abc.lv skaitļos

Lietotāji online63
Aktīvie uzņēmumi24905
Nozares raksti1135
Ekspertu atbildes3041
"Thermia" – zemes siltumsūkņi, maksimāla lietderība un augstākā efektivitāte visa gada griezumā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

"Thermia" – zemes siltumsūkņi, maksimāla lietderība un augstākā efektivitāte visa gada griezumā

"Thermia" – zemes siltumsūkņi, maksimāla lietderība un augstākā efektivitāte visa gada griezumā


"THERMIA" – ražotājs ar vēsturi un skatu nākotnē
"Thermia" zīmols patērētājiem nav jauns, tas ir plaši pazīstams Latvijas iedzīvotājiem. Daudzās mājsaimniecībās šie gaiss-ūdens un zemes siltumsūkņi jau vairākus gadus/gadu desmitus jau apgādā mājsaimniecības ar siltumu un karstu ūdeni.
 

Ieskatoties ražotāja vēsturē, mēs ar lepnumu varam paziņot, ka "Thermia" ir viens no pirmajiem siltumsūkņu ražotājiem pasaulē. Jau kopš 1923. gada kompānija "Thermia" vienmēr ir bijusi tehnisko risinājumu evolūcijas priekšgalā, virzot progresu no fosilajiem un elektriskās apkures veidiem uz atjaunojamiem energoresursiem. Kompānija visos laikos ir centusies radīt produktus, kas progresa ziņā apsteidz savu laikmetu.
 
Kopš savas pievienošanās kompānijai "Danfoss" "Thermia" ir piedzīvojusi veselu virkni pārmaiņu, kas nu ir iemiesoti jaunākās paaudzes siltumsūkņos. "Thermia" izstrādājusi un laidusi klajā jaunu siltumsūkņu sēriju mājsaimniecībām un komerciāliem objektiem ar invertera tipa kompresoriem:
1. siltumsūkņu jaunajām sērijām ir krāsains,  skārienjutīgs  displejs ar pārdomātu intuitīvu vadības programmu;
2. invertera kompresora iekārtas, kas pielāgojas nepieciešamajai jaudai – pielietojams 98% mājsaimniecībām 5–17 kW; 
3. iekārtas ar invertera kompresoru komerciālajam sektoram. Pieejamais jaudas diapazons atsevišķām iekārtām 11–84 kW un kombinācijā līdz 1344 kW;
4. online pieslēguma iespēja jau iebūvēta iekārtā, savietojams ar telpas temperatūras kontroles sistēmu "Thermia link"/"Danfoss link". 
 
Siltumsūkņi kā produkts jau ir iemantojuši savu vietu mājsaimniecību tirgū, tāpēc gribam iepazīstināt ar jaunākajām tajos iebūvētajām tehnoloģijām un invertera kompresoru sniegtajām  priekšrocībām.Maksimāla ekonomija un komforts visā apkures sezonā
Ziemas sezona ir visai nepastāvīga, un āra gaisa temperatūra apkures sezonas laikā svārstās no +15 līdz -30oC, kas savukārt nozīmē, ka mums nepieciešamā apkures jauda ir mainīga. Pirms vairākiem gadiem tirgū dominēja siltumsūkņi ar parastajiem kompresoriem (On/Off tipa), tādējādi, lai izlīdzinātu iekārtas darbību, bija jāparedz ēkā izvietot akumulācijas tvertni vai veikt atbilstošus regulējumus, kas darbina iekārtas intervālos un  piegādā siltumu, svārstoties viena vai pat vairāku grādu robežās.
 
Mainīgas jaudas kompresori (inverteri) ļauj izvairīties no šīm neērtībām un papildus tvertnēm, tādējādi iegūstot maksimālu komfortu un vēl ietaupot vietu un līdzekļus iekārtas uzstādīšanai un ekspluatācijai. Iekārtā iebūvētais kompresors pielāgos savu darbību konkrētā brīža siltuma vajadzībām un precīzi uzturēs aprēķināto un apkures sistēmai nepieciešamo temperatūru. 
 
Invertera tehnoloģijas izmantošanas ieguvumi siltumsūkņa iekārtās ir visai līdzīgi tiem, ko mēs jau pazīstam kondicionēšanas sistēmās. Iekārta darbosies klusāk un efektīvāk, un invertera tehnoloģijas iekārtas sniegtais ietaupījums mājsaimniecībai būs proporcionāli lielāks."Thermia MEGA" – tehnoloģiju izrāviens komercplatībām
Līdzīgi kā laikā pirms krīzes, arī tagad "mazā" biznesa īpašnieku vidū ir atjaunojies pieprasījums pēc siltumsūkņu apkures. Sevišķi aktuāli tas ir mazajiem viesu namiem, mazām daudzdzīvokļu ēkām vai rūpnieciskiem objektiem ārpus pilsētām, kur nav pieejamas nekādas komunikācijas, izņemot elektrību, un tajā pašā laikā apkārtnē ir pietiekami lielas platības zemes kontūra vai dziļurbumu izbūvei. Šajā gadījumā, izmantojot esošo elektropieslēgumu, var iegūt pilnīgi autonomu un automātiski pielāgotu sistēmu, tādējādi izvairoties no gadījuma rakstura sistēmas  bojājumiem un cilvēka kļūdas izraisītiem zaudējumiem. Biežāk šādas sistēmas izbūvē, ja ēka tiek būvēta vai ir attiecīgā lietotāja īpašumā. Kopumā šī ilgtermiņa investīcija atbrīvo īpašnieku no ēkas apkures uzturēšanas rūpēm un ļauj šo laiku un darbaspēka resursus ietaupīt vai produktīvi izmantot citiem mērķiem.
 

 
Bieži valda mīts, ka malka ir lētākais apkures veids, taču, ja saskaita malkas sagādes, uzglabāšanas, piegādes, kurināšanas un sistēmas tīrīšanas un uzturēšanas izmaksas un tām pievieno darbaspēka patērēto laiku, sanāk, ka malka ir krietni dārgāka par siltumsūkņa sistēmas sniegtajām izmaksām. Turklāt, izmantojot siltumsūkni, nav nepieciešamas palīgēkas un papildus platības kurināmā sagatavošanai vai uzglabāšanai, var iegūt tīru, sakārtotu apkārtējo vidi, pilnu komfortu un iespēju regulēt/uzraudzīt sistēmu 24 stundas diennaktī, ieskaitot svētkus un brīvdienas.
 

 
"Thermia Mega" ir pasaulē pirmais komercplatībām paredzētais invertera tipa zemes siltumsūknis. Tas būtiski atšķiras no visiem iepriekšējiem "Thermia" un citu ražotāju ražotajiem produktiem. Tā pamatā ir 100% "Danfoss" izstrādātas un ražotas komponentes. Tā ir būtiska atšķirība no visiem ražotājiem, kuri veic vien citu ražotāju komplektāciju ar savu izstrādāto vadības programmu un zīmolu un distribūcijas ķēdi. Šī iekārta ir izstrādāta, izturot maksimālās veiktspējas katrā no tās "Danfoss" komponentēm, un, ja kādā no posmiem tāda komponente nebija pieejama, tā tika izgatavota, lai sasniegtu maksimāli iespējamo ražību un lietderību.
 
Būtiskas priekšrocības ir iespēja "Thermia Mega" savietot ar "Thermia link"/"Danfoss link" ēkas klimata vadības sistēmām. Tas ļauj izveidot vienotu siltumsūkņa un telpu temperatūras vadības (ieskaitot silto grīdu kolektorus, radiatoru termoregulējošās galvas, telpas termostatus u.c.) sistēmu un tādējādi var izvairīties no nelietderīga enerģijas patēriņa. Turklāt šo sistēmu iespējams izveidot, izbūvējot jaunus objektus, paredzot atbilstošus vadības kabeļus, kā arī rekonstruējot jau esošos objektus, izmantojot bezvadu signālu pārraidi.
 
"Mega" siltumsūkņu sērija ļauj vairākas iekārtas saslēgt vienotā slēgumā, panākot kopējo apkures jaudu līdz pat 1344 kW.
 


Apkure – atbildīga izvēle
Esam novērojuši, ka patērētāju pieprasītais komforta līmenis pieaug. Cilvēki arvien vairāk izvērtē, lai apkure neprasītu pūles un nesagādātu neērtības, saistītas ar putekļiem, smakām vai pelniem un pabirām. Pieaug pieprasījums pēc iekārtām, kas pielīdzināmas centrālapkures sniegtajām ērtībām, bet vēl efektīvākām izmaksu ziņā un individuāli pielāgojamām mājsaimniecības dzīves ritmam. Viens no būtiskajiem kritērijiem, protams, ir arī darbības stabilitāte. Jebkurš iedzīvotājs, kas dzīvo Latvijas teritorijā, saprot, ka apkure mūsu klimatiskajā zonā ir primārā nepieciešamība. Tāpēc apkures iekārtām tiek izvirzīti jauni kritēriji: ekonomija, stabilitāte un programmējama un attālināta kontrole.
 
Tāpat kā jebkurai apkures iekārtai, arī siltumsūkņiem, kas uzstādīti pirms 10–12 un vairāk gadiem ir nepieciešama intensīvāka apkalpošana vai neliels remonts, jo dažas to iebūvētās komponentes ir līdzīgas – kā jebkurā apkures sistēmā sūkņi, filtri vai izplešanās trauki ir nolietojušies. Šajā jomā diemžēl daudzi lietotāji, kuri, ekonomējot līdzekļus, ir iegādājušies un uzstādījuši iekārtas no mazpazīstamiem ražotājiem, sīkražotājiem vai pat iekārtu atdarinājumus, saskaras ar problēmām, jo vairāki mazpazīstamo zīmolu  izplatītāji/importētāji vairs nedarbojas, tādējādi iekārtām nav iespējams iegādāties rezerves daļas. 
 
Tāpēc mēs mudinām, izvēloties siltumsūkni, apzināties, ka ar šo iekārtu būs "jāsadzīvo" vairākus gadu desmitus, un nevadīties pēc lētākā pieejamā piedāvājuma. Ir nepieciešams izvērtēt un pievērst pastiprinātu vērību ražotāja pieredzei un iegādāties siltumsūkni ar starptautiski atpazīstamu ražotāja zīmolu, kas spēs piedāvāt servisu un rezerves daļas arī pēc vairākiem gadiem vai pat gadu desmitiem.
 
"Thermia" siltumsūkņi, tāpat kā pašos pirmsākumos, joprojām tiek izgatavoti Zviedrijā. Iegādājoties "Thermia" siltumsūkni, Jūs iegūstat pārliecību, ka tajā izmantota uzticama un pārbaudīta tehnoloģija no inovāciju līdera ar pieredzi ziemeļu klimatā 90 gadu garumā un 40 gadu pieredzi siltumsūkņu izstrādē un  ražošanā. Katra iekārta pirms nonākšanas Jūsu objektā vai mājsaimniecībā ir testēta, un katrs tās komponents pārbaudīts.
 

 
Pateicoties "Thermia" izstrādātajām un patentētajām tehnoloģijām, kā TWS (īpaša karstā ūdens stratifikācijas sistēma), HGW (vienlaicīga karstā ūdens sagatavošana ar apkuri ) vai "Optimum" (apkures loka cirkulācijas kontrole), kā arī RPM (ventilatora ātruma kontrole), "Thermia" siltumsūkņi ir uzskatāmi par vieniem no labākajiem siltumsūkņiem tirgū. To apliecina arī Zviedrijas Enerģijas aģentūras veiktie testi. Saskaņā ar Eco-design direktīvu 811/2013, Thermia siltumsūkņi integrēti kopējā sistēma atbilst energoefektivitātes klasei A+++.
 
Lai izvērtētu siltumsūkņa iekārtošanas lietderību jaunbūvei vai veiktu salīdzinājumu, zinot ēkas pašreizējos energopatēriņus, "Thermia" ir izstrādājusi speciālu simulācijas programmu, kas ļaus prognozēt izmaksas un pieņemt lēmumu par siltumsūkņa ierīkošanas lietderību. Tāpat aicinām uz sadarbību projektētājus, kas saviem klientiem vēlas piedāvāt mūsdienīgu un energoefektīvu apkures, karstā ūdens vai baseina ūdens sildīšanas risinājumu.
 

 
Informāciju par jaunākajiem "Thermia" siltumsūkņiem, to uzstādīšanas iespējām, konsultācijas, projekta uzmetumus no montāžas un apkalpojošām organizācijām būs iespēja iegūt  "Thermia" siltumsūkņu, kondicionieru un citas klimata tehnikas oficiālā pārstāvja – vairumtirgotāja SIA "Airwave" stendā C9;D14, "Māja 1. 2016" izstādes laikā 1. Hallē, vai pēc izstādes ielūkojoties www.airwave.lv vai www.thermia.lv. Šeit Jūs varēsiet izvēlēties arī sev tuvāko uzstādīšanas /apkalpošanas speciālistu.
 
Autors Maris Bareika,  SIA "Airwave" direktors
 
SIA "Airwave" 
Tālrunis 67566607
Fakss 67566608
www.thermia.lv

Publicitātes foto
 
Banner 280x280 Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.