abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25011
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
STATERM siltumnesēji apkurei, siltumsūkņiem un saules kolektoriem : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

STATERM siltumnesēji apkurei, siltumsūkņiem un saules kolektoriem

STATERM siltumnesēji apkurei, siltumsūkņiem un saules kolektoriem

Siltumnesējs ir viela (parasti šķidrums), kas pārnes siltumu no siltumģeneratora (sildelementa) uz siltuma patērētāju (apsildes radiatoru). Apsildes sistēmās kā siltumnesēju visbiežāk izmanto ūdeni, retāk speciālus šķidrumus vai gāzes. Lietojot ūdeni kā siltumnesēju, parasti saduramies ar veselu virkni problēmu: parastais ūdens satur izšķīdušus sāļus, gāzes un citus piemaisījumus, kas izsauc ne tikai apsildes sistēmas virsmu koroziju, bet arī rada sāļu nosēdumus un bioloģisko apaugumu veidošanos uz virsmas, kas būtiski pasliktina siltuma pāreju un bojā apsildes iekārtas. Turklāt ūdens kā siltuma pārnesējs var tikt lietots tikai pozitīvās temperatūrās, t.i., virs 0 ˚C.

Ir vispārējas prasības, kas attiecas uz visiem siltumnesējiem: tie nedrīkst saturēt mehāniskos piemaisījumus, nedrīkst izraisīt metālu koroziju, nedrīkst būt toksiski un viegli uzliesmojoši, bet siltumnesējiem, kurus lieto jonu tipa apkures katlos STAFOR, ir vēl īpašas prasības. Tās ir optimālā elektriskā pretestība un jonizācijas stabilitāte. Dažkārt apkures sistēmās lietotie automobiļu dzesēšanas šķidrumi („Tosols” u.c.) savu ķīmisko un higiēnisko īpašību dēļ nav piemēroti šim mērķim, tie var negatīvi atsaukties uz apsildes iekārtu darbību un cilvēku veselību.

Siltumnesēji STATERM atšķiras ar to, ka sastāvā ir īpašas piedevas, kas novērš katlakmens rašanos uz siltumapmaiņas iekārtu un cauruļvadu sienām, kā arī nepieļauj metālu koroziju, citas piedevas novērš putošanos un veic siltumnesēja stabilizēšanu. STATERM siltumnesēji satur sabalancētu korozijas inhibitoru kompleksu, kas aizsargā tēraudu, čugunu, varu, misiņu, duralumīniju. STAFOR siltumnēsējiem piemīt mazāks blīvums nekā citiem, pateicoties tam, siltuma pārnese notiek ātrāk un uz cirkulācijas sūkņiem ir mazāka slodze. Nolūkā nodrošināt drošu, stabilu un ilglaicīgu apsildes iekārtu ekspluatāciju firma STAFOR ir izstrādājusi un piedāvā STATERM siltumnesējus.

 

Stafor, SIA
Kuldīgas 53a, Rīga LV-1046
+371 67603399
www.stafor.lv

 

 

Теплоносители STATERM для отопления, тепловых насосов и солнечных коллекторов

Теплоноситель – жидкость, которая передает тепло от теплогенератора (котла и др.) к теплопотребляющим (отопительным) приборам. При использовании в отопительных системах в качестве теплоносителя обыкновенной воды, потребитель сталкивается с рядом проблем. Вода, содержащая в своем составе различные соли и примеси, вызывает не только коррозию обогревателя, но и образование солевых отложений, биологическое обрастание на теплопередающих поверхностях, что отрицательно сказывается на техническом состоянии и работоспособности всей системы отопления. Кроме того, вода в качестве теплоносителя может применяться только при положительных температурах (>0˚C).

Кроме всех обычных требований, которые предъявляются к теплоносителям (отсутствие механических включений, коррозийной активности, токсичных компонентов, способности к самовоспламенению и т.п.), у ионных котлов STAFOR, есть еще одно - оптимальное электрическое сопротивление теплоносителя и высокая ионная стабильность. Применяемые иногда в системах отопления автомобильные антифризы (типа Тосол) из-за своих химических и гигиенических показателей не предназначены для этой цели и их применение в качестве низкозамерзающего теплоносителя может отрицательно сказаться на работе отопительного оборудования и на здоровье потребителя.

В отличие от существующих антифризов для систем отопления, в теплоноситель STATERM добавлены присадки, препятствующие образованию накипи на стенках теплообменных аппаратов и способствующие растворению уже имеющейся, а также присадки, замедляющие процесс коррозии, антивспениватели, стабилизирующие добавки. С целью повышения надежности и долговечности отопительных систем и оборудования, фирмой STAFOR разработаны теплоносители STATERM.

 

  

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu