abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
SUNERGIA skaidro, kāpēc ir svarīgi palielināt invertora jaudu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

SUNERGIA skaidro, kāpēc ir svarīgi palielināt invertora jaudu

SUNERGIA skaidro, kāpēc ir svarīgi palielināt invertora jaudu

Invertors ir viena no vissvarīgākajām saules sistēmas daļām, kas tiek uzstādīta, pamatojoties uz saules paneļu jaudas lielumu. Uzstādot 50 kW invertoru, kas atbilst 50 kW saules paneļu jaudai, tādu izejas jaudu reālajā dzīvē nekad nesasniegs. Saules paneļi reti saražo tik lielu jaudu, cik ir to nominālā jauda, tāpēc ir iespējams pievienot papildu paneļus, kas var palīdzēt invertoram darboties ar lielāku vidējo efektivitāti.

Saules paneļiem ir efektivitātes rādītāji, kas nosaka, kā tie darbosies. Saules paneļu ražotāji tos testē ideālā vidē. To jauda, strāva un sprieguma rādītāji ir noteikti standarta testa apstākļos, tie ir definēti kā darbība:

  • 25º pēc Celsija,
  • gaisa masa vienāda ar 1,5,
  • 1000 vatu uz kvadrātmetru saules starojuma.

Realitātē saules paneļa maksimālo jaudu, pirmkārt, ietekmē pastāvīgi mainīgie laika apstākļi, kā arī saules parka atrašanās vieta (uz dienvidiem, austrumiem-rietumiem utt.), ģeogrāfiskā atrašanās vieta, slīpuma leņķis, iespējamais ēnojums (citas mājas, koki utt.). Jo lielāks zudums/ēnojums vai tā sauktie neideālie apstākļi, jo vairāk saules paneļu jāpievieno sistēmai. Tāpēc ir prātīgi uzstādīt nedaudz vairāk saules paneļu, lai sasniegtu invertora maksimālo jaudu. Ja saules paneļu kopējā jauda ir lielāka nekā invertora kapacitāte, parasti tiek uzskatīts, ka paneļi ir “pārmērīgi” vai invertors ir “pārtaktēts”. Piemēram, ja jums ir 10 kW jaudas invertors un tajā uzstādāt 13 kW saules paneļus, jūsu saules paneļu parks būs 30% par lielu.

Saules enerģijas palielināšana:

  • invertora jaudas palielināšana ļauj palielināt iegūto saules enerģiju,
  • palīdz ietaupīt naudu,
  • paaugstina saules enerģijas parka produktivitāti un ļauj saražot vairāk elektroenerģijas,
  • papildu jauda palīdz invertoram darboties ar augstāku vidējo efektivitāti,
  • invertors pavada mazāk laika, strādājot vājā saules gaismā ar zemāku efektivitāti.

Kā izvēlēties vispiemērotāko invertoru?
Visi tirgū pieejamie invertori bez problēmām var apstrādāt līdz pat trešdaļai no kopējās jaudas, ja saules sistēma ir pareizi projektēta. Invertoru ražotāji ir izstrādājuši savus produktus tā, lai spriegums un strāva, kas nonāk invertorā, nekad nepārsniegtu noteiktos ierobežojumus.

Invertora izvēle ir atkarīga no saules parka lieluma. Daži invertoru ražotāji var piedāvāt elastīgākus risinājumus, kas nozīmē lielāku iespēju palielināt jaudu. Populārākie ir Sungrow un Huawei invertori.

Kamēr 50 kW Sungrow invertora maksimālā ieejas jauda ir aptuveni 65 kW, tad Huawei 50 kW nominālās jaudas invertora maksimālā ieejas jauda ir aptuveni 58 kW. Pamatojoties uz to, redzams, ka vienam ražotāja invertoram teorētiski var pieslēgt par gandrīz 7 kW vairāk saules paneļu. No otras puses, jaunāki invertoru ražotāji pieļauj līdz pat 1,5 reizes lielu izmēru, piemēram, Growatt invertori. Vienmēr ir prātīgi vēlreiz pārbaudīt ar uzstādītāju, kurš invertors ir vispiemērotākais jūsu saules enerģijas parkam.

Ieteicamais jaudas palielināšanas daudzums ir no 20% līdz 35%. Ir svarīgi ievērot vietējos elektriskos noteikumus un izmantot kvalificētus elektriķus un uzstādītājus. Arī saules enerģijas parka dokumentācijā būs iekļauta visa nepieciešamā invertora un drošības instrukcija.

Visos Sunergia instalētajos saules paneļu parkos Baltijas valstīs esam izmantojuši iespēju palielināt invertoru jaudu, lai gūtu maksimālu efektivitāti no saules paneļu parka. Vēlamies uzsvērt, ka katrs projekts ir individuāls un atšķirīgs. Mūsu komanda sniegs padziļinātu konsultāciju pirms katra projekta uzsākšanas un palīdzēs piemeklēt piemērotākos risinājumus. Lūdzu, sazinieties ar mums, lai saņemtu konsultāciju!

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu