abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23428
Nozares raksti1105
Ekspertu atbildes3041
Solārā enerģija – alternatīva gāzes apkurei : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Solārā enerģija – alternatīva gāzes apkurei

Solārā enerģija – alternatīva gāzes apkurei

Sakarā ar daudzu valstu ekoloģijas politiku un tirgus stāvokli, kas veidojas tradicionālo kurināmo veidu (ogles, gāze, nafta, elektrība) cenu pieauguma rezultātā, solārā enerģija pasaulē kļūst arvien izplatītāka. Arī daļa Latvijas iedzīvotāju, nesaņemot vairs gāzi no Krievijas, būs spiesti izmantot citas alternatīvas siltumenerģijas nodrošināšanai. Un labs risinājums tam ir saules paneļu uzstādīšana, ko piedāvājam arī mēs, AS "Akvedukts". 

Saules enerģijas plusi ir tādi, ka tā neapdraud ekosistēmu, tā ir ekonomiski dzīvotspējīgāka un patērētājam finansiāli izdevīgāka. Saules paneļi arī ainaviski iederas uz privātmāju jumtiem. 


Latvijā ir mīts, ka saules starojums šeit nav pietiekams, lai uzstādītu saules paneļus, bet tā nav. Gada vidējais saules starojums Baltijas valstīs ir diapazonā no 850 līdz 1050 kW/m2, savukārt vidējais gaišās dienas ilgums ir 1500–1600 stundas gadā. Tas ļauj saražot līdz 60% siltumenerģijas, kas nepieciešama karstā sanitārā ūdens saražošanai, gadā. Lielāko daļu saules enerģijas var iegūt gada vasaras periodā. 

Ir divas pamata metodes, kā izmantot saules enerģiju – fotoelektrisko elementu izmantošana elektrības izstrādei un saules kolektoru izmantošana siltuma iegūšanai. Plakanie saules kolektori, ko piedāvā arī "Akvedukts", ir ideāls risinājums karstā sanitārā ūdens iegūšanai, baseinu sildīšanai un enerģijas izmantošanai apkures sistēmās. Lieliska alternatīva gāzes apkurei un citu kurināmo izmantošanai. Sešu mēnešu laikā (no aprīļa līdz septembrim) jūs varat iegūt 80–90% enerģijas, kas nepieciešama sanitārtehniskā ūdens sasildīšanai. Diemžēl tas arī nozīmē to, ka saules kolektors visa gada laikā nevar būt vienīgais ūdens sildīšanas resurss. Jābūt vēl kādam pastāvīgi pieejamam enerģijas avotam.


"Akvedukts" piedāvā Polijas ražotāja KOSPEL produkciju, kas no 1990. gada specializējas apkures sistēmu iekārtu ražošanā. KOSPEL kolektora konstrukcija garantēs adekvātu izturību. Esam realizējuši augstas efektivitātes saules enerģijas sistēmu uzstādīšanu privātmāju, sabiedriskos un ražošanas objektos. 

Saules sistēmas izvēle pamatojas uz sistēmas izmantošanas funkcionālo nozīmi, siltuma prasībām, saules kolektoru slīpumu un izvietojuma virzienu. Tādā veidā sistēmas plānošanas posmā būtiski izvēlēties un pareizi noteikt kolektoru montāžas vietu un ūdenssildītāja sistēmu, kā arī pārdomāt un izskaitļot cauruļu, sūkņu grupu, izplešanās tvertņu un vadības atrašanās vietas. Svarīgi, lai, uzstādot kolektoru, uz tā nekristu ēna no apkārtējām ēkām un kokiem. Kā arī ūdens kvalitātei jābūt atbilstošai dzeramā ūdens nekaitīguma prasībām, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi. 


Saules kolektoru skaits ir tieši atkarīgs no kolektoru uzstādīšanas virziena saulē, nepieciešamā siltuma daudzuma, cilvēku skaita, kas lieto karsto ūdeni, baseina lieluma. Piemēram, lai saražotu 400 litru siltā ūdens 5–6 cilvēku lielai mājsaimniecībai ir nepieciešami 3 BV1 saules paneļi, pie nosacījuma, ka kolektori atrodas dienvidu pusē. Ja neesat skaidrībā par to, cik uz jūsu privātmājas jumta ir nepieciešami saules kolektori, lai jūsu ģimeni apgādātu ar nepieciešamo daudzumu siltā ūdens, to varat smalkāk izpētīt Kospel saules kolektoru tehniskajā aprakstā. Arī "Akvedukta" klientu apkalpošanas centros varat saņemt detalizētāku sev nepieciešamo informāciju.

Vairumtirgotāji sev nepieciešamo produkciju var pasūtīt "Akvedukts" e-noliktava tiešsaistes vidē, kura ir uzticama, pārskatāma vietne  klientu tiešsaistes apkalpošanā. Cik maksā saules paneļi mūsu firmā "Akvedukts", vari noskaidrot šeit! Lai nodrošinātu ātru un drošu kolektoru uzstādīšanu, papildus piedāvājam arī starpkolektoru savienojumus, stiprinājuma komplektus un citus papildaprīkojumus saules kolektoru sistēmām. 

Saules paneļi nav vienīgā siltuma nodrošināšanas tehnoloģija, kuru piedāvā "Akvedukts". Izplatīts produkts ir cirkulācijas sūkņi, kurus var izmantot radiatoru apkurei, grīdas apkurei un pastāvīgai darbībai. "Akvedukts" to izplatīšanā sadarbojas ar kvalitatīvām un atpazīstamām kompānijām, tādām kā Delfin, Grundfos, Wilo, T.I.P. Tāpat kā alternatīvu piedāvājam siltumsūkņus, kurus vasaras sezonā var izmantot kā kondicionierus. Kā arī pie mums varat iegādāties silto grīdu sistēmas, par kurām detalizētāk varat uzzināt šeit


"Akvedukta" klientu apkalpošanas centros saņemsiet atbildes uz sev neskaidrajiem jautājumiem, kā arī vairāk informācijas par saules paneļiem, to uzstādīšanu un citu alternatīvo kurināmo ieviešanu. Droši konsultējieties, lai atrastu sev labāko risinājumu!

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu