abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19719
Nozares raksti776
Ekspertu atbildes2463
Sola remontēt gandrīz trešdaļu no sliktā tehniskā stāvoklī esošajiem RNP namiem : abc.lv

Sola remontēt gandrīz trešdaļu no sliktā tehniskā stāvoklī esošajiem RNP namiem

Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pērn aplēsis, ka uzņēmuma apsaimniekošanā ir 224 nami ar sliktu tehnisko stāvokli, no kuriem 71 nama kopīpašnieki sapulcēs vienojušies par uzkrājuma veidošanu neatliekamo remontdarbu veikšanai kopumā 2,25 miljonu eiro apmērā, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā stāstīja RNP valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis.

Kā stāstīja Lecis, 2015.gadā RNP apzinājis tās apsaimniekojamās mājas, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī - kopumā tās ir 224. Pērn sasauktas šo namu dzīvokļu īpašnieku kopsapulces, lai informētu par namu stāvokli un nepieciešamajiem ieguldījumiem remontā. 153 no 224 namiem kopsapulces neesot uzskatāmas par notikušām īpašnieku intereses trūkuma dēļ, bet 71 namā sapulces bijušas lemttiesīgas, un īpašnieki lēmuši veidot remontdarbu uzkrājumus, paredzot uzkrāt kopumā 2,25 miljonus eiro, lai šogad tiktu veikti nepieciešamie remontdarbi.

Lecis uzsvēra, ka RNP nepieciešams finansējums kapitālo remontu finansējuma nodrošināšanai, jo uzņēmums ir pilnvarotā persona, kas rīkojas ar nodrošināto finansējumu. "Mēs kā sabiedrība rīkojamies tikai nodrošinātā finansējuma ietvaros, tādēļ, kamēr tas nav pieejams, remontdarbus nebūs iespējams veikt," pauda RNP vadītājs.

Deputāts Nils Josts (V) interesējās, kāds ir tālākais ceļš to namu saglābšanai, kur nebija iespējams sasaukt lemtspējīgas kopīpašnieku sapulces. Lecis atbildēja, ka dzīvojamo namu apsaimniekošanas maksas tāmēs iekļauta pozīcija par finansējuma nodrošināšanu konkrētās mājas neatliekamo remontdarbu veikšanai, kā to paredz normatīvie akti, tādēļ RNP no savas puses iespējamo esot izdarījis. Namu kopīpašniekiem nosūtītas arī remontdarbu piedāvājumu tāmes, ko viņi var akceptēt sapulcēs. Nepiekrišanas dēļ RNP tās var attiecīgi grozīt.

Lecis deputātiem prezentēja faktus par uzņēmuma darbību pērn. Prezentācijas noslēgumā deputāts Valdis Gavars (V) noradīja, ka prezentācijā, protams, "viss skaisti izskatās, ja tikai viss būtu taisnība". Viņš skaidroja, ka pats ir bijis uz vairākām namu kopīpašnieku sapulcēm, un taujāja, kādēļ visiem kopīpašniekiem tiek piedāvāts jumta remonts - pat namos, kur tas esot kārtībā. Lecis norādīja, ka varētu atbildēt par konkrētu namu, taču namos, kuriem nepieciešama pamatu stiprināšana, šie darbi vienmēr esot prioritārie.

Gavars arī interesējās, cik daudzi nami pēdējā laikā atteikušies no RNP pakalpojumiem. Lecis atbildēja, ka ir tādi nami, kur kopīpašnieki izveidojuši savas biedrības, pārņemot apsaimniekošanas pienākumus, un šādu māju esot mazāk par 60.

Uz sēdi bija ieradies Lauris Ērenpreiss no nama Smiļģu ielā. Viņš izteica bažas par nekvalitatīvu namu apsekošanu no RNP puses, nenodrošinot individuālu pieeju. Lecis atbildēja, ka, pirmkārt, kopīpašniekiem pašiem ir jāsasauc kopsapulce un jānoslēdz ar RNP pārvaldījuma līgums, lai no RNP saņemtu individuālu apkalpošanu. Ērenpreiss kritizēja RNP pieeju tiesvedības izmaksu piedzīšanā no konkrētā nama, kas iesaistīts tiesvedībā, iedzīvotājiem. "Citi iedzīvotāji uz mani skatās - tu sāki tiesāties, kāpēc man jāmaksā?" skaidroja iemītnieks. Lecis skaidroja, ka tiesvedības izmaksas tiek piedzītas no tiesvedībā iesaistītā nama iemītniekiem, tā paredzot likums.

2015.gadā atbilstoši operatīvajiem datiem remontdarbu plānotais apmērs, kas izpildīts, ir teju 11 miljonu eiro apmērā, mērķis bijis 12 miljoni. 2016.gadā RNP plāns - dubultot 2015.gada izpildi.

2016.gadā kā pirmā remontdarbu prioritāte RNP ir energoefektivitātes pasākumi - logu nomaiņa, namu jumtu seguma nomaiņa, siltumapgādes sistēmas remonti, ūdens un kanalizācijas sistēmas sakārtošana, dubultot kāpņu telpu kosmētiskos remontus, plāno veikt arī liftu remontus. Šajās pozīcijas plānotas lielākās investīcijas. Piemēram, logu nomaiņai kāpņutelpās RNP šogad plāno gandrīz četrus miljonus eiro lielas investīcijas, jumtu seguma nomaiņai - vairāk nekā 2,5 miljonus eiro, bet siltumapgādes sistēmas remontiem - divus miljonus eiro.

2015.gadā renovētas divas RNP daudzdzīvokļu mājas, kopējās projektu izmaksas ir teju 400 000 eiro, 40% izmaksu sedza Eiropas fondi. Viena no siltinātajām ēkām ir nams Dombrovska ielā 49, kur pēc siltināšanas apkures maksa veido 0,44 eiro par kvadrātmetru, salīdzinoši blakus esošo māju īpašnieki maksā 0,66-0,69 eiro par kvadrātmetru, stāstīja Lecis.

2016.gadā RNP plāno renovēt sešus namus, kopējās investīcijas darbiem aplēstas vairāk nekā 2,5 miljonu eiro apmērā. Vēl RNP darbs notiekot ar citu 20 māju īpašnieku pārstāvjiem, kas pauduši interesi piedalīties dzīvojamo namu atjaunošanas programmā.

2016.gadā RNP plāno veikt ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu korekciju, veikt dzīvojamo māju renovāciju un siltināšanu, kā arī izstrādāt risinājumus tiem dzīvojamiem namiem, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī. Lecis atkārtoti uzsvēra, ka 71 sliktā tehniskā stāvoklī esošā nama kopīpašnieki jau lēmuši par uzkrājuma veidošanu remontdarbiem. Līdzīgi kā Rīgas dome RNP plāno arī uzlabot komunikāciju ar klientiem sociālajos tīklos "Twitter", "Facebook" un "Draugiem.lv", tāpat šonedēļ darbību sācis uzlabotais RNP vortāls "e-parvaldnieks.lv".

RNP ir lielākais namu apsaimniekotājs Latvijā un Baltijā. Sabiedrība dibināta, apvienojot 15 patstāvīgas pašvaldības namu pārvaldīšanas kapitālsabiedrības, izveidojot vienu vienotu kapitālsabiedrību. Pērn decembrī RNP apritēja pieci pastāvēšanas gadi.

RNP apsaimnieko ap 4300 namus ar ap 170 000 klientu.

Vidējā apsaimniekošanas maksa bez uzkrājuma veidošanas remontdarbiem 2014.gadā bijusi 0,466 eiro par kvadrātmetru, bet 2015.gadā - 0,465 eiro.

RNP saimnieciskās darbības finanšu apgrozījums 2014.gadā neto bijis 60,2 miljoni eiro, 2015.gadā sagaidāmā izpilde - 62 miljoni eiro, bet 2016.gadā plānotais apgrozījums - 76,8 miljoni eiro.

LETA

Foto: Edijs Pālens/LETA

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"AlpicAir" –  īpaši Baltijas valstīm paredzētas gaisa kondicionēšanas iekārtas un siltumsūkņi

"AlpicAir" –  īpaši Baltijas valstīm paredzētas gaisa kondicionēšanas iekārtas un siltumsūkņi

Iespējams, ir maz tādu cilvēku, kas vasaras tveicē neaizdomātos par gaisa kondicionēšanas iekārtas uzstādīšanu savā īpašumā – vai tas būtu mājoklis, birojs vai kāda sabiedriska vai ražošanas ēka. Kā nekā – tieši šāda veida iekārtas palīdz nodrošināt komfortablu iekštelpu klimatu, veidojot labvēlīgus apstākļus gan ikdienas dzīvei, gan darba uzdevumu veikšanai. 

Aktuālie piedāvājumi

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

Raksturīgi, ka vajadzība novērtēt īpašumu, kas sastāv no lauksaimniecības un meža zemes, ir "neērta" ne tikai lielākajam vairumam uzņēmumu, kas ar to nodarbojas, bet arī pašiem īpašniekiem. SIA REIZ viena no spēcīgākajām kompetencēm ir tieši meža zemes vērtēšana, tajā skaitā ja ir lauksaimniecības zemes klātesamība – objektīva vērtēšana!

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

dsc_0340

Raksturīgi, ka vajadzība novērtēt īpašumu, kas sastāv no lauksaimniecības un meža zemes, ir "neērta" ne tikai lielākajam vairumam uzņēmumu, kas ar to nodarbojas, bet arī pašiem īpašniekiem. SIA REIZ viena no spēcīgākajām kompetencēm ir tieši meža zemes vērtēšana, tajā skaitā ja ir lauksaimniecības zemes klātesamība – objektīva vērtēšana!

Gaisa kondicionēšana

Gaisa_Kondicionieris_3

Ecovent ventilācijas speciālisti piedāvā uzstādīt īpaši piemeklētus un telpām atbilstošus gaisa kondicionierus. Mūsu sortimentā ir dažādi modeļi – LG; Samsung; Electrolux; Mitsubishi un citi, piemēroti telpām no 10m² līdz 400m².