Šogad Valkas pašvaldība teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai plānojusi izlietot 2 697 368 eiro

Apstiprināts Valkas novada pašvaldības budžets, no kura 2 697 368 eiro jeb 27,6% novirzīti pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Šīs budžeta sadaļas izdevumus veido Valkas novada komunālās saimniecības (siltumapgāde, ūdensapgāde un kanalizācija, teritorijas apsaimniekošana, nedzīvojamo namu apsaimniekošana un uzturēšana, ielu apgaismojums) uzturēšanas izdevumi. Lielāko daļu plānots izlietot jaunas specializētas kravas automašīnas ar manipulatoru un ziemas darba aprīkojumu iegāde. Tam paredzētais finansējums - 221 430 eiro.

Valkas novada šī gada pamatbudžetā ieņēmumi plānoti 10 009 398 eiro apmērā, kas ir par 458 033 eiro vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Pašvaldība plāno ņemt aizņēmumu 43 439 eiro apmērā Valkas novada autonomo funkciju veikšanai nepieciešamā transporta līdzekļa iegādei. Plānots iegādāties lietotu autobusu Valkas pagasta pārvaldei.

Valkas novada pamatbudžeta izdevumi plānoti pēc nulles principa, ņemot vērā reālās finanšu iespējas, nodrošinot pašvaldības funkciju izpildi un novada attīstības galvenos uzdevumus, piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus. Novada 2016.gada pamatbudžeta izdevumi plānoti 9 791 830 eiro apmērā. Salīdzinot ar 2015.gada sākumā plānotajiem izdevumiem, plānots samazinājums par 0,1 % jeb 9195 eiro.

Pašvaldības izpildvaras institūciju izdevumi plānoti 1 121 075 eiro jeb 11,4% no kopējiem izdevumiem. Iepriekšējo un kārtējā gadā saņemto aizņēmumu procentu nomaksai 2016.gadā plānots izlietot 0,8% jeb 75 000 eiro, kas ir par 10 000 eiro mazāk nekā 2015.gadā. Savukārt izdevumi Pašvaldības policijas nodrošināšanai veido 32 483 eiro.

Veselības aprūpei no pašvaldības budžeta plānoti 19 063 eiro. Līdzekļi paredzēti feldšerpunktu uzturēšanai.

Šī gada Valkas novada pašvaldības budžetā atpūtai, reliģijai un kultūrai paredzēti 1 193 179 eiro. Valkas novada dome finansē visas novada kultūras iestādes: kultūras namus, tautas namus, bibliotēkas, muzeju, sporta iestādes un sporta pasākumus.

Izglītības funkcijas finansēšanai 2016.gadā plānoti 3 281 380 eiro. Salīdzinot ar 2015.gada budžetu, plānots pieaugums par 2,8%.

Savukārt pašvaldības sociālās aizsardzības izdevumi šogad veidos 919 853 eiro jeb 9,4% no budžeta. Sociālās aizsardzības izdevumi ietver sociālo iestāžu uzturēšanas izdevumus un līdzekļus sociālajai palīdzībai trūcīgajiem novada iedzīvotājiem. Salīdzinot ar 2015.gada budžetu, plānots samazinājums par 0,1% jeb 1046 eiro.

LETA

Foto: Mark Moz/Flickr.com

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Atliek ūdens patēriņa skaitītāju dzīvokļos verificēšanu ārkārtējās situācijas laikā

Atliek ūdens patēriņa skaitītāju dzīvokļos verificēšanu ārkārtējās situācijas laikā

Ar mērķi ierobežot vīrusa Covid-19 izplatību un sekmēt nepieciešamo drošības pasākumu ievērošanu, uz Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas laiku nebūs nepieciešams nodrošināt piekļuvi dzīvokļos esošajiem ūdens patēriņa skaitītājiem un citiem skaitītājiem (arī siltuma maksas sadalītājiem), kas nav komercskaitītāji, un veikt to nomaiņu vai atkārtoto vai pirmstermiņa verificēšanu.

Uzņēmējs runā