abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23001
Nozares raksti1053
Ekspertu atbildes2584
Saules elektrostacijas privātmājām un uzņēmumiem : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Saules elektrostacijas privātmājām un uzņēmumiem

Saules elektrostacijas privātmājām un uzņēmumiem

Saules elektrostacija ar katru gadu kļūst ekonomiski izdevīgāks risinājums elektrības ieguvei. Lielākoties saules paneļi kalpo kā kompliments esošam elektrības pieslēgumam. Elektrības skaitīšanas veids (NETO tarifs) ļauj privātmājām Latvijā elektrības pieslēguma tīklu izmantot kā bateriju. Tas nozīmē – atdoto elektrību tīklā var izmantot vēlāk. 

Saules elektrostacijas ir veids, kā izmantot atjaunojamo enerģijas resusus, lai ražotu elektrību. Būtisks elements privātmāju īpašniekiem ir to ekonomiskajam pamatojumam. Saules paneļi noteikti nav investīcija, kura atmaksājas 3 gadu laikā. Bieži privātmājām tie ir 8–10 gadi. Mēdz būt arī ilgāk. NETO norēķinu veids paredz: kad tiek ražota elektrība, tad attiecīgi nav jāmaksā par elektrību un OIK mainīgo daļu. Bet sadales sistēmas operatora pakalpojuma maksa un OIK fiksētā maksa saglabājas. Īsumā – lielākie faktori, kas ietekmē saules paneļu atmaksas laiku, ir elektrības ražošanas salāgotība ar patēriņu. Proti, gan dienā, gan gada griezumā. Skatīt attēlā saules elektrostacijas elektrības saražošanas profilu gada griezumā Latvijā ar 6,6 kW sistēmu.

tesla_2


Svarīgi atcerēties: lai arī atmaksas laiks var būt starp 8–10 gadiem, saules paneļu garantija ir 12–15 gadi, invertora 5–10, kā arī saules paneļu veiktstpējas garantija ir 25 gadi. Tas nozīmē to, ka saules paneļu ražotājs garantē, ka saules paneļi arī pēc 25 gadiem spēs saražot vismaz 80% no to sākotnējās jaudas. Montāžas darbiem garantija ir 5 gadi. Saules paneļi prasa ļoti minimālu uzturēšanu. Tiek ieteikts reizi gadā apskatīt saules paneļus, vai kaut kas neparedzēts nav uz viņiem uzkritis. Bet pamatā tie paši attīrās ar lietu.

Saules paneļu uzstādīšanas process
Saules elektrostaciju uzstādīt privātmājām ir samērā vienkārši. Tas ir – elektrostacijas līdz 11,1 kW jaudai. Saules paneļi var būt vairāk, bet tas ir jaudas izejas ierobežojums, kas tiek ierobežots ar invertoru. Ierīci, kura pārveido līdzstrāvu uz maiņstrāvu. Saules paneļi ražo līdzstrāvu. 

• Pirmais solis ir izvēlēties saules elektrostacijas uzstādītāju un tad ir jāiesniedz pieteikums A/S "Sadales tīkls" par mikroģeneratora uzstādīšanu. 
• Tad "Sadales tīkls" sagatavo pieslēguma līgumu un tehniskos nosacījumus. 
• Pēc tam tiek veikta saules elektrostacijas jeb mikroģeneratora uzstāde. 
• Kad darbi paveikti, tad ir jāaizpilda "Sadales tīkla" līguma pielikumi.
• Mikroģeneratora pieslēgšana tīklā.

Viss šis process var aizņemt līdz 90 dienām. Pašas saules elektrostacijas uzstāde ilgst aptuveni 1–3 dienas. Protams, atkarībā no apjoma.


Īsumā par mums
Mēs, SIA Tesla, specializējamies efektīvas enerģijas izmantošanā. Mūsu mērķis ir salāgot patēriņu ar labākajām elektrības izmantošanas praksēm. Tieši saules paneļu kontekstā esam uzstādījuši desmitiem saules elektrostaciju sistēmas Latvijā. Gan mikroģeneratoru stacijas uz privātmājām, gan arī lielākas uzņēmumiem. Viens no mūsu zīmīgākajiem objektiem ir Mūkusalas Biznesa Centrs Rīgā. Tur uzstādījām 240 kW saules elektrostacijas sistēmu. Klienti izvēlas mūs, jo protam piedāvāt kvalitatīvu risinājumu par ļoti konkurētspējīgām cenām. Klients, sadarbojoties ar mums, iegūst pārliecinošu risinājumu, kas kalpos daudzus gadus.

SIA Tesla
27 205 604
info@tesla.lv
https://tesla.lv/

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Andra Šica veiksmes stāsts ar AUTODESK FUSION 360

Andra Šica veiksmes stāsts ar AUTODESK FUSION 360

InfoEra Latvia mācību centrs (Autodesk sertificēts mācību centrs) piedāvā plašu mācību programmu, tostarp arī Autodesk Fusion 360 kursus. Regulāri notiek arī tiešsaistes semināri par dažādām tēmām, kā arī atvērtās nodarbības. Fusion 360 ir viens no TOP produktiem, un interese par tā izmantošanas iespējām arvien pieaug. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.