Top rīks ērtākai informācijas apmaiņai starp daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem
Latvijā tiek izstrādāts jauns rīks "qnocqnoc.lv", kas domāts daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ērtākai informācijas apmaiņai un īpašumu pārvaldīšanai, aģentūru LETA informē idejas autori.
Kā vēsta idejas autori, šobrīd 68% Latvijas iedzīvotāju dzīvo daudzdzīvokļu mājās, bet Rīgā šīs skaitlis ir vēl lielāks un sasniedz 93%.
"Rūpēties un uzturēt savu kopīpašumu tehniskā kārtībā ir visu dzīvokļu īpašnieku kopīgais uzdevums. Jebkurš lēmums mājas ietvaros tiek pieņemts ar balsu vairākumu," stāsta viens no idejas autoriem Vladimirs Reskājs. "Tieši šī sadaļa mājas pārvaldīšanas procesā klibo visvairāk, jo paši iedzīvotāji reti vēlas uzņemties iniciatīvu un uzrunāt savus kaimiņus par labu kādai idejai, bet, ja iniciatīvas autors ir mājas apsaimniekotājs, tad uz sapulcēm reti ierodas nepieciešamais iedzīvotāju skaits un lēmums netiek pieņemts."
Viņš norāda, ka veidojas absurda situācija, ja 21.gadsimtā lēmumu pieņemšanas process savas mājas remontam vai drošības uzlabošanai ir tik vecmodīgs un smagnējs. "Tas bremzē arī Eiropas fondu naudas apguvi māju siltināšanai un apdraud mājas iedzīvotājus, jo nepieciešamie remonti netiek veikti savlaicīgi," piebilda Reskājs.
Jaunais rīks sola risināt arī vēl kādu problēmu - komunikācijas trūkumu un lēno informācijas apmaiņas procesu starp kaimiņiem. "Palūgt pārlikt mašīnu vai pagriezt klusāk mūziku. Atrast kaimiņu, kurš palīdzēs pārlikt mēbeles. Sasaukt mājas sapulci, lai nosiltinātu māju vai lemtu par apsaimniekotāja maiņu. To visu var darīt ērtā laikā un formā," uzskata Reskājs.
Projekta autori uzskata, ka, izveidojot mūsdienīgu informācijas apmaiņas un īpašumu pārvaldīšanas platformu daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem, izdosies panākt, ka kopīpašums tiks pārvaldīts efektīvi un iedzīvotāji ar savu dzīvi konkrētajā vietā kļūs apmierinātāki, jo nepatiku par neatrisināto problēmu uzkrāšanos nomainīs prieks par to atrisināšanas vieglumu.
"Qnocqnoc.lv" šobrīd atrodas izstrādes stadijā, bet projekta mājaslapā ikvienam ir iespēja uzzināt par projektu vairāk, kā arī atstāt komentārus ar saviem ieteikumiem sekmīgākai platformas izveidei.
LETA
Foto: Stock.XCHNG