Svinīgi sāks Ventspils ostas Dienvidu mola atjaunošanas darbus
Ventspils, 13.marts, LETA. Šodien svinīgi sāks Ventspils ostas Dienvidu mola atjaunošanas darbus, aģentūru LETA informēja AS "BMGS".
Plkst.13 Ventspils brīvostas un būvuzņēmēja "BMGS" pārstāvji, kā arī žurnālisti un fotogrāfi tiksies "BMGS" ražošanas bāzē Ventspilī, Fabrikas ielā 6, lai klātienē skatītu saražotās tetrapodu un betona masīvu konstrukcijas. Pēc tam visi dosies uz Dienvidu molu, lai svinīgi atklātu būvdarbu sākumu.
Būvdarbus, kas izmaksās 2,4 miljonus eiro, plānots pabeigt piecu mēnešu laikā.
"BMGS" vienlaikus ir gan galvenais būvuzņēmējs objektā, gan mola rekonstrukcijā izmantoto betona konstrukciju ražotājs. Būvniecības nozarē uzņēmums darbojas jau kopš 1952.gada, un tā prioritārais darbības virziens un specializācija vienmēr ir bijusi tieši hidrotehniskā būvniecība.
Mola rekonstrukcijas mērķis ir palielināt ostas drošības līmeni un uzlabot transporta tīkla mobilitāti. Izveidojot tetrapodu krāvumu lokālās vietās, tiks atjaunots mola šķērsgriezums visā tā garumā. Lai to īstenotu, "BMGS" Ventspils ražošanas bāzē saražoti 1349 tetrapodi ar kopējo svaru 6745 tonnas, 19 atbalsta tetrapodi ar kopējo svaru 247 tonnas un 204 masīvi ar kopējo masu 9180 tonnas. Kopējais objekta vajadzībām saražoto betona konstrukciju apjoms sasniedz 6746 kubikmetrus. Mola labiekārtošanas darbu laikā paredzēts atjaunot dzelzsbetona sienas, izveidot grants ceļu un atjaunot elektrotīklus un apgaismojumu, kā arī rekonstruēt dzelzsbetona ceļa konstrukciju.
Ventspils Dienvidu mols ir viens no svarīgākajiem un atpazīstamākajiem pilsētas objektiem. Tā ir ne tikai stratēģiski nozīmīga Ventspils ostas būve, kas ostu pasargā no atklātas jūras viļņiem, ledus un smilšu sanesumiem, bet arī iecienīta pastaigu vieta, skaidroja Ventspils brīvostas pārvaldē.
Pašreizējo veidolu Dienvidu mols ir saglabājis kopš tā būvniecības laikiem pirms simts gadiem, bet tik apjomīgu rekonstrukciju, kāda ir plānota tuvāko mēnešu laikā, tas nav pieredzējis vismaz 60 gadus. Pēdējie nozīmīgie mola atjaunošanas darbi veikti pagājušā gadsimta 90.gadu vidū.