priekšrocības. Lasi tālāk, lai uzzinātu vairāk par gāzes balonu apkures sistēmu un tās darbību!

Kā darbojas apkures sistēma ar gāzes baloniem?
Gāzes balonu apkures sistēma darbojas ar sešiem 79 litru gāzes baloniem, kuri uzstādīti pie vasarnīcas vai kotedžas ierīkotā metāla skapī. Šos balonus ar mājās esošo gāzes katlu savieno gāzes vads, savukārt gāzes katls, tāpat kā gāzes tvertnes apkures vai tradicionālās centrālas dabasgāzes apkures gadījumā gāzi izmanto mājokļa apkurei, ūdens uzsildīšanai un ēdiena pagatavošanai uz gāzes plīts. Šī sistēma sākotnēji izmanto tikai trīs gāzes balonos esošo gāzi un tikai pēc tam, kad tā iztērēta, automātiski pārslēdzas uz atlikušajiem trīs baloniem. 


Intergaz gāzes balonu apkures sistēmu nodrošina arī ar telemetrijas iekārtu un gāzes skaitītāju. Telemetrijas iekārta ir tā, kas automātiski nomēra gāzes atlikumu balonos, un tad, kad iztērēta pirmajos trīs balonos esošā gāze, iekārta automātiski sazinās ar Intergaz. Līdz ko tas noticis, Intergaz operators sazinās ar klientu un vienojas par piemērotu laiku gāzes balonu nomaiņai.

Tāpat gāzes balonu apkures sistēma tiek ierīkota kopā ar gāzes skaitītāju, kurš savukārt izmērīs noteiktā laika intervālā patērēto gāzes apjomu. Tādējādi Intergaz klients maksā nevis par gāzes baloniem, bet gan par faktiski patērēto sašķidrinātās propāna gāzes apjomu iepriekšējā mēnesī – saskaņā ar gāzes skaitītāja rādījumiem. Tas ir būtiski, jo dažkārt gāzes balonos var būt palikusi neiztērēta sašķidrinātā gāze, un, pateicoties gāzes skaitītājam, klientam nebūs jāpārmaksā, norēķinoties arī par balonos atlikušo neiztērēto gāzi.

Kādās situācijas piemērota gāzes balonu apkure?
Sašķidrinātās gāzes balonu apkures sistēma paredzēta mājokļiem, kuros tiek izmantoti gāzes katli, kuru jauda nepārsniedz 35kW – tās parasti ir tieši vasarnīcas vai kotedžas. Gadījumā, ja vasarnīcā vai kotedžā ir uzstādīts gāzes katls ar lielāku jaudu, ieteicams gāzes apkures sistēmas izvēlē vadīties tieši pēc gāzes katla jaudas lieluma – un izvēlēties sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu ar gāzes tvertni, nevis baloniem. Katla jauda ir primārais rādītājs tāpēc, ka katliem ar lielāku jaudu par 35kW, lai efektīvi darbotos, nepieciešams lielāks gāzes apjoms tās gāzveida fāzē, nekā tas, ko iespējams sasniegt, izmantojot balonus.

Izšķir divas gāzei piemītošas fāzes – gāzveida un šķidro fāzi. Gāzes katla darbībai nepieciešama gāze, kura atrodas gāzveida fāzē. Šī fāze veidojas, iztvaikojot gāzei tās šķidrajā fāzē, savukārt šī iztvaikošana balonā vai tvertnē notiek tikai līdz noteiktam spiediena līmenim. Tādējādi, jo lielāka tilpne, jo vairāk tajā veidosies gāze tās gāzveida stāvoklī un jo lielāks būs šīs veidošanās ātrums. Šī iemesla dēļ gāzes balonu apkures sistēmu vajadzētu pieslēgt objektam, kurā ir gāzes katls ar jaudu līdz 35kW, jo, pārsniedzot šo jaudu, var rasties problēmas ar gāzes katla darbību.


Ja interesējies par iespēju savam mājoklim ierīkot sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu ar gāzes baloniem, sazinies ar Intergaz pa tālruņa numuru 1804 vai aizpildot veidlapu mūsu mājaslapa.

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Tauku ķērāji un tauku atdalītāji – veselīgam biznesam un veselīgai pilsētvidei!

Tauku ķērāji un tauku atdalītāji – veselīgam biznesam un veselīgai pilsētvidei!

Ik dienu kanalizācijas sistēmā nonāk milzīgs daudzums taukvielu, eļļu un cita veida ķīmisku un piesārņojošu vielu. Taukvielas rada vislielāko bīstamību, jo tās, uzkrājoties uz kanalizācijas cauruļvadu sieniņām, rada aizsērējumus, cauruļvadi kļūst šaurāki, kas būtiski apgrūtina notekūdeņu plūsmu un noved pie kanalizācijas sistēmas darbības traucējumiem. 

Aktuālie piedāvājumi

Augsta darba kvalitāte, ko sniedz uzņēmums "Accent Būve"

Augsta darba kvalitāte, ko sniedz uzņēmums "Accent Būve"

"ACCENT BŪVE" Latvijas tirgū pozicionējas kā vidēja izmēra ģenerāluzņēmējs (30–50 darbinieki), tam ir iespēja veikt liela apjoma būvniecības darbus – sākot no pirmsprojekta konsultācijām līdz objekta pilnīgai nodošanai ekspluatācijā, ieskaitot inženierkomunikāciju izbūvi un teritorijas labiekārtošanu. 

Aktualitātes

Aicina pieteikt objektus labāko būvju skates Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks

Aicina pieteikt objektus labāko būvju skates Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks

Skates "Gada labākā būve Latvijā" 2020. gada ciklā jaunu būvobjektu radītājiem ir iespēja palepoties ar vides uzlabošanā ieguldīto, piesakot Gadagrāmatas jaunajai rubrikai "Gada prieks" nelielus, izcili plānotus un izpildītus objektus, kas izceļas ar kvalitāti, detaļu precizitāti, unikāliem vai ilgtspējīgiem risinājumiem un ir uzskatāmi  par labās prakses piemēru būvniecībā.

Uzņēmējs runā

Ursus Forwarding – kravu pārvadājumi un loģistika

URSUS_abc.lv_

13 gadu pieredze Ursus Forwarding ir ļāvusi uzkrāt zināšanas un veiksmīgi vadīt dažādas sarežģītības projektus, sākot ar vienkāršiem palešu pārvadājumiem un beidzot ar nestandarta kravām. Uzziniet vairāk – ursus.lv