abc.lv skaitļos

Lietotāji online51
Aktīvie uzņēmumi24983
Nozares raksti1161
Ekspertu atbildes3041
"SKA PROJEKTS" pieredze darbā ar CGS LABS produktiem : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

"SKA PROJEKTS" pieredze darbā ar CGS LABS produktiem

"SKA PROJEKTS" pieredze darbā ar CGS LABS produktiem

SIA „SKA projekts” ir ceļu projektēšanas inženieru uzņēmums, kas veiksmīgi darbojas jau no 2006. gada, bāzēts Jēkabpils pilsētā.

Zināšanas, profesionalitāte un uzkrātā darba pieredze dod iespēju īstenot dažādas sarežģītības projektus. Iedziļināšanās vissmalkākajā projekta detaļā un vēlme īstenot ikviena klienta vīziju vislabāk raksturo uzņēmumu.

Uzņēmuma mērķis: sniegt augstas kvalitātes pakalpojumus ceļu projektēšanā un ceļu būvuzraudzībā, piedāvājot inovatīvus risinājumus, kas ļauj panākt pievilcīgu rezultātu ar optimālām būvniecības izmaksām.

Klientu saņemtā atsaucība par kvalitatīvo un precīzi laikā izpildīto darbu dod spēju nemitīgi pilnveidoties, nodrošinot konkurētspēju tirgū un klientu apmierinātību.

Ar InfoEra Latvia piedāvātajiem CGS Labs produktiem – AutoPath un Plateia – SIA "SKA projekts" ir pazīstams jau no 2007. gada, kad radās nepieciešamība veikt projektēšanas darbus ātrāk. Tika izmēģināti dažādi risinājumi, taču CGS Labs produkti ņēma virsroku savas vienkāršības un ērtas lietošanas dēļ. Programmatūru lietošana sākumā tika apgūta mācību kursos, pēc tam pašmācību ceļā. 

Uzņēmums "SKA Projekts" pastāvīgi izmanto programmatūru AutoPath gan vertikālajai transportlīdzekļu trajektorijas simulācijai, gan arī horizontālajai. Šis rīks ir ļoti noderīgs stāvlaukumu projektēšanai, iebraukšanas un izbraukšanas leņķu aprēķiniem u.tml. 

Autopath ir pieejama jau iepriekš izveidotu dažādu valstu transportlīdzekļu bibliotēka, taču noderīga funkcija ir sava transportlīdzekļa izveide pēc nepieciešamajiem parametriem. Ir iespējams pievienot asis, izmainīt izmērus, pielāgot braukšanas ātrumus.

Par noderīgākajām funkcijām uzņēmums atklāj – Layout, Intersections (krustojumiem, saliņām, rotācijas apļiem), kā arī iespēju veidot ģenerālplānus.

Viens no jaunākajiem projektiem – veikala “Lidl Latvija” stāvlaukumu projektēšana Ogres pilsētā. Tika projektēta rotācijas apļa izbūve Rīgas ielas un Kalna prospekta krustojumā. Izaicinājums: nestandarta, maza izmēra aplis. Lai nodrošinātu visu transportlīdzekļu, tajā skaitā kravas automašīnu un autobusu izbraukšanu, tika izmantots rīks AutoPath.  


Savā darba ikdienā aktīvi tiek lietots CGS Labs rīks Plateia, kurā ietilpst gan AutoPath, gan arī AutoSign. Plateia ir  profesionāls, BIM prasībām pielāgots, 3D ceļu projektēšanas un rekonstrukcijas programmatūras risinājums. Izmantojot savu elastīgo, dinamisko datu modeli, tas atbalsta BIM darbplūsmas un procesus un IFC standartizētu datu formātu.

Savukārt AutoSign rīks ir noderīgs, veidojot gājēju pārejas un ceļa zīmes. Kā vienu no priekšrocībām var minēt plašo valstu bibliotēku, ko arī var pielāgot savām vajadzībām. No 2021. gada AutoSign ir pieejamas arī Latvijas ceļa zīmes pēc Latvijas ceļu satiksmes noteikumu 2015. gada standarta. 

Kā viens no lielākajiem uz sarežģītākajiem projektiem ir atzīstams Cietokšņa ielas rekonstrukcija Daugavpilī. Izaicinājums: ceļa drošības ovāla veida aplis ar tramvaja šķērsojumu. Latvijā tāda veida objekts vēl nav bijis. Projektēšanā arī izmantoti CGS Labs programmatūru rīki.

“SKA Projekts” pārstāvis atklāj priekšrocības, ko iegūst uzņēmums, izmantojot datorprogrammatūras savā profesionālajā darbībā:

 • standartizācija – CGS Labs ražotājs balstās uz Eiropas standartiem, kas pieņemti no progresīvākajām valstīm, piemēram, Slovākijas, Čehijas, Polijas. Joslu platumi, autobusu pieturu gabarītizmēri atbilst Latvijas standartiem, līdz ar to palielinās darba efektivitāte, iespējams strādāt vienlaikus pie vairākiem projektiem;
 • ātrāka projekta noformēšana – programmatūra to veic jau projektēšanas stadijā;
 • precīzāks projektēšanas process;
 • viegli veikt izmaiņas;
 • interaktīva projekta pārskatīšana;
 • iespēja eksportēt koordinātas, kartes no Google Maps;
 • laika ekonomija;
 • pārliecība par projekta kvalitāti un drošību;
 • atbilstība standarta prasībām un normatīvajiem aktiem.Zemāk redzami daži no SIA "SKA projekts" realizētajiem projektiem

 • Nobrauktuves garenslīpuma pārbaude

 

 • Mezglu pārbaude ar transporta kustības lekāliem

 

Būvprojekts “Sporta ielas pārbūve posmā no Stadiona ielas līdz Cietokšņa ielai un Cietokšņa ielas pārbūve posmā no Sporta ielas līdz Cietokšņa ielai 82
 

 • Krustojumu projektēšana

 

 • Aprēķina automobiļu kustībās lekāli.

Būvprojekts “Kalna prospekta un Rīgas ielas krustojuma pārbūve Ogrē, Ogres novadā” 

 • Realizēts projekts Ogrē

 


 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu