abc.lv skaitļos

Lietotāji online37
Aktīvie uzņēmumi24799
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
Skanstē iestādīti VERDE projekta pamatkoki : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Skanstē iestādīti VERDE projekta pamatkoki

Skanstē iestādīti VERDE projekta pamatkoki

Rīgā, Skanstē, vietā, kur satiekas Skanstes un Hanzas ielas, šodien šaurā lokā tika prezentēta zaļākā biroju kompleksa “VERDE” pirmās kārtas būvniecība, un par godu tam iestādīti pirmie trīs pamatkoki jeb koki, kuri atradīsies uz ēkas 5. stāva plašās terases. VERDE pirmās ēkas Spāru svētki norisināsies vēl šogad, bet būvniecība pilnībā noslēgsies 2022. gada jūnijā. Kopumā 30 000 m2 plašajos VERDE birojos būs mūsdienīga, energoefektīva un zaļa vide produktīvam darbam vairāk nekā 3000 cilvēkiem. VERDE attīstībā plānots investēt vairāk nekā 65 miljonus eiro.

Pasākumā projekta attīstītājus pārstāvēja VERDE investors un attīstītājs “Capitalica Asset Management” ģenerāldirektors Andrius Barštis (Andrius Barštys) un projekta komercdirektore Iveta Lāce, savukārt projekta izstrādātājus - VERDE galvenais arhitekts Andris Kronbergs (“ARHIS Arhitekti”) un ainavu arhitekte Linda Zaļā (“ZALA Landscape Architects”). Pasākumā viesojās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns un projekta viena no finansētājiem Eiropas Investīciju bankas pastāvīgās pārstāvniecības Baltijas valstīs vadītājs Marko Frančini (Marco Francini).

VERDE prezentācijas pasākums simboliski tika atzīmēts ar ilgtspējīgāko no “pamatakmeņu” stādīšanu, proti, pamatkoku stādīšanu podos, kurus ar ceļamkrāna palīdzību uzcēla uz ēkas 5. stāva terases. Uz tās pēc būvniecības noslēguma tiks izveidota 600m2 plaša bagātīgi apzaļumota zona atpūtai un produktīvam darbam.

“Mūsu mērķis un būvniecības plāns ir vēl šogad svinēt ēkas Spāru svētkus un noslēgt “VERDE” pirmās ēkas būvniecību nākamā gada pavasarī. Plānots, ka 2022.gada jūnijā varēsim uzņemt nomniekus un nodrošināt visus solītos labumus – plašu zaļo zonu gandrīz “bezauto” pagalmā un terasē, kas būs aprīkoti ar āra darba vietām, labu savienojamību ar jebkuru vietu Rīgā, unikālu brokastu un pusdienu koncepta restorānu un citas papildu ērtības,” uzsvēra VERDE investors un attīstītājs, “Capitalica Asset Management” ģenerāldirektors Andrius Barštys.

Edvards Smiltēns, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, papildināja: “VERDE, saucot sevi par zaļāko biroju Rīgā, ir spraudusi augstu latiņu gan sev, gan citiem. Ceru, ka šis projekts būs aizraujošs piemērs un tādas zaļas, mūsdienīgas ēkas drīzumā būs redzamas daudzās apkaimēs, darot Rīgu vēl skaistāku.”

“Viens no Eiropas investīciju bankas galvenajiem mērķiem ir veicināt ilgtspējīgu un iekļaujošu izaugsmi, vienlaikus apkarojot klimata pārmaiņas. Tā kā ēkas ir vieni no galvenajiem CO2 emitētājiem, ir būtiski iesaistīt šajā procesā nekustamā īpašuma nozari. Modernizācijai un inovācijām būs būtiska nozīme, lai sasniegtu Eiropas mērķi – klimata neitralitāti līdz 2050. gadam. Būvniecības nozarei ir svarīga loma Latvijas ekonomikā, un šī iemesla dēļ mēs esam priecīgi atbalstīt tādus ilgtspējīgus Latvijas projektus kā VERDE, lai veicinātu turpmākus ieguldījumus videi nekaitīgā būvniecībā un pakāpenisku pāreju uz oglekļa neitralitāti,” klātesot komentēja viens no “VERDE” projekta finansētājiem Eiropas Investīciju bankas (EIB) pastāvīgās pārstāvniecības Baltijas valstīs vadītājs Marko Frančini (Marco Francini).

Prezentācijas pasākumā nevarēja piedalīties, taču attālināti ar VERDE attīstības plāniem iepazinās Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un Rīgas investīciju un Tūrisma aģentūras direktors Rolands Bogdanovs.

“VERDE jaunais komplekss ir būtiska investīcija pilsētai. Turklāt tas rada jaunas iespējas Rīgai piesaistīt augstas pievienotās vērtības starptautiskus uzņēmumus, jo komplekss pielāgots augstiem standartiem. Vērtīgi ir arī tas, ka šādi palielinās Rīgas atpazīstamība saistībā ar modernās un ilgtspējīgās arhitektūras attīstību, kontrastā, piemēram, vēsturiskajai Jūgendstila un koka arhitektūrai. Skanste ir lielisks piemērs tam, kā ikviens objekts ir veicinājis nākamā attīstību. Novēlu, ka šādu jaunu izaugsmes impulsu apkaimei sniedz arī jaunais VERDE komplekss!” iepazīstoties ar projektu, komentēja Mārtiņš Staķis, Rīgas mērs.

“VERDE lieliski parāda to, kādai jābūt mūsdienīgai nekustamā īpašuma attīstībai – pārdomātai, funkcionālai, lietotājam draudzīgai, ilgtspējīgai un tādai, kas pilsētai palīdz virzīties pretī klimatneitralitātes mērķiem. Lai piesaistītu jaunus starptautiskus uzņēmumus, Rīgai nepieciešami moderni, globālajiem standartiem atbilstoši biroji ar sakārtotu vidi un brīvā laika pavadīšanas iespējām to apkārtnē. Skanste ir lieliska vieta, kur katrs nekustamā īpašuma attīstības objekts ir devis signālu nākošā attīstībai, kā rezultātā Skanste ir kļuvusi par dinamisku Rīgas biznesa apkaimi. Arī šobrīd, sekojot “VERDES” piemēram, redzam, ka Skanstē ir uzsākta vēl divu jaunu biroju ēku būvniecība. Esam ļoti pateicīgi Capitalica Asset Management un citiem ārvalstu investoriem, kas palīdz mums attīstīt pilsētu un kļūst par tās daļu,” tā projektu komentēja Rīgas investīciju un Tūrisma aģentūras direktors Rolands Bogdanovs.

Starptautiskie ilgtspējības eksperti, izvērtējot VERDE biroju kompleksu projektēšanas posmā, piešķīruši tam BREEAM “Excellent” sertifikātu, kas apliecina, ka VERDE biroji tiks būvēti, ievērojot visaugstākos ilgtspējības standartus. Ēkā tiks izmantota augstākā standarta apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas (HVAC) sistēma, ko vada iekštelpu klimata pārvaldības pieeja, izmantojot BMS (ēku vadības sistēma) un telpas termostatus. Turklāt, lai radītu pēc iespējas tīrāku gaisu, tiks uzstādītas tādas funkcijas kā gaisa mitrināšanas sistēmas, dzesējamās sijas (chilled beams) un CO2 sensori. Komplekss atbildīs gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB (nearly Zero Energy Building) standartam. Katrā VERDE biroju kompleksa ēku piektajā stāvā tiks ierīkotas 600 m2 plašas zaļās terases ar simtiem augu un pat vairākiem 5m augstiem kokiem. Terasēs un zaļajā pagalmā, kas būs teju no auto brīvs, būs ierīkotas desmitiem āra darba vietas. VERDE kompleksā automašīnām, elektroauto un videi draudzīgiem transporta līdzekļiem – velosipēdiem un skrejriteņiem – paredzēta plaša pazemes stāvvieta ar piekļūšanu no Roberta Hirša ielas.

Biroju kompleksa būvniecībā tiks investēti vairāk nekā 65 miljoni eiro, no kuriem 22 miljonus eiro kredītu piešķīra Eiropas Investīciju banka, kas apstiprināja finansējumu no cīņai ar klimata pārmaiņām paredzēto investīciju paketes. Projekta attīstītājs un investors ir "Capitalica Baltic Real Estate Fund I", ko pārvalda "Capitalica Asset Management".

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

Šajā nedēļā notikušais negadījums, kas saistīts ar nepilnīgu lifta darbību, kas notika vienā no Kurzemes prospekta deviņu stāvu ēkām, nekavējoties piesaistīja ne tikai operatīvo dienestu tūlītēju reakciju, bet arī ēkas apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) uzmanību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu