Siltā ziema sekmē būvniecību un ievērojami palielinājusi vispārējo būvmateriālu pieprasījumu

Veikalos K-rauta šoziem par 19% palielinājusies vispārējo būvmateriālu tirdzniecība, kas galvenokārt saistīts ar ēku celtniecībai, siltināšanai, remontam piemērotajiem laika apstākļiem, kā arī būvmateriālu pieprasījuma kritumu iepriekšējos gados.

Pašreiz K-rauta veikalos vispieprasītākie ir vispārējie celtniecības materiāli kā bloki, ēku siltināšanai nepieciešamie produkti. Lai arī iepriekšējos gadu ziemas mēnešos būvniekiem šīs preces nav bijušas tik aktuālas, veikalu tīkls K-rauta spēj apmierināt augsto pieprasījumu un visā Latvijā būvmateriālu piegādi veic savlaicīgi.

"Kopumā būvmateriālu paaugstinātam pieprasījumam liela ietekme ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda valsts un pašvaldību finansējumam gan sabiedrisko, daudzdzīvokļu namu energoefektivitātes programmu realizācijai. Tomēr būvniecības materiālu tirgus vēl joprojām ir 2005.gada līmenī. Celtniecības attīstības tendenci apliecina izsniegto būvatļauju pieaugums, pagājušā gada griezumā sasniedzot 23% pieaugumu pret 2010. gadu. Lielāko daļu no šiem objektiem varētu realizēt šajā gadā, tāpat turpināsies pērn iesākto un projektēto objektu attīstība. Ja nenotiks būtiskas izmaiņas EIRO zonas finansiālajā stabilitātē, tad šis gads būvniecībā varētu būt ar līdzīgu vai augstāku izaugsmi, kā 2011.gadā," prognozē AS Rautakesko tirdzniecības direktors Ainārs Kursītis.

Būvniecības nozari galvenokārt pozitīvi ietekmē liela apjoma sabiedrisko objektu celtniecība un renovācija, siltināšana, kā arī vairāku komercobjektu būvniecība, daudzdzīvokļu māju būvniecība Rīgā un Jūrmalā. Vienlaicīgi notiek arī vairāku tirdzniecības centru būvniecība. Analizējot kādām vajadzībām būvmateriāli tiek iegādāti, AS Rautakesko tirdzniecības direktors Ainārs Kursītis apliecina, ka pozitīvu tendenci iezīmē arī vairāku ievērojamu objektu esamība Latgales reģionā, Rēzeknē vienlaicīgi top Austrumlatvijas daudzfunkcionālais centrs un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs. Latvijas reģionos notiek kultūras norisēm nepieciešamo ēku būvniecība un renovācija, kā arī visos reģionos tiek veikti siltināšanas projekti. Lielākie renovācijas, būvniecības objekti, kuriem K-rauta piegādā materiālus, atrodas Rīgā - Latvijas Nacionālā bibliotēka, Gaiļezera slimnīca, Rīgas 1.slimnīca, stacionārs "Biķernieki".

Jāatzīmē, ka arī privātais sektors ir aktīvs esošo mājokļu remontu veikšanā un energoefektivitātes uzlabošanā. Pēc iepriekšējo gadu bargajām ziemām un energoresursu sadārdzinājuma privātmāju īpašnieki ir aktualizējuši šo tēmu un būtiski pievērsuši uzmanību mājokļu siltināšanai , energoresursu taupības paaugstināšanai. Ievērojams jaunu privāto mājokļu celtniecības pieaugums gan nav noticis, kas noteikti cieši saistīts ar vispārējo valsts ekonomisko stāvokli un iedzīvotāju uzticību valsts ekonomikas ilgtermiņa stabilitātei.

Lai arī pērn bijis straujš celtniecības pieaugums, sadārdzinājums ir bijis vien atsevišķās materiālu grupās, kuru ražošanas izmaksas ir cieši saistītas ar dabas resursu, naftas un līdz ar to plastmasas izstrādājumu izmaksu paaugstinājumu. Atsevišķās preču grupās ir bijis pat cenu samazinājums - kā metāla izstrādājumi, kokmateriāli. Būvmateriālu cenu stabilitāte ir saistīta ar pietiekami augstu tirgotāju konkurenci. Tieši konkurences apstākļi nosaka arī to, ka pat visstraujāk pieaugošajā preču grupā - siltināšanas materiāli - nav bijušas nozīmīgas cenu izmaiņas.

Veikalu tīkls K-rauta specializējas būvniecības, dārza, saimniecības preču, darba rīku un iekārtu tirdzniecībā. Uzņēmuma speciālisti sniedz arī dažādus pakalpojumus kā krāsu tonēšana, interjera dizaina projektu izstrāde, kokmateriālu zāģēšana, tāmēšana u.c. Latvijā strādā deviņi K-rauta veikali Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Tukumā un Madonā, kas nodarbina vairāk nekā 500 darbinieku. K-rauta ir Ziemeļeiropas vadošā būvmateriālu, mājas un dārzu preču tirdzniecības uzņēmuma Rautakesko īpašums. Rautakesko ietilpst Kesko grupā, kas Baltijas jūras reģionā aptver vairāk nekā 2000 vienota tīkla veikalus. 

Informāciju sagatavoja Ieva Zlaugotne, AS "Rautakesko" Mārketinga komunikāciju nodaļas vadītāja.
Ainārs Kursītis,AS Rautakesko tirdzniecības direktors/ Foto: Publicitātes foto 

2012.gada 24.janvārī

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

"Vidrižu Atvari" kopš 1998. gada ražo kvalitatīvu oša un ozolkoka parketu, kā arī ozola grīdas dēļus. Uzņēmums izmanto tikai Latvijā iegūtus, ekoloģiski tīrus izejmateriālus un tehnoloģiskajā procesā neizmanto ķīmiskus palīgmateriālus.

Aktualitātes

Saistībā ar nelaimes gadījumu Smilšu ielā 1 VNĪ valdes locekle atkāpjas no pienākumu pildīšanas

Saistībā ar nelaimes gadījumu Smilšu ielā 1 VNĪ valdes locekle atkāpjas no pienākumu pildīšanas

"Esmu gatava atkāpties no valdes locekļu amata pienākumu pildīšanas, uzņemoties morālu atbildību par notikušo Smilšu ielā 1. Uzskatu, ka šāds lēmums ir svarīgs gan VNĪ reputācijai, gan tālākai uzņēmuma attīstībai un akcentēs darba drošības jautājumus būvniecības nozarē un sabiedrībā kopumā," informē VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica.

Uzņēmējs runā