abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25007
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Sauriešos simboliskā pasākumā uzsāks "Rail Baltica" reģionālo mobilitātes punktu projektēšanu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Sauriešos simboliskā pasākumā uzsāks "Rail Baltica" reģionālo mobilitātes punktu projektēšanu

Sauriešos simboliskā pasākumā uzsāks "Rail Baltica" reģionālo mobilitātes punktu projektēšanu

Piektdien, 4. novembrī, pulksten 11.00 parakstīs līgumu par "Rail Baltica" reģionālo mobilitātes punktu būvprojektēšanu un autoruzraudzību. Pasākums norisināsies Sauriešos – simboliskā vietā, kur satiekas esošā un nākotnes dzelzceļa infrastruktūra. Plānots, ka nākotnē Sauriešos atradīsies viens no jaunajiem un ilgtspējīgajiem "Rail Baltica" mobilitātes punktiem, dodot iespēju iedzīvotājiem gan ērti nokļūt uz Rīgu, gan Lietuvu, Igauniju un tālāk uz Eiropu.

Jauno Eiropas sliežu platuma dzelzceļu "Rail Baltica"izmantos ne tikai starptautiskajiem pasažieru un kravu pārvadājumiem, tas sniegs iespēju būtiski uzlabot reģionālo mobilitāti. Ikvienam būs iespēja ne tikai pa dzelzceļu ātri nokļūt Varšavā, bet arī, piemēram, no Bauskas – Kauņā vai Rīgā.

Banner 280x280

Uz "Rail Baltica" pamatlīnijas Latvijā projektēšanas darbu ietvaros plānoti 16 mobilitātes punkti: Salacgrīvas, Tūjas, Skultes, Vangažu, Sauriešu apkārtnē, Rīgā pie Slāvu tilta, Torņakalnā, Zasulaukā, Imantā, kā arī Jaunmārupē un Olaines, Ķekavas, Salaspils, Baldones, Iecavas un Bauskas apkārtnē, kā arī viena jauna 1520 mm platuma dzelzceļa pieturvieta Āgenskalnā, Rīgā, pie Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas.

Veidojot dzelzceļu kā sabiedriskā transporta mugurkaulu, "Rail Baltica" reģionālajās stacijās jeb mobilitātes punktos satiksies dažādi transporta veidi – dzelzceļš, valsts un pašvaldību autobusi, privātās automašīnas un elektrotransports, skrejriteņi, velosipēdi un visi citi mikromobilitātes rīki, un būs pieejami dažādi pakalpojumi.

Simboliskajā projektēšanas uzsākšanas pasākumā "Rail Baltica"reģionālajā stacijā „Saurieši” satiksies "Rail Baltica" projekta īstenotāji un iepirkuma uzvarētāji. Piedalīsies satiksmes ministrs Tālis Linkaits, SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris, Ropažu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, "RB Rail" AS Latvijas filiāles vadītāja Kitija Gruškevica un uzvarētājapvienības RERE INECO (Latvija, Spānija) pārstāvji.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu