abc.lv skaitļos

Lietotāji online22
Aktīvie uzņēmumi24923
Nozares raksti1136
Ekspertu atbildes3041
Satiksmes ministrija iepazīstina valdību ar progresu "Rail Baltica" projekta īstenošanā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Satiksmes ministrija iepazīstina valdību ar progresu "Rail Baltica" projekta īstenošanā

Satiksmes ministrija iepazīstina valdību ar progresu "Rail Baltica" projekta īstenošanā

Satiksmes ministrija otrdien, 24. maijā, Ministru kabinetu iepazīstināja ar aktualitātēm un progresu dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" tapšanas projektā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits uzsver, ka līdz ar kara sākšanos Ukrainā "Rail Baltica" projekta  ģeopolitiskā nozīme ir būtiski augusi un tādēļ ir nepieciešams konkrēts plāns, kā to uzbūvēt ātrāk, nekā plānots.

Pašlaik turpinās Rīgas Centrālā multimodālā mezgla sekcijas un "Rail Baltica" starptautiskās lidostas Rīga multimodālā transporta mezgla sekcijas būvniecība, kā arī norisinās būvdarbu iepirkums "Rail Baltica" pamattrases izbūvei. Uz 2022. gada 31. janvāri ir uzsākts atsavināšanas process un izsniegtas pilnvaras, noslēgti pilnvarojuma, lietošanas vai lietošanas tiesību aprobežošanas līgumi būvdarbu uzsākšanai 204 nekustamajos īpašumos.

Drīzumā Satiksmes ministrija plāno virzīt īpašu normatīvo regulējumu, kas ļautu uzsākt būvniecību zemēs, kam ir uzsākts atsavināšanas process, bet vēl nav nostiprinātas valsts īpašuma tiesības.

Banner 280x280 Banner 280x280

Vērtējot kara Ukrainā ietekmi uz "Rail Baltica" projektu, ministrija atzīst, ka īstermiņā tā ietekme vēl nav jūtama, taču nevar noliegt, ka ilgtermiņā zināmas sekas lielāki ģeopolitiski satricinājumi var radīt, jo ir būtiski sašūpotas materiālu piegādes ķēdes. Lai problēmas atrisinātu, notiek konsultācijas starp Eiropas partneriem.

Būvdarbus "Rail Baltica" pamattrasē plānots veikt pa posmiem – vispirms dienvidu virzienā no Lietuvas robežas līdz lidostai Rīga. Darbus plānots uzsākt nākamajā gadā. Vilcienu kustība šajā virzienā varētu sākties no 2027. gada. Tāpat Lietuvas uzstādījums ir saglabāt ambīcijas līdz 2026. gada beigām izbūvēt Eiropas platuma dzelzceļa līniju.

Kā projekta prioritātes Tālis Linkaits uzsver gan dienvidu posma attīstību, gan jaunā divlīmeņu autoceļa un dzelzceļa tilta pār Daugavu pie Salaspils izbūvi, lai uzsāktu kravu pārvadājumus pa jauno dzelzceļa līniju un nodrošinātu kravu pārkraušanu Salaspils loģistikas parkā.

"Rail Baltica" projekta ietvaros būvdarbus Rīgas Centrālajā stacijā un lidostā Rīga paredzēts pabeigt līdz 2025. gada beigām. Veidojot jauno dzelzceļa līniju, pieņemts lēmums par "Rail Baltica" reģionālās satiksmes izveidi ar 17 reģionālajām stacijām, kas tiks attīstīti par mobilitātes punktiem.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima ceturtdien, 29. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu jaunu likumu, kas atvieglo kārtību energoapgādes būvju, tostarp vēja elektrostaciju, būvniecībai. Likums izstrādāts, lai sekmētu atjaunīgās enerģijas ražošanu, veicinātu enerģētisko drošību un neatkarību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.