abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi20268
Nozares raksti1011
Ekspertu atbildes2565
Trīs projektu realizēšanai Jelgavas novada pašvaldība aizņemsies nepilnu miljonu eiro : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Trīs projektu realizēšanai Jelgavas novada pašvaldība aizņemsies nepilnu miljonu eiro

Trīs projektu realizēšanai Jelgavas novada pašvaldība aizņemsies nepilnu miljonu eiro

Rīga, 27.marts, LETA. Jelgavas novada pašvaldība trīs būvniecības projektu realizēšanai plāno aizņemties 904 908 eiro, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Lai noslēgtu paredzētos darbus Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā (SARC) "Staļģene", plānots ņemt aizņēmumu Valsts kasē (VK) 390 469 eiro apmērā.

"Būvniecības darbi SARC "Staļģene" aizsākās pērn rudenī, kopumā 497 283 eiro vērtā projekta rezultātā būs veikti nozīmīgi telpu pārbūves darbi - atjaunota kapela, labiekārtots ēkas pagrabstāvs, kur izveidotas noliktavas telpas, veļas mazgāšanas telpa, labierīcības un atjaunota apkures katla telpa. Pie ēkas galvenās ieejas uzbūvēta nojume, ierīkots jauns panduss un ratiņkrēslu pacelšanas mehānisms. Ēkā izveidoti mūsdienu prasībām atbilstoši sanitārie mezgli, veikta elektroinstalācijas sistēmu un apgaismojuma ķermeņu nomaiņa, apkures un ventilācijas sistēmas sakārtošana, izbūvēta ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas, videonovērošanas sistēma, kā arī datortīklu, TV un izsaukuma sistēmas," skaidroja pašvaldības Infrastruktūras un saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas būvinženieris Juris Brūveris.

Pavasarī plānots labiekārtot teritoriju - ieklāt pagalmā bruģi, izveidojot stāvlaukumu, piebraucamo ceļu un gājēju celiņus. Tāpat tiks izbūvēta lietus ūdeņu kanalizācijas sistēma un granulu novietnes tvertne, kā arī uzbūvēta nojume dažādu pasākumu norisei, ierīkojot soliņus un atkritumu tvertnes, uzstādot āra apgaismojumu un veicot citus uzlabojumus.

Atbilstoši iepirkumam projekta "SARC "Staļģene" telpu pārbūve un teritorijas labiekārtošana" būvdarbus veic PS "Delpro-Telms" par 474 293 eiro. Būvprojektu izstrādi par 9196 eiro un autoruzraudzību par 1815 eiro objektam veica SIA "Namejs Plus". Savukārt būvuzraudzību nodrošina SIA "Lerix" par 11 979 eiro.

Kaņepone skaidroja, ka divu gadu laikā projektam piesaistīto VK aizņēmumu kopsumma būs 488 087 eiro, aizņēmumi ņemti uz 25 gadiem.

Projekta "Kalnciema vidusskolas pirmsskolas izglītības iestādes filiāles energoefektivitātes paaugstināšana" būvniecības darbi ir noslēgušies marta vidū. Atbilstoši budžeta plānam pašvaldība paredzējusi ņemt aizņēmumu VK 239 837 eiro apmērā, lai norēķinātos ar darbu veicējiem par šajā gadā paveiktajiem darbiem.

"Konkrētā projekta realizācijas gaita noritējusi veiksmīgi, neskatoties uz aizķeršanos laika grafikos, visi projektā plānotie darbi ir veikti un ēka šī gada martā jau ir nodota ekspluatācijā. Kopumā 506 883 eiro vērtā projekta rezultātā Valgundes pirmsskolā ir īstenota ārsienu konstrukciju un cokola daļas papildu siltināšana, apkures sistēmas un karstā ūdens sistēmas renovācija, elektroapgādes un apgaismojuma sistēmas, dabiskās ventilācijas sistēmas darbības uzlabošana, siltumtrases izbūve no katlu mājas līdz ēkai, grīdas papildu siltināšana pirmajā stāvā, mansarda jumta papildu siltināšana, ūdensvada un kanalizācijas iekšējo un ārējo tīklu sakārtošana. Ēkai ir novērsti siltumenerģijas zudumi un palielināta energoefektivitāte, kā arī veikta telpu paplašināšana un pārplānošana, radot bērniem gaišāku, mājīgāku un pievilcīgāku mācību vidi," apgalvoja Brūveris.

Projekta autoruzraudzību veica SIA "Livland Group" par 1210 eiro, būvuzraudzību nodrošināja SIA "Lerix" par 12 040 eiro, savukārt būvniecības darbus par summu 493 633 eiro veica PS "Delpro-Telms". Divu gadu laikā projektam piesaistīto VK aizņēmumu kopsumma būs 501 922 eiro, aizņēmumi ņemti uz 20 gadiem.

Savukārt projekta "Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas ēku kompleksa energoefektivitātes paaugstināšana" īstenošanai ir plānots ņemt aizņēmumu 274 602 eiro apmērā.

"Kopumā 1 775 533 eiro vērtā projekta rezultātā Zaļās muižas kompleksa agrākajā Zirgu staļļa ēkā un Katlu mājā būs veikti nozīmīgi apkures sistēmas izbūves darbi, ierīkojot jaunu apkures katlu. Tāpat veikti arī siltummezgla, ūdensvada, kanalizācijas un ventilācijas sistēmas izbūves darbi, nomainītas elektroinstalācijas sistēmas un apgaismojuma ķermeņi, izbūvēta ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, videonovērošanas sistēma, kā arī datortīklu sistēma, pielāgojot telpas izglītības iestādes vajadzībām. Atbilstoši izstrādātajam būvprojektam Zirgu staļļa ēkas pirmajā stāvā ir izveidotas divas lielas restaurācijas laboratorijas - mūra un koka darbiem. Līdzās laboratorijām pirmajā stāvā ierīkoti sanitārie mezgli un ģērbtuves, savukārt ēkas otrajā stāvā tiks izveidota konferenču zāle un darba kabineti," darbus aprakstīja Brūveris, piebilstot, ka plānots ierīkot arī ārējās ugunsdzēsības ūdens ņemšanas vietu, kur vienkopus būs iespējams uzglabāt visam muižas kompleksam nepieciešamo ugunsdzēsības ūdens daudzumu. Savukārt līdzās Zirgu stallim atrodas muižas kompleksa ēka, kur ierīkota apkures sistēma, kas apsilda ne vien blakus esošās ēkas, bet arī pašu muižu.

Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus un atjaunošanas darbus objektā veic SIA "Bildberg", ar kuru noslēgts līgums par 1 731 600 eiro. Tehnisko projekta izstrādi ēkām veica SIA "Lūsis V" par 19 763 eiro, autoruzraudzību nodrošināja SIA "Vertti" par 12 076 eiro, savukārt būvuzraudzību veic SIA "Lerix" par 12 094 eiro.

Kopējās projekta izmaksas veido 1 775 533 eiro, no tām projekta "Darba vidē balstītas apmācības uzsākšana būvniecības un restaurācijas nozarēs Zemgalē un Paņevežos" finansējums ir 68 576 eiro. Divu gadu laikā projektam piesaistīto VK aizņēmumu kopsumma būs 1 755 770 eiro, aizņēmumi ņemti uz 25 gadiem.

Par kredītu ņemšanu novada domes deputāti lems šopēcpusdien.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Logi un drošība

Logi un drošība

Ar REHAU jums ir pieejamas visas iespējas – īpašs dizains, ilgtspējīgi produkti vai viedie risinājumi.

Aktuālie piedāvājumi

Videi draudzīgi risinājumi – SIA Ecostars

Videi draudzīgi risinājumi – SIA Ecostars

Uzņēmums Ecostars sniedz kvalitatīvus, videi draudzīgus risinājumus un veic inženierkomunikāciju, rekonstrukcijas un energoefektivitātes darbus, kā arī piedāvā par draudzīgām cenām siltumsūkņus, saules kolektorus un daudzus citus kvalitatīvus produktus, kurus var skatīt mājaslapā – www.ecostars.lv.

Aktualitātes

CSP: Jūnijā būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 1,3%

CSP: Jūnijā būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 1,3%

2021. gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 1,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas pieauga par 1,8%, strādnieku darba samaksa – par 1,0%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājās par 0,4%.

Pielaiko telpu, māju, dārzu