abc.lv skaitļos

Lietotāji online53
Aktīvie uzņēmumi24894
Nozares raksti1238
Ekspertu atbildes3041
SPRK: Iepirktās elektroenerģijas cenas izmaiņu dēļ no 1. marta zemāki ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi būs astoņiem komersantiem : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

SPRK: Iepirktās elektroenerģijas cenas izmaiņu dēļ no 1. marta zemāki ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi būs astoņiem komersantiem

SPRK: Iepirktās elektroenerģijas cenas izmaiņu dēļ no 1. marta zemāki ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi būs astoņiem komersantiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un šā gada 9.februāra padomes sēdē izskatījusi pašnoteikto tarifu izmaiņas deviņiem komersantiem. Astoņiem no tiem jaunie tarifi būs zemāki vidēji par 26%, savukārt vienam, kuram esošie tarifi bija spēkā kopš 2019.gada, – augstāki. Tarifu izmaiņas saistītas ar komersantu elektroenerģijas iepirkuma cenu izmaiņām.

“Šādas izmaiņas, komersantiem operatīvi reaģējot uz elektroenerģijas cenas svārstībām, iespējamas, pateicoties SPRK pērn tarifu aprēķināšanas metodikā ieviestajai pieejai. Proti, ūdenssaimniecības komersantiem ir tiesības pašiem noteikt tarifus un iesniegt tos vērtēšanai SPRK, ja mainījusies iepirktās elektroenerģijas cena. Attiecīgi, tiklīdz komersanta aktuālā elektroenerģijas iepirkuma cena ir zemāka par spēkā esošajā tarifā ietverto un plānotās cenas izmaiņas veido tarifa samazinājumu vairāk par 10%, komersantam ir pienākums aprēķināt jaunu pašnoteikto tarifu, kas attiecīgi ir zemāks,” skaidro SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska, norādot, ka SPRK seko aktuālajām elektroenerģijas cenām un tam, vai komersantiem neiestājas pienākums aprēķināt pašnoteikto tarifu, to samazinot.

A. Kozlovska arī atgādina, ka ūdenssaimniecības nozarē elektroenerģijas izmaksas veido būtisku daļu no kopējām ūdenssaimniecības pakalpojuma sniegšanas – vidēji 29%. Proti, elektroenerģija nepieciešama gan ūdens ieguvei (darbinot sūkņus, lai paceltu ūdeni no zemes dzīlēm) un ūdens sagatavošanai speciālās iekārtās, gan arī ūdens piegādei un optimāla ūdens spiediena nodrošināšanai pie lietotāja. Arī notekūdeņu savākšana un attīrīšana prasa ievērojamu energoresursu patēriņu.  

Visi deviņi ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēji aprēķinājuši divus tarifus – līdz valsts atbalsta perioda beigām (šā gada 30.aprīlis) un pēc tā. Valsts atbalsta perioda laikā piemērotajos tarifos ir ietverta gan samazināta elektroenerģijas cena, gan arī izslēgtas izmaksas par elektroenerģijas sistēmas pakalpojumiem.

SIA “Madonas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Banner 280x280 Banner 280x280

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022. gada 1. novembra, no šā gada 1. marta SIA “Madonas ūdens” ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,22 EUR/m3 jeb par 16% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,56 EUR/m3 jeb par 25% zemāks. Attiecīgi no šā gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,27 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,67 EUR/m3.

Jaunie tarifi būs spēkā Madonas pilsētā, kā arī Aronas, Barkavas, Dzelzavas, Lazdonas, Ļaudonas, Liezēres, Mētrienas, Ošupes, Praulienas un Sarkaņu pagastā. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā.

Pašvaldības SIA “Jaunpils KS” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022. gada 1. novembra, no šā gada 1. marta Tukuma novada Jaunpils un Viesatu pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,97 EUR/m3  jeb par 34% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,15 EUR/m3  jeb par 32% zemāks.

Attiecīgi no šā gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,11 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,27 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā.

SIA “Tukuma ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022. gada 1. novembra, no šā gada 1. marta Tukuma pilsētā, kā arī Smārdes un Tumes pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,24 EUR/m3 jeb par 22% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,62 EUR/m3 jeb par 26% zemāks.

Attiecīgi no šā gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,30 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,72 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā.

SIA “Daugavpils ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022. gada 1. oktobra, no šā gada 1. marta Daugavpils pilsētā, Naujenes, Līksnas Kalkūnes pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,90 EUR/m3  jeb par 21% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,12 EUR/m3  jeb par 24% zemāks.

Attiecīgi no šā gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,93 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,15 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā.

SIA “Ādažu ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022. gada 1. novembra, no šā gada 1. marta Ādažu pilsētā un pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,02 EUR/m3  jeb par 19% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,65 EUR/m3  jeb par 28% zemāks.

Attiecīgi no šā gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,07 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,76 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā.

SIA “Priekules nami” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi palielināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2019. gada 1. maija, no šā gada 1. marta Priekules pilsētā, Priekules un  Virgas pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,28 EUR/m3 jeb par 24% augstāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,98 EUR/m3 jeb par 14% augstāks.

Attiecīgi no šā gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,46 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 2,21 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā.

SIA “Īslīces ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022. gada 1. novembra, no šā gada 1. marta Bauskas pilsētas Mūsas upes kreisā krasta teritorijā un Īslīces pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,96 EUR/m3 jeb par 30% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,45 EUR/m3 jeb par 30% zemāks.

Attiecīgi no šā gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,03 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,55 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā.

SIA “Bauskas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022. gada 1. novembra, no šā gada 1. marta Bauskas pilsētā (izņemot Mūsas upes kreisā krasta teritoriju), Jauncodes, Elektriķu un Mūsas ciemā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,86 EUR/m3 jeb par 22% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,34 EUR/m3 jeb par 21% zemāks.

Attiecīgi no šā gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,91 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,41 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā.

SIA “Vinda” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazinās

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022. gada 1. oktobra, no šā gada 1. marta Cēsu pilsētā, Jāņmuižas un Līvu ciemā, kā arī Vaives pagastā  ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,23 EUR/m3 jeb par 31% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 0,91 EUR/m3 jeb par 22%  zemāks.

Attiecīgi no šā gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,31 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 0,94 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā.

Visi deviņi komersanti pašnoteiktos tarifus SPRK vērtēšanai iesniedza laikā no šā gada 24. līdz 27. janvārim. SPRK, izvērtējot tarifu aprēķinus un to pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Kopumā (uz 09.02.23.) SPRK vērtēšanā ir seši ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekti. Par tiem vairāk iespējams uzzināt SPRK iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu interaktīvajā kartē.

Papildus SPRK aicina iepazīties ar interaktīvo materiālu “Par ko maksā ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji?”.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Grundfos apkures cirkulācijas sūkņi – uzticami, efektīvi un viedi

Grundfos apkures cirkulācijas sūkņi – uzticami, efektīvi un viedi

Grundfos piedāvātie apkures cirkulācijas sūkņi ir būtisks elements gan mājsaimniecībās, gan komerciālajās ēkās, gan arī rūpniecības uzņēmumos. Visus šos efektīvos, uzticamos un viedos sūkņus atradīsiet Onninen Express veikalos Rīgā, Valmierā un Liepājā.

Aktualitātes

Kas jāzina par elektrības sadales tarifu samazinājumu mājsaimniecībām?

Kas jāzina par elektrības sadales tarifu samazinājumu mājsaimniecībām?

21. septembrī Saeima galīgajā lasījumā apstiprināja Klimata un enerģētikas ministrijas sagatavotos grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā. Grozījumi paredz elektroapgādes tarifa fiksētās maksas daļas (jaudas uzturēšanas maksas) samazinājumu fiziskām personām par 60% laika periodā no 2023. gada 1. septembra līdz 31. decembrim, izmaksas kompensējot no valsts budžeta un AS "Latvenergo" dividendēm. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Mobilās terases: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Mobilās terases: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir mobilās terases? Mobilās terases, tās ir darbnīcā ražotas terases, kuras vēlāk jau gatavas tiek piegādātas pie klienta un novietotas pēc klienta vajadzībām. Šīs terases ir ierobežota izmēra - salīdzinoši mazas, bet omulīgas, un mobilas.