Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa 2.kārtas realizācijā sola lielāku cilvēku iesaisti un caurspīdīgumu
Rīga, 8.maijs, LETA. Ņemot vērā Paula Stradiņa universitātes slimnīcas A korpusa 1.kārtas pieredzi, 2.kārtā plānota lielāka cilvēku iesaiste un caurspīdīgums, otrdien žurnālistiem sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Pēc viņas paustā, 2.kārtas būvniecības projekts tiks organizēts maksimāli atklātā veidā, un tam sekot līdzi varēs gan mediji, gan visa sabiedrība kopumā.
Arī Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga norādīja, ka A korpusa 2.kārtā tiek vairāk iesaistītas ārstniecības nodaļas, administrācija un citas struktūrvienības. "Runa gan nav par iegribām, bet par darba procesa nodrošināšanu, proti, kas ir tas, ko varētu darīt citādāk," sacīja Kreicberga.
Vienlaikus viņa piebilda, ka patlaban projekta 2.kārtas īstenošanā piesaistīti starptautiski eksperti, tostarp eksperti no Igaunijas un Somijas.
Viņa cer, ka A korpusa 2.kārtu izdosies uzbūvēt racionāli un funkcionāli. Arī 1.kārtas iznākums bijis labs, tomēr otro kārtu slimnīcā vēlētos īstenot vēl labāk, piebilda slimnīcas valdes priekšsēdētāja.
Kā ziņots, SIA "Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca" plāno pretendēt uz finansējumu 91 068 678 eiro apmērā, lai izmantotu to slimnīcas jaunā korpusa būvniecības turpināšanai, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.
Viņa norādīja, ka summa ir otrās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros pieejamais kopējais attiecināmais finansējums, kas sastāv no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAD) finansējuma 64 334 618 eiro apmērā, nacionālā finansējuma 26 734 060 eiro apmērā un slimnīcas finansējuma - 4 449 849 eiro.
Pēc Sīles paustā, paredzēts, ka projekta laikā līdz 2023.gada pirmajam ceturksnim tiks veikta ēkas būvprojekta izstrāde un ekspertīze, būvniecība, tās autoruzraudzība un būvuzraudzība, kā arī telpu aprīkošana ar mēbelēm un informācijas un medicīnas tehnoloģijām.
Jaunā korpusa otrās kārtas uzbūvēšana noslēgtu visa A korpusa būvniecību, ļaujot efektīvi izmantot visas jauniegūtās infrastruktūras priekšrocības, kas tiešā veidā nodrošinātu atbilstību augstai ārstniecības un aprūpes kvalitātei un funkcionalitātei, skaidro Sīle.