abc.lv skaitļos

Lietotāji online36
Aktīvie uzņēmumi25004
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Sastatņu pārklāji – siets, armēta vai termosarukuma plēve. Kuru izvēlēties? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Sastatņu pārklāji – siets, armēta vai termosarukuma plēve. Kuru izvēlēties?

Sastatņu pārklāji – siets, armēta vai termosarukuma plēve. Kuru izvēlēties?
Dažādos ēku celtniecības un renovācijas, krāsošanas un citos darbos nav iespējams iztikt bez sastatņu izmantošanas. Lai strādāšana noritētu drošos un atbilstošos apstākļos, sastatnes tiek papildinātas ar dažāda veida pārklājiem – var tikt izmantots gan sastatņu siets, gan sastatņu plēve, kā arī termosarukuma plēve vai sastatņu jumts. Ar ko atšķiras katrs no šiem pārklāju tipiem un kur tos iegādāties, lasiet raksta turpinājumā.

Kādēļ tiek izmantoti sastatņu pārklāji?
Veicot darbus ārpus telpām, gan materiāli, gan meistari, gan arī pati būve tiek pakļauta dažādu ārējo vides apstākļu iedarbībai, tostarp vējam, saulei, lietum, dažkārt arī sniegam un ledum. Tādi pārklāji kā sastatņu aizsargsiets un dažādi citi nodrošina efektīvu aizsardzību no šādas ietekmes, turklāt vienlaikus arī pasargā ēkai tuvumā esošos objektus, piemēram, mašīnas vai garāmejošus cilvēkus no birstošiem būvmateriāliem un putekļiem. Un, visbeidzot, sastatņu aizsargplēve un citi pārklāji aizsargā arī pašus meistarus, kas ikdienā daudz pārvietojas pa sastatnēm, riskējot ar savu drošību.

Populārākie sastatņu pārklāju veidi
• Sastatņu siets – tiek dēvēts arī kā sastatņu tīkls, un tas tiek bieži izmantots dažādu remontdarbu, siltināšanas un cita veida uzdevumu veikšanai objektos. Sastatņu tīkls primāri tiek izmantots, lai nodrošinātu ēkas konservāciju, taču tas arī vienlaikus sargā uz sastatnēm un to tuvumā esošos cilvēkus un aiztur putekļus.
• Armētā sastatņu plēve – šī plēve papildināta ar izturīgu slāni, kas ļauj to izmantot būvobjektu nožogošanai un arī sastatņu pārklāšanai, pasargājot strādniekus un objektu no vēja, lietus vai citiem apstākļiem.
• Termosarukuma plēve – pazīstama arī kā termorucīgais pārklājs. Mūsdienīgs materiāls, kas cieši pārklāj būvobjektu un ap to esošās sastatnes. Ievērojami paaugstina darba drošību, strādājot uz sastatnēm. Plēve ir ūdensizturīga, to nevar viegli pārplēst, turklāt to var pielāgot dažādām formām. Objekta iekšpusē labāk saglabājas siltums. 

Kur iegādāties sastatņu pārklājus?
Kad runa ir par drošību, izvēlieties savā jomā labākos profesionāļus no SIA "Alfarent". Šī uzņēmuma komanda ne tikai pārdod sastatņu pārklājus, bet arī piedāvā sastatņu nomu, montāžu un transportēšanu – pilna cikla serviss! Vairāk informācijas – Alfarent.lv. 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu