"Talsu namsaimnieks": Iespēju robežās īstenosim visus Valsts kontroles norādījumus

Talsu daudzdzīvokļu māju pārvaldītāja SIA "Talsu namsaimnieks" sola iespēju robežās īstenot visus Valsts kontroles (VK) norādījumus par revīzijā konstatētajiem trūkumiem. Kopumā līdz nākamā gada sākumam paredzēts novērst 12 VK aizrādījumus, lai uzlabotu daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanu, aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības komunikācijas speciāliste Inita Fedko.

VK pērn veikusi revīziju, lai pārliecinātos, vai "Talsu namsaimnieks" daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārvalda efektīvi un atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Kā norādīja "Talsu namsaimnieka" valdes priekšsēdētājs Edgars Bērziņš, iesākumā VK bija nolēmusi veikt revīziju par uzņēmuma darbības periodu no 2013. līdz 2015.gadam, bet, tā kā 2013.gadā uzņēmuma darbība nebija sistemātiski sakārtota un tas nevarēja iesniegt dzīvojamo māju apsaimniekošanas tāmes par 2013.gadu, bet dzīvojamo māju apsaimniekošanas maksas aprēķinus pamatojošās kārtības uzņēmums varēja iesniegt tikai par laika posmu no 2014.gada 1.aprīļa, rezultātā nolemts revīzijā analizēt uzņēmuma darbību tikai no 2014.līdz 2015.gadam.

"Šī brīža uzņēmuma valde darbu sāka 2013.gada jūlijā, kad arī pakāpeniski sākām sakārtot SIA "Talsu namsaimnieks" darbību pēc normatīvo aktu noteikumiem, lai ievērotu labas pārvaldības praksi. Ja revīzija tiktu veikta no 2013. gada, tad VK būtu redzējusi, kādas būtiskas pārmaiņas jau līdz 2014.gadam esam īstenojuši," atzina Bērziņš. Viņš uzsvēra, ka šajā periodā uzņēmumā ir izstrādātas un apstiprinātas instrukcijas, sakārtota plānoto tāmju sistēma, kā arī uzlabota bilanču pārvaldība.

Pašvaldība norāda, ka revīzijā "Talsu namsaimniekā" tika konstatēta efektīva un atbilstoša rīcība tiesisko attiecību izbeigšanā ar mājas pārvaldnieku un uzkrājumu nodošanā, ilgstošu ūdens patēriņa starpību konstatēšanā un dzīvokļu īpašnieku informēšanā par nepieciešamajiem pasākumiem to novēršanā, kā arī debitoru parādu atgūšanā un faktisko izdevumu izlietošanā, piemēram, remontdarbos un zāles pļaušanā.

Ieteikumus darbības uzlabošanai VK izteikusi apsaimniekošanas maksas plānošanā un māju plānoto izdevumu sastādīšanā, atkritumu apsaimniekošanas maksas aprēķināšanā un pievienotās vērtības nodokļa piemērošanā siltumenerģijai. Kopumā VK secinājusi, ka uzņēmumā nav izsekojama finanšu izlietojamība 140 000 eiro apmērā.

Uzņēmuma finanšu direktore Agnese Girbe uzsver, ka ikvienam aizrādījumam ir pamatoti izskaidrojumi, ar ko arī tikšot iepazīstināts uzņēmuma kapitāldaļu turētājs, Talsu novada domes deputāti un uzņēmuma klienti.

Kā norādīja uzņēmumā, daļa no VK aizrādījumiem jau tagad tiek pakāpeniski novērsti - ir sagatavots veicamo darbu saraksts, nosakot konkrētus izpildes termiņus. Kopumā līdz nākamā gada sākumam paredzēts novērst 12 VK aizrādījumus, lai uzlabotu daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanu.

"Iespēju robežās īstenosim visus VK norādījumus, tomēr ir jāizvērtē, vai, piemēram, varam finansiāli atļauties iegādāties dārgas datorprogrammas, lai bilanci noformētu atbilstoši noteikumiem. Šobrīd plānojam konceptuāli mainīt SIA "Talsu namsaimnieks" darba stilu, vairāk akcentējot māju pārvaldnieku lomu apsaimniekošanā - vēlamies ne tikai reaģēt uz iedzīvotāju izteiktajām vajadzībām, bet paši izstrādāt un piedāvāt katrai mājai atbilstošu darbu sarakstu," teica Bērziņš.

Jau ziņots, ka VK revīzijās par daudzdzīvokļu dzīvojamo namu apsaimniekošanu vairākās Latvijas pašvaldībās konstatējusi nepamatotas maksas iekasēšanu par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem un pārmērīgu augstu samaksu par pašvaldības teritorijas sakopšanu. Tikmēr Talsu un Dobeles novadā konstatēti pārkāpumi pievienotās vērtības nodokļa aprēķināšanā, kā rezultātā valsts budžetā nav ieskaitīti aptuveni 20 000 eiro.

LETA

Foto: Pixabay.com

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Atliek ūdens patēriņa skaitītāju dzīvokļos verificēšanu ārkārtējās situācijas laikā

Atliek ūdens patēriņa skaitītāju dzīvokļos verificēšanu ārkārtējās situācijas laikā

Ar mērķi ierobežot vīrusa Covid-19 izplatību un sekmēt nepieciešamo drošības pasākumu ievērošanu, uz Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas laiku nebūs nepieciešams nodrošināt piekļuvi dzīvokļos esošajiem ūdens patēriņa skaitītājiem un citiem skaitītājiem (arī siltuma maksas sadalītājiem), kas nav komercskaitītāji, un veikt to nomaiņu vai atkārtoto vai pirmstermiņa verificēšanu.

Uzņēmējs runā