Stikla bloku pielietojums mūsdienu interjerā
Lielai daļai cilvēku, izdzirdot terminu "stikla bloki", atmiņā ataust padomju laiku būves ar zaļganīgajām stikla sienām kāpņu telpās, kuras daudzviet sastopamas vēl šodien. Tajos laikos šo materiālu pārsvarā izmantoja kā celtniecības materiālu, taču mūsdienās arvien biežāk stikla blokus var sastapt visdažādāko stilu interjeros kā pilnvērtīgu dekora elementu. Pateicoties izcilām ekspluatācijas un estētiskajām īpašībām, šo apdares materiālu var izmantot gan starpsienu veidošanai, logu aiļu aizpildīšanai, gan sienu, grīdu, griestu un mēbeļu noformēšanai, tādējādi padarot interjeru izsmalcinātāku, oriģinālāku un efektīgāku.
Vairāk gaismas telpās
Dekoratīvajiem stikla blokiem raksturīga izcila izturība pret mitrumu un augstām, zemām temperatūrām, lieliskas skaņu un siltumu izolējošas īpašības, kā arī augsta ugunsdrošība. Taču viena no svarīgākajām kvalitatīvajām īpašībām, kas atrisina daudzas problēmas mājokļu dizainā – iespēja radīt oriģinālus gaismas efektus un kopumā ienest telpās vairāk gaismas. Stikla bloku reljefainā vai gludā virsma perfekti laiž cauri gaismu (līdz pat 85%). Iekļūstot stikla konstrukcijas iekšienē, gaismas stari tiek lauzti un atstaroti, kā rezultātā telpa kļūst vizuāli plašāka un gaišāka.
Šī iemesla dēļ stikla blokus nereti izmanto, lai izveidotu logus starp telpām, piemēram, sienā, kas atdala virtuvi no vannas istabas. Šāda metode ļauj nodrošināt vannas istabā papildu apgaismojumu un vienlaikus kalpo kā košs, oriģināls dekora elements. Tāpat no stikla blokiem izveidots logs vannas istabā ļauj ietaupīt elektrību, jo dienas laikā telpā nav jāieslēdz gaisma.
Pateicoties gaismas caurlaidības īpašībām, stikla bloku izmantošana ir labs risinājums arī tādos gadījumos, kad kāda no dzīvokļa istabām atrodas tālu no dabiskajiem gaismas avotiem. Viena no šādām telpām ir priekšnams. Piemēram, aizstājot starpsienu, kas atdala koridoru no dzīvojamās istabas, ar stikla bloku sienu, telpa kļūs gaišāka un vizuāli plašāka.
Praktisks un elegants risinājums telpu zonēšanai
Mājokļu interjera dizainā mūsdienās ļoti izplatīta ir zonēšanas metode, kas ļauj pilnvērtīgāk un efektīvāk izmantot telpas. Nelielu studijas tipa dzīvokļu saimnieki nereti izlemj nojaukt nenesošās sienas, kas atdala, piemēram, virtuvi no viesistabas vai priekšnamu no dzīvojamās telpas, lai dzīvokli padarītu plašāku. Taču vajadzība pēc funkcionālām zonām tomēr paliek, un šādos gadījumos par lielisku risinājumu dažādu zonu atdalīšanai var kļūt stikla bloku starpsiena. Stikla bloki atšķirībā no klasiskajām ģipškartona starpsienām nepadarīs telpu smagnēju, bet tieši pretēji – piešķirs tai gaisīgumu, dinamiskumu un īpašu šarmu, kļūstot par lielisku interjera papildinājumu.
Lai radītu neatkārtojamu mājokļa dizainu, starpsienas var veidot no dažādas krāsas stikla blokiem, veidojot savdabīgu mozaīku. Tāpat, veidojot starpsienu, stikla blokus var izmantot arī tikai daļēji – daļu sienas izveidojot no ģipškartona vai ķieģeļiem un sakombinējot to ar stikla blokiem. Tas ir lielisks veids kā var atdalīt, piemēram, virtuves darba zonu no ēšanai paredzētās telpas daļas.
Visbiežāk stikla blokus izmanto vannas istabās – tur šis apdares materiāls izskatās īpaši harmoniski, grezni un neparasti. Stikla bloku siena apvienojumā ar vannā iepildītu ūdeni un vannas malās izvietotām svecēm ļaus izbaudīt īpaši romantisku un intīmu noskaņu.
Mazgabarīta dzīvokļos vannas istaba diezgan bieži ir apvienota ar tualeti, kas no vienas puses ļauj ietaupīt platību, bet no otras – var radīt zināmas neērtības. Stikla bloki ar matētu virsmu ļaus ne tikai sadalīt apvienoto sanmezglu divās zonās, to nepārblīvējot, bet arī saglabāt privātumu. Tos var izmantot arī, lai atdalītu dušas kabīni no pārējās telpas daļas. Tāpat, ja vannas istabā ir logs, piemēram, uz virtuvi, ar stikla blokiem iespējams pilnīgi vai daļēji aizpildīt loga aili.
Plašākās vannas istabās ļoti ekskluzīvi izskatīsies grīdā iebūvēti stikla bloki. Tie pieejami arī ar pildījumu, piemēram, ar gliemežvākiem, kas vannas istabas interjerā izskatīsies īpaši harmoniski un radīs jūras noskaņu.
Vēl viens praktisks risinājums, ko spēj nodrošināt stikla bloki vannas istabā – ar tiem var nomaskēt kanalizācijas caurules.
Ne tikai sienām
Stikla bloku bagātā daudzveidība ļauj realizēt vispārdrošākās un neparastākās idejas ideālā interjera radīšanā.
Krāsaini stikla bloki, kas haotiskā veidā iebūvēti sienās, piešķirs telpām individualitāti un košu, uzmanību piesaistošu akcentu. Piemēram, guļamistabas interjerā labi iederēsies sienā iemontēti stikla bloki, kuru iekšpusē iestrādāta kāda ziedu kompozīcija.
Stikla blokus var izmantot ne tikai sienu, bet arī grīdu un griestu noformēšanai. Īpaši stilīgi izskatās stikla bloki, zem kuriem grīdā vai griestos ir iebūvētas LED virtenes. Pateicoties krāsainajām lampiņām apvienojumā ar reljefaino stikla virsmu, telpa iegūs īpašu burvību un noslēpumainību. Ar dažādiem gaismas efektiem telpā var radīt gan romantisku, gan jautras ballītes noskaņu.
Stikla bloki ir arī lielisks veids, kā nomaskēt dažādas vietas mājokļa interjerā. Piemēram, no tiem var izveidot ekrānu zem vannas, pamatni izlietnei vai bāra letei, kā arī izdekorēt kāpņu vertikālo daļu vai izkārtot blokus apkārt durvju ailei.
Stikla bloku pielietojuma iespējas ir bezgala plašas un dod iespēju realizēt fantastiskas un unikālas idejas ne tikai dzīvojamās telpās, bet arī komercēkās, sabiedriskās un citas nozīmes ēkās.
Noskaties šo nelielo video, kurā parādītas oriģinālas idejas, kā ar stikla blokiem iespējams gaumīgi iekārtot telpas, un iedesmojies arī sava mājokļa pārmaiņām!