abc.lv skaitļos

Lietotāji online143
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
SPRK apstiprina galalietotājiem obligātā iepirkuma un jaudas komponentes no nākamā gada 0 EUR apmērā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

SPRK apstiprina galalietotājiem obligātā iepirkuma un jaudas komponentes no nākamā gada 0 EUR apmērā

SPRK apstiprina galalietotājiem obligātā iepirkuma un jaudas komponentes no nākamā gada 0 EUR apmērā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) šā gada 24. novembrī apstiprinājusi SIA “Enerģijas publiskais tirgotājs” (EPT) iesniegtās aprēķinātās elektroenerģijas obligātā iepirkuma un jaudas komponentes, kas stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī. Apstiprināto obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu vidējā vērtība būs 0 EUR/MWh.

“Šāds rezultāts iespējams saistībā ar augsto elektroenerģijas cenu, kas būtiski palielinājusi EPT ieņēmumus no obligātā iepirkuma ietvaros iepirktās elektroenerģijas pārdošanas biržā. Attiecīgi 2023. gadā valsts budžeta dotācija obligātā iepirkuma komponenšu apmēra segšanai netiek paredzēta. Atbilstoši SPRK pieņemtajam lēmumam par obligātā iepirkuma un jaudas komponentēm, galalietotājiem par tām vairs nebūs jāmaksā. Tas ir nozīmīgi apstākļos, kad elektroenerģijas cenas pieaug,” skaidro SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

Jau ziņots, ka, lai samazinātu elektroenerģijas cenas pieauguma negatīvo ietekmi uz elektroenerģijas lietotājiem, šā gada 6. septembrī Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvāto risinājumu, kas paredz, ka elektroenerģijas obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu vidējā likme no šā gada 1. septembra līdz 2025. gada 31. decembrim ir 0 EUR/MWh.

Banner 280x280

Ņemot vērā faktiskos tirgus apstākļus, kā arī, lai nodrošinātu tiesisko skaidrību par EPT sagatavojamo obligātā iepirkuma komponenšu aprēķinu nākamajam gadam atbilstoši valdībā atbalstītajam risinājumam, šā gada 14. oktobrī spēkā stājās SPRK pieņemtie metodikas grozījumi. Tie paredz elektroenerģijas publiskajam tirgotājam tiesības izmantot elektroenerģijas tirgū gūtos ieņēmumus no elektroenerģijas pārdošanas gan jaudas komponentes, gan obligātā iepirkuma komponentes samazinājumam, lai sasniegtu noteikto vidējo obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu vērtību – 0 EUR/MWh.

Elektroenerģijas obligātais iepirkums ir valsts noteikts atbalsta mehānisms elektroenerģijas ražotājiem, kas elektroenerģiju ražo efektīvā koģenerācijas režīmā vai no atjaunojamajiem energoresursiem. Elektroenerģijas tirgus likumā noteiktos publiskā tirgotāja pienākumus pilda AS “Latvenergo” meitassabiedrība SIA “Enerģijas publiskais tirgotājs”.

Iesniegtā obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu izvērtējumu SPRK veic kopš 2008. gada. EPT atbilstoši SPRK metodikai veic aprēķinu un iesniedz izvērtēšanai/apstiprināšanai SPRK.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu